Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdtétek...

Hogyan és mikor kezdtétek tanítgatni a babádat önálló evésre és pohárból ivásra? Mennyi idő alatt tanulta meg? Milyen trükköket vetettetek be a siker érdekében?

Figyelt kérdés

Nem nagyon akar alakulni egyik dolog se, 10 hónapos a kislányom. Csőrös pohárból már 5-6 hónapos kora óta iszik, megtanulta hamar. A normál pohárból ivást már 2 hónapja gyakoroljuk, de mindig az előkére ömlik az egész, csak lefetyeli, mint egy kiscica. Meg se akarja fogni a poharat, pedig 2-3 hónapja már egyedül fogta evésnél a cumisüveget. De fürdés közben állandóan vizet mer a pohárba és szürcsölgeti. Próbáltam így a kádban adni neki ivóvizet, de úgy nem kell.

Az evésnél nem tudom hogy kezdjem. Igazából a tányért se merem elé rakni, mert azonnal két kézzel benne van, és szétpacskol mindent. Azért párszor próbáltam már a kezébe adni kanalat, egyet neki, egyet nekem. Ma majdnem kiszúrta vele a szemét, mert hirtelen meg akarta dörgölni.

Már gondoltam arra is, hogy korai, de lehet, hogy januártól bölcsibe kell adnom, és ott egy-két ilyen dolog elvárás, jó lenne, ha megtanulná. Ki hogyan csinálta?


2010. okt. 14. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én fiam 1,5 éves, és most néhány hete eszeget egyedül kanállal, és prübálkozik a pohárral úgy, hogy ráharap a szélére, de neki is sok kifolyik.

Szerintem még nagyon kicsi hozzá. Akartam mondani, hogy majd látni fogod rajta, amikor készen áll rá, de így hogy meg kéne tanulnia, így nem tudok használható tanácsot adni sajnos.

A fiam eleinte elkezdte kivenni a kezemből a kanalat, aztán már nem engedte, hogy fogjam, meg a poharat is látta tőlem, és egyből úgy csinálta, de csak amikor kérte, úgyhogy ötletem nincs. A pohárnál talán annyi, hogy valami finomat tegyél bele, ne vizet vagy amit mindig iszik, hanem valami gyümölcslevet, és akkor talán motiváltabb lesz.

Sok sikert hozzá!

2010. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányunk 6 hónaposan ismerkedett meg a csőrös pohárral, 10hónaposan egyedül ette a kenyeret és a mellé valót,11 hónaposan már egyedül evett kanállal, sima pohárból csak úgy 14 hónaposan kezdett tisztán inni.

Másod szülöttünk (szintén lány) csak 12 hónaposan kezdett kanállal önállóan enni, 14 hónaposan ivott először sima pohárból,azt is azért,mert a leves levét a tányérból kiitta,így úgy gondoltam,ha megy a tányérból,megy majd a pohárból is.

Nagyon ösztönözni egyiküket sem kellett. Az első lányunk igen önállóra sikeredett, már amikor ülni tudott került etető székbe,és hagytam,hogy próbálkozzon,amikor kellett segítettem egy másik kanállal. Másod szülöttünk csak 1 évesen ült először etetőszékben (addig nem volt itthon etetőszék) akkor kezdett próbálkozni önállóan. Előtte az ölemben evett,ott nem tudott kibontakozni. Most 15 hónapos, és nem mondom,hogy tisztán eszik,de jól lakik. A pohárból volt,hogy megszaladt egy kicsit az inni való, ez kb 2-3x volt,de hamar megszokta,hogy óvatosnak kell lennie. Nálunk azzal van gond,hogy szeret állva inni,és utána járkálni a pohárral,ha nem vagyok mellette,és nem szólok rá, megdönti a poharát és minden csupa tea.

Mi még mindig baba kanalat használunk a kicsinél.

Nálunk is van olyan,hogy "kézzel lábbal" eszik,ilyenkor kiveszem a kezeit a tányérból,és rá is szólok,hogy nem szabad,és hogy kanállal kell enni. Az enyém 15 hónaposan már megérti-persze néha még így is huncutkodik. Gondolom, a Te 10 hónaposod is megérti,megszokja,ha rászólsz,és kiveszed a kezeit a tányérból.

Sok sikert!!

2010. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Off. A 6. hónapos kislányom kiveszi a kezemből a kanalat és a szájához veszi, igaz ferdén; a kávéscsészémből akar inni, ezért ma abból kapott gyümi levet, és ivott néhány kortyot. Csakhogy ez így nagyon lassú. Akkor szánjak rá időt, hogy ne legyen gond? Neki is bölcsibe kell mennie korán:(
2010. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a 10 hónapos babád még igen kicsi ezekhez a dolgokhoz. Persze vannak kivételek, de nem biztos, hogy csak mert tanítod rá, meg tudja tanulni.

Épp ezért nem is hiszem, hogy bármelyik bölcsödében elvárás lenne, hogy 1

2010. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocsi, folytatom.

Szóval nem hiszem, hogy bárhol elvárás lenne, hogy egy 10 hónapos baba önállóan egyen, igyon. Szerintem ne erőltesd, majd látni fogod rajta, ha megérett rá.

Az én nagyfiam egyévesen kapott csőrös poharat, majd másfél évesen egyik napról a másikra tudta használni a sima poharat is. De csak úgy, hogy elengedtem, mert amíg segítettem neki, nem akart inni belőle.

A kisebbikem most 9 hónapos, de el nem tudom róla képzelni, hogy pár hónapon belül kanalat és poharat használjon, egyedül.

2010. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A bölcsődében nincsenek ilyen elvárások. Legalábbis én még nem hallottam ilyen bölcsiről.

A két évesem most szeptemberben kezdte a bölcsit, és ott tanult meg egyedül pohárból inni. Azelőtt itthon csak cumisüveget és csőröspoharat fogadott el. De még egyszer hangsúlyozom, hogy már 2 éves!!!

De mindenben segítenek a gondozó nénik, a kisebbeknek és a nagyobbaknak is. Evés, ivás, öltözés, bilizés... minden.

2010. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. Természetesen nem azt várom el, hogy egyedül igyon pohárból és egyedül egyen kanállal, hanem mindezeket segítséggel. Több helyen olvastam, ha már 1 éves a gyerek, akkor vannak bizonyos dolgok, amiket tudnia kell, különben nem veszik be a bölcsibe. Pl. ne csak a dadus etesse egyedül, hanem nála is legyen kanál, és a dadus csak segítsen stb. Nem tudom, nálunk hogy van, de mindenképpen rá fogok kérdezni.

Köszi mindenkinek a válaszokat, mindegyik hasznos volt!

2010. okt. 15. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de továbbra sem hiszem el, hogy egy egy éves gyereknek bizonyos dolgokat tudnia KELL, különben nem veszik fel a bölcsödébe.

Emiatt szerintem ne stresszeld a gyereket. (meg magadat)

2010. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!