Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lenne az igény szerinti...

Ez lenne az igény szerinti szoptatás? ! A védőnőnek már meg sem merem mondani.

Figyelt kérdés
A kislányom holnap lesz 7 hetes. Másfél hete átalussza az éjszakát, aminek nagyon örülök. Úgy döntöttem, igény szerint szoptatom, csakhogy ez nála a kezdetek óta 3-3,5 órás szünetekkel való evést jelent. Ennek is örülök, ám 2. napja úgy alakult, hogy négyszer eszik. Reggel 8 körül, majd dél és egy között, aztán ötkor, végül este kilenckor. Közben nagyot alszik, úgy kell keltenem, hogy ugyan már, enni kellene. Gyönyörűen gyarapszik, sok a kakis pelus (a széklete is rendben van). Nem tudom, mit tegyek: nyugodjak meg, vagy keltsem fel. Ja, a szoptatást is lerendezi 10 perc alatt, utána már csak nyammog és cumizgat (amit engedek is, míg meg nem fájdul a cicim).
2008. dec. 31. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ritkábban eszik és átalussza az éjszakát! Ugyanugy 7 hetes! Nehogy felkeltsd! Amig szépen gyarapszik és ilyen jókat alszik addig nincs gond!! Inkább örüljünk neki hogy ilyen jó kis babáink vannak!! Minden jót! BÚÉK!!!
2008. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Igény szerint? Azt jelenti, hogy akkor szoptasd a babót, amikor kéri. Szerintem semmiképp ne ébreszd fel, ha éhes lesz, akkor jelezni fogja. A nyammogást, cumizást ne engedd neki, mert akkor nagyon rászokik, s nem tudod őt leszoktatni róla.
2008. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Nincs is szívem kelteni, amikor olyan édesen alszik. :) Éjjel meg semmiképp nem kelteném, ha már ilyen "rendes", hogy hagy aludni. :) Egyébként ilyen rövid idő alatt is képes annyit enni, hogy utána legalább ötször bukik, pedig evés közben és utána is nagyokat büfizik. Kis szivattyú. :D Jó babázást nektek is! :)
2008. dec. 31. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jól van így. Éjjel semmiképp ne keltsd, de azért nappal szerintem kéne egyen legkésőbb 4-5 óránként, ennyi idősen. Bár amíg hízik rendesen, addig minden rendben van.
2008. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Nyugi és ne keltsd fel:)


Egyébként nálunk is ez volt. Én is igény szerint akartam szoptatni, de ügye minden cikk, site stb arról szól hogy tedd minden nyekkenésre mellre viszont az én babám meg pont hogy nem nyekkent. Tehát arról nem nagyon írnak sehol, hogy az igény szerinti szopi hogyan is alakul, ha az igények ritkábbak és nem sűrűbbek.

2008. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan esnek abba a hibába, hogy azt hiszik az igény szerinti szoptatás óránkénti etetést jelent. Amit leírtál pont annak a jele, hogy egészséges, kiegyensúlyozott babát nevelsz, aki ráadásul teljesen kiszámítható, a tejed pedig tökéletes, mert mindent megkap ahhoz, hogy jól aludjon és nyugodt legyen. Minden bizonnyal nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott vagy Te is, ez tükröződik a picin is. BUÉK!
2008. dec. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
juj, de mázlista vagy! és ahogy látom, többen is. az én babám születése óta keveset alszik. ha nem fájt a poci, nézelődött az ágyában. ez 2 hetes korától a hobbija. és igazi cicimanó :) de nekem így is jó, imádom :)
2008. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Akkor megnyugodtam, és nem parázok. Majd ha nem hízik, keltem, de így nem, inkább gyönyörködök benne. :) Igen, igyekszem nem aggódni semmin, és örülök, hogy van időm másra, és nem szalad el a lakás. :) B.Ú.É.K.! :)))
2009. jan. 1. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!