Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás?...

Igény szerinti szoptatás? Akkor is, ha ő csak 4-szer igényli egy nap?

Figyelt kérdés

3 hónapos, 5,6 kilós kislány (szül: 3,8 kg).

A doki szerint 800-900 ml-t kéne egy nap ennie, de ő 400-500 között eszik csak. Ez már tart kb három hete.

Ezeken a heteken 3-6 dekákat hízott.

Egyébként jó húsban van szerintem.

Hogy mennyire élénk, nem tudom, nem ismerek más babákat sajnos. Naponta 2-3szor alszik 1-2 órát, játékokat nézi, sokat nevet, nem sírós.


2011. aug. 20. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha eleget kakil pisil,nincs beesve a kutacsa,jókedvű és megfelelően fejlődik,nem kórosan sovány akkor elég neki.A leirásod alapján semmi gond nincsen a babáddal,ők nem olvasnak szakkönyveket,valószinüleg jobb a tápanyaghasznositása mint a nagy átlagnak,ezért elég neki kevesebb.
2011. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyivel született, és neki is volt ilyen időszaka, hogy csak 4-szer szopott egy nap (nem tudom mennyit). Volt, hogy 24 óra alatt csak 3-szor!!! Kb 5 hós koráig tartott ez a napi 3-4 szopi, utána átállt a napi 5 alkalomra. Előtte hiába próbáltam volna, egyszerűen nem kellett neki a cici!

3 hónaposan 6,5-7 kg körül volt, most hirtelen nem tudom.

2011. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az èn kislànyom fèl èves ès eddig 5-ször evettnaponta. Pàr hete az 5-bôl egy evèsnèl mindig tiltakozott ès sírt. Mondtam a dokinak ès a vèdônônek hogy àtàllnèk a napi 4 evèsre. Nem èrtettek meg ès ellenzik mert ha gyerek iskolàs lesz akkor is 5 ètkezès lesz: reggeli, tízòrai, ebèd, uzsi, vacsi... Az nem jò amit a gyerekem akar... Na ès legyek okos! Ha a babàd szèpen fejlôdik, boldog, kiegyensùlyozott, kínàld az ô igènyei szerint. Ha majd vàltozik, fejlôdèsi ugràs lesz, több tejcire lesz szüksège, ùgyis fogja neked jelezni.
2011. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kaki 1-2 naponta van.

Én is elhiszem, hogy többet kéne enni, ha a doki azt mondja, de nem lehet egy élő egyéniséget megtömni...

Én okosnak, ügyesnek látom, csak nincs baj.

2011. aug. 21. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a 3-6 deka hízás azért nagyon kevés.... 10-15 deka között kellene lennie :(

Megtömni tényleg nem nagyon lehet, de a napi 400-500 ml azért elég kevés. Fele annak, amennyi az átlag. Valóban nem olvassák a könyveket a gyerekek, hogy mit és hogyan kellene csinálniuk, de szerintem ez durva eltérés.

A születési súlyát még nem duplázta meg, szóval ennyire nem kellene lelassulnia a hízásnak! Az enyém már 14 hónapos és a védőnő még most is csúnyán nézett, hogy nem hízott semmit 6 hét alatt a lányom. (Elindult + 6 fogat növeszt - 2 kijött, még 4 jön egyszerre)

Az rendben van, hogy van egyszer-egyszer olyan nap, hogy nincs étvágya keveset eszik, vagy kevésszer, de 3 hete folyamatosan?

Én biztos nem lennék nyugodt....

2012. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!