Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs segítsége (max a...

Akinek nincs segítsége (max a férje)mennyi idő múlva érezte,hogy jöhet a következő baba?

Figyelt kérdés
16 hós a babám,nem akartunk nagy korkülönbséget, de úgy látszik,mégis az lesz. Hasfájós volt az elején,és szülés óta nem aludtam egy elfogadhatót...egy éves kora óta kicsit jobb,bár lassan jön a dackorszak. A munka is hiányzik,főleg a felnőtt társaság. De úgy vagyok vele,lehet jobb lenne a kisbabás korszakot egyszerre végigélni? Nagyon szeretnék még egy babát,de per pillanat nem érzek erőt még egyszer végig csinálni ugyanezt, főleg ,hogy már a másikkal is foglalkozni kell majd mellette.Valószínűleg ha több támogatás lenne akkor nem lenne gond,de csak egy használhatatlan após és egy kiállhatatlan anyós van, az én részemről pedig olyan,mintha meghaltak volna már. Elvaltak,újra házasodtak,stb..a lőtéri kutyát nem érdekli mi van velem úgy kb 12 éves koromtól. Na de ezen mar túl vagyok,amennyire lehet,csak azt akartam írni,hogy csak egymásra számíthatunk a férjemmel. Akinek hasonlóan nulla segítsége a hétköznapokban (főleg érzelmi értelemben,bár az egyéb segítség sem elhanyagolható) mennyi idő múlva érezte,hogy jöhet a következő baba? A korom kicsit gond, 35 leszek egy hónapon belül,bár kicsúszva még nem érzem magam,de azért nem vagyok olyan nyugodt,mintha 30 lennék (főleg mivel a fiam is egy év próbálkozás után jött össze). Hasonló paraméterekkel rendelkezők,nálatok hogyan alakult?

2023. aug. 1. 15:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
Soha.
2023. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
# jaj 😅 jöhet nyugodtan reszletesebben is,hogy miért alakult végül így.
2023. aug. 1. 15:12
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
1.5 éves volt a nagy, amikor úgy döntöttünk, hogy jöhet a kistesó. Szerintem könnyebb lett volna 3+ év korkülönbség, de megoldottuk így is.
2023. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%

Hét év után.

Most 9 a nagy,16 hónapos a kicsi

Segitsegem ugyanúgy nincs,de nem baj.

Harmadik gyereket már nem vállalunk.

2023. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
30 voltam mikor a fiam született,most o lassan 4 éves. És most tartunk ott hogy johet a 2.baba. Férjem részéről senkink nincs,az en szüleim pedig dolgoznak. Próbálnak segíteni amit tudnak de igazabol a hetkoznapokban csak a ferjemre számíthatok.
2023. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%

Mi semmiképp nem akartunk nagy különbséget köztük.

Mi a hugomnal 5 év különbséggel vagyunk, férjem a bátyjával 6 év. Mind a kettőnk ugy gondolta ez sok.


Igy 2.5 év lett köztük (kerek 2évet akartunk, de volt egy vetélésem).


Hááááát nehéz. Nem kicsit, nagyon 😅


Ha újra kezdhetném, vagy maradna egyke, vagy egy 3-3.5 évet mondanék minimum.

2023. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%

5 év múlva 😅

Igazi többemberes lett a lányom (szenzoros, nem alvós)

Nehéz volt a bölcsibe szoktatás, majd annak ellenére hogy szerette a bölcsit, az oviba átszokás szörnyű volt.

A férjem folyamatos műszakban van (tehát van hogy hétvégén is dolgozik) Így mi megvártuk még tényleg nagyon vágyunk arra hogy újra gyereket vállaljunk

2023. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
Nem érzem, hogy bármikor is jöhetne. Nincs az az isten hogy az első 2 évet elölről kezdjem. No way! Plusz az utána jövő szívást látom a környezetemben, az se hiányzik. Folyamatos logisztika, nulla énidő.
2023. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Köszi,hogy lepontoztatok

🤣🤣🤣

4

2023. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%

5-6év múlva éreztem csak hogy szeretnék újra babázni.

Azonban az élet sajnos még nem úgy akarta, így 9 év lett a két gyerekem között. Ez nagyon sok, nem mindig könnyű, de így sikerült.

2023. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!