Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthattam a babámnak?

Árthattam a babámnak?

Figyelt kérdés

Születése után enyhén lazább csípőt állapítottak meg a kisfiamnak.

Vettünk terpeszpelust, védőnő azt mondta hogy elég napi pár órát abban lennie, ha nem is egész nap, mivel nyilván kényelmetlen neki.

Mondjuk sokat volt a hintaszékben is, amiben terpeszben volt a lába, meg ahogy észrevettem alapból úgyis alszik…

De nyilván 0-24 volt rajta,ahogy most olvastam h kéne…

Tudom, nagyon rossz anya vagyok :(

6. hetes most



2023. júl. 30. 07:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagyis nyilván nem 0-24 volt rajta
2023. júl. 30. 07:33
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de mostmár használjátok "rendesen". Igen, nem szeretik mert nem tud szabadon mozogni, de épp az a lényege, hogy "fixálja". (A hitaszék nem ugyan az ebből a szempontból, mint a terpeszpelenka. Sőt, ilyen piciknek abban lenni órákig nem ajánlott. Teljesen döntve kell feküdniük, vagy szabályosan hordozva "c" ívben, hogy a gerincet ne terhelje)
2023. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Órakat azért nem volt, de szokott benne lenni olykor
2023. júl. 30. 07:39
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy ártottál vele, ne ostorozd magad enmyire.

Lassan teheted csatos hordozóba, ott is nagyobb terpeszben van. Illetve a csípő tornáztatása is segít. Esetleg a mosható pelenka is nagyobb terpeszt csinál.

De annyira könnyen formálódnak ezek a babák és a csípő 5-6 hónapos korig csontosodik. Szóval ha törekedtetek arra, hogy legyen terpesz, de nem 0-24-ben attól még nem lesz gond. A lényeg, hogy intenzívebben kezdjetek hozzá most megint.

2023. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi eleve 8 hetesen kezdtük a terpeszpelust. Egyáltalán nem vagy elkésve, de mostantól egész nap legyen rajta.
2023. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom szepen a valaszokat!
2023. júl. 30. 08:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, nagyon rossz anya vagyok :("


Ezt meg felejtsd el!! :D

Tudom, itt az oldalon már azért is kiabálják az anyukákra, terhes nőkre, hogy "RoSsZ aNyA vAgY", ha éppen van egy babahintátok, meg pihenőszéketek, mert hát nehogy már ne a kezedben legyen az a gyerek...

De a rossz anyaság nem ott kezdődik, hogy tudsz szusszanni óránként 15 percet, vagy hogy anyatej helyett tápszeres lesz a babád.


Bitang nehéz dolog az anyaság, főleg az első pár hónapban, mikor még össze kell szoknotok, mint egy család, meg kell ismernetek a babát, ki kell alakítanotok az új életeteket. Rengeteg az info, mindenki mást ajánl, nem csoda, ha bizonytalan vagy. De legyél magabiztos, és ha hibázol is, ne ostorozd érte magad.

2023. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6 hetesen van csípőultrahang, a kislányom akkor kapta, 6 hétig kellett hordania, szigorúan csak fürdésnél vehettük le. Pont nyárra eset, nem tudott nadrág nélkül lenni, mert kikezdte a lábát akkor,.baromi kellemetlen volt, de az ő érdeke volt, szépen helyre is jött a csípője.
2023. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Orvos mondta hogy kell használni? Gondolom nem saját kútfőből találtátok ki hogy kell.

Akkor gondolom az orvos azt is elmondta hogy mennyit legyen rajta...

2023. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es. Nem, nem mondta az orvos. Sőt semmit sem mondtak. A védőnőt kérdeztem meg, de szerinte nem nagy ügy, pár óra elég meg amúgyis fiú nem kell komolyan venni, csak lányoknál a szülés miatt… szóval megmondom az őszintét, emiatt sem vettem annyira komolyan, de aztán kiderült hogy rosszul tettem…
2023. júl. 30. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!