Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos kor körül milyen...

Hat hónapos kor körül milyen játékokat érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan hat hónapos. Milyen játékokat érdemes beszerezni neki? Nem akarom túlterhelni túl sok játékkal,és olyat sem,amit két hét alatt "kinő",de azt sem akarom,hogy unatkozzon. Természetesen vagyok vele a szabadban,mondókázunk,beszélgetünk,stb. De én most kifejezetten olyan játékokra gondolok,amikkel jól és fejlődését elősegítően elvan a járókában/játszószőnyegen,amíg én megfőzök,kitakarítok,vagy urambocsá' megiszok nyugodtan egy kávét,elolvasok egy fejezetet a könyvemből,esetleg csak kidőlök egy fél órára a kanapén. Köszönöm 🤗

2023. júl. 31. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de irreális elvárásaid vannak. Olyan játék nem létezik, amivel egy 6 hónapos fél óráig önállóan elvan😂

Egyébként azokkal bírják a legtovább, ami nem játék. Vizes flakon, távirányító, ilyenek.

2023. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat márpedig ellesz mert 0-24 nem tudom szórakoztatni.Most is elvan,van H tovább is. De csak egy kis csorgos labdája meg egy ragokaja van..ideje lassan pár dolgot beszerezni.

Akkor vedd le a fél órás részét az irasomnak a többi marad. Milyen játékokat érdemes beszerezni neki?

2023. júl. 31. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. sima játszószőnyeg, amin lógó játékok vannak... gondolom olyanod már van..? Vagy ha hason elvan akkor azt a vízzel feltölthető játszószőnyeget nézd meg a neten esetleg.


Egyébként a saját tapasztalatom az, hogy hullámzó volt, hogy elvan-e a gyerek vagy nincs egyedül, de azért egy kávé idejére az enyémek simán elvoltak már egész kicsinek is. Nekem bevált a járóka, de az főleg azért kellett, mert kis korkülönbség van a gyerekeim között és a kicsinek biztonságosabb volt benne, mint a bátyjával mellette.

A mi jarokank 1.7*1.7 métereres. Abba tettünk színes csörgős (mint egy nylon, úgy csörög) puha textil játékokat, meg színes rágókákat, szilikon kockákat. A járókat a nappali-konyhába tettük amíg takaritottam, főztem, csak az volt a lényeg, hogy nagyrészt lássanak rám a gyerekek mert különben jött a nyekergés. Amikor aludtak akkor olvasgattam az olyan takarítást mint pl a fürdő, wc takarítás meg akkor csináltam amikor otthon volt a férjem, vagy csinálta a férjem.


Tehát, szilikon kocka, vízzel tölthető baba szőnyeg, esetleg a fp-nak van egy fajta kockája:


[link]


Vagy a fiam szerette a fp. távirányítót is, de azért ezek a csipogós villogós szirszarok inkább idegesitettek engem mint nem.


Haba játékok nagyon igényesek, későbbre azokat mindenképpen ajánlom figyelmébe. A kisányomnak olyan kockái voltak amiket 1 éves kor felettieknek javasolnak, esetleg nézd meg a kinálatukat hátha van kisebbeknek is valami izgalmas, mert azt nagyon jól kihasználtuk.


Ami még nálatok most jön, hogy a gyerek nemsokára ül meg helyzetet változtat, szóval gondolkozhatsz olyasmiben is amit már ülve használ.

2023. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ kettes! 🙂

Még a montessori tornyon gondolkodom,illetve a matato falon. Nekunk sajnos csak1*1 méteres a jarokank, a konyha teljesen külön van és kicsi is, régi típusú házunk van,amiben még küszöbök meg lépcső is van.sajnos nagyobb járóka nem férne el sehova. Nem nagyon akarom bekorlatozni de néha muszáj...amikor ezt a védőnőnek megemlítettem,nem is értette mit mondok,hiszen azért van ajaroka hogy abba beletegyem,és a miénk szerinte bőven elég nagy. Remélem..na de ez már nem a kérdésem tárgya.

Játszó szonyeg van,lógós cuccokkal,Fisher priceos,azt szereti,az van benne a járókában,plusz a ragoka és a csorgos labda. Ez a jelen állás.

2023. júl. 31. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat az enyem 6 honaposan mar kuszott es mindenbe felkapaszkodott, igy az foglalt le, hogy mentem utana, mert eletveszelyes volt. Amugy ami lekototte par percre (amig lehuztam a kavemat gyorsan, es pisiltem), az egy flakon tele babbal, lufi megtoltve vizzel, ures pelenkas doboz, ures popsitorlos zacsko, papirok, amiket megraghat, fakanal, muanyag doboz, stb. Egyebkent tokeletesen igaza van az egyesnek, lassan kezdodik majd a korai szepa, es hiaba “kenytelen lesz ellenni”, nem lesz. Szerintem inkabb erre keszulj fel. Ja, meg lassan fogzik is, na akkor talan ellesz par ragokaval, amikor eppen nem visit a fajdalomtol.
2023. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is a napokban lesz 6 hónapos, játék neki az egész lakás.

Elkúszik ide-oda, megrágcsálja a dolgokat.


Én pl függeszettem fel puha és csörgős játékokat az asztal alá a konyhában, ha ott vagyok, ő azokat püföli.


A fehér ajtók aljára készítettem üvegfesték matricákat, majd felragasztottam, pl amikor fürdőm és ő a hálószobában van, akkor a nyitott ajtón át engem is lát, meg a matricákat is tudja tapizni. Leszedni még nem tudja.


De szereti a különböző anyagú labdákat dobálni és értük kúszni.

Nagyon imádja a színes gumi építőkockákat nézegetni, rágcsálni.


Egy puhaműanyag flakonba (biztos találkoztál már te is olyan gagyi minőségű nyeklő-nyakló flakonnal) tettem rizset, egy másikba babot, egy harmadikba orbeez golyókat, a kupakot ráragasztottam és azokat is imádja püfölni, csörgetni, nézegtni.


De van, hogy lerakom a földre, elé teszek vagy egy nagyon színes, vagy egy fekete fehér könyvet és azzal is elvan.


Illetve van egy két plüss amiket kifejezettem imád rágcsálni.

2023. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!