Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oxigénhiánnyal született baba...

Fulib kérdése:

Oxigénhiánnyal született baba hűtési terápia után. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

1 hónapos babánk oxigénhiánnyal született, 2-es apgarral, ami 8-ra ment fel 5 percnél, ezért hűtési terápiát kapott a PIC-en. Az MR eredménye alapján középsúlyos kategória.

Van esetleg valakinek tapasztalata hasonló eset kimenetelével kapcsolatban?



2023. júl. 30. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha az első 6 órában megkapta a terápiát az nagyon jó. Az MR-t mikor csinálták?


2 éve hogy ez volt a családban, hűtötték altatásban 3 napig, azóta minden rendben, mozgásfejlődés teljesen jó, egyenlőre nem látszik semmi probléma, valószínűleg a hűtéses terápia gyors volt és hatott. Mondjuk nem tudom hogy a MR nálunk mit mutatott, ez szerintem minden babánál egyéni, hogy hogyan reagálnak.

2023. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 4 óra után kezdték a hűtést, az MR-t közvetlenül a hűtés után csinálták.
2023. júl. 30. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mást nem tehetsz csak vársz. Most mit látsz rajta? Görcsök szokták húzni? Fejét emelgeti? Nyelvét visszahúzza a szájába? Enni jól eszik? Most kb csak ennyit tudsz tenni, el tudom képzelni milyen rettenetesen nehéz lehet ez a helyzet neked, de a hűtéses terápia az egyik legjobb amit tehettek, és tényleg csak az idő a megmondója hogy milyen szinten használt. Sok baba szenved oxigénhiányt a szülés után, viszont ilyen picinek még tud regenerálódni is a szervezetük valamilyen szinten. Az is lehet hogy semmi baja nem lesz, vagy disz-valamije lesz az iskolában diszkalkulia mondjuk, es az is lehet hogy ennel sulyosabb, de szerintem nem lesz semmi baj, ha ilyen gyorsan reagaltak az orvosok az nagyon szuper
2023. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát igen, eléggé nehéz helyzet. Nem voltak/vannak görcsei, az EEG is rendben volt. A gyermekorvos szerint teljesen normális, tartja amennyire kell és forgatja a fejét hason, eszik rendesen. 1 hónapos státuszon is megfelelt. 4 hét múlva megyünk fejlődésneurológiai kontrollra.

2023. júl. 30. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem melyik kórházban született?
2023. aug. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szent Margitban
2023. aug. 1. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!