Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthattam-e a babámnak?

Árthattam-e a babámnak?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok, viszont szerdán,csütörtökön és pénteken is megittam egy-egy pohár vörösbort....

A baba tervezett egyébként, de mivel már kb másfél éve nem sikerült, az utóbbi hónapokban próbáltam nem bedilizni tőle, hanem normálisan és kicsit lazábban élni a hétköznapokat. Most viszont félek, hogy már kb 4 hetes, vajon ezzel árthattam-e neki. Ma már a felsavat is elkezdtem szedni.


2018. nov. 18. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is, nyugi. Még nagyon az elején vagy.
2018. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggodj, etol nem lesz baja. Mostmar viszont ne igyal. Az elso 12 hetben teljesen kerulni kell az alkoholt. Felidon tul nehany orvos megemlitheti hogy neha megihatsz egy egy pohar jo minosegu vorosbort.
2018. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
19%

És pont a magzati élet legelső pár hete a legfontosabb az idegrendszer szempontjából.

Még nem is tudsz róla, hogy terhes vagy, de már komoly fejlődési lépéseken van túl a baba idegrendszere.

2018. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

3-as! Ez nem teljesen van igy! 4 hetesen meg embrio sincs, nemhogy idegrendszer.

Na mindegy is. Kedves Kerdezo, ettol nem lesz semmi baj.

Az jo ha szeded a folsavat.

Gratulalok! Boldog babavarast!;)

2018. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen most már egy kortyot sem iszom, férjemmel alkalom és hangulat adtán iszunk egy kis bort, max 1 pohárral. Egészen júniusig mindig úgy voltam vele, hogy nem iszom, hátha sikerült...aztán mikor már elegem lett és úgy gondoltam, hogy sosem jön össze, akkor meg iszom és összejön :/ Sajnos még bármi történhet, de nagyon bizakodom. Vitaminokat szedek. Abban bízok, hogy most még nem az én vérkeringésem határozza meg a fejlődését.
2018. nov. 18. 21:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

én első terhességemnél 2 üveg pezsgőt ittam

(Nem tervezett baba) nem is tudtam róla a 7.hétig

makk egészségesen született

2018. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első hat hétben nem vagytok összeköttetésben a babával, úgyhogy ezt még most nem hatott rá.
2018. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármas válaszolónak annyiban van csak igaza, hogy tényleg bődületes fejlődésen megy keresztül, ám mindehhez az anyának a világon semmi köze sincsen. Az első hat hétben semmilyen összeköttetés nincs közöttetek, bármit is teszel ezalatt, nem fog rá hatni. (Mondjuk nyilván ne most próbálj ki valami kemény drogot. Szar vicc, bocsi.)

De a lényeg, hogy semmiben nem árthattál neki! Lazíts, nyugi, és gratulálok!

2018. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz baja tőle.

2 nappal a tesztelés előtt, baráti társasággal Tátra teáztunk, ami ugye nem egy bor erősségével van egy szinten. Most vagyok 26 hetes, az összes UH-n napra pontosan akkora a baba, amekkorának lennie kell! :)

Boldog babavárást!

2018. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, picit azért megnyugtattatok :) Ment a zöld!
2018. nov. 19. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!