Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 2évesnek már érteni-e...

Egy 2évesnek már érteni-e kellenne!? Teljesen kivagyok! Miért nem fogad szót? Miért csinál úgy mint aki nem ért. Aztán persze jön a hiszti.

Figyelt kérdés
minden nem szabadra,mintha nem is hallaná, aztán meg mikor elhozom onnan,akkor oltári nagy toporzékolás,ordítás.ma teljes káosz volt,nagyon rosz ez a gyerek, és most lehet jön a kistesó(ezt érezheti , de még én se tudom biztosan).de ha ilyen rossz lesz,hogy bírom majd?áááá,kivagyok.
2010. okt. 14. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2 évesen bizony, már minden megért... főleg azt, hogy nem szabad... Most próbálja az akaratát érvényesíteni, próbálgatja a saját erejét... kíváncsi, mit ér el egyes közeli felnőtteknél, ha hisztibe kezd, nem hallgat a felszólításokra. Ha következetesek vagytok, a nem mindig nemet jelent, de nem fölösleges tiltásokból áll a világ, engeditek őt felfedezni, persze meghatározott kereteken belül, akkor meg fogja tanulni, mit szabad és mit nem. Persze, azért néha-néha majd akkor is fog próbálkozni, de ha észreveszi, hogy nem változott a helyzet, leáll... addig pedig sok türelemmel,következetességgel visszább lehet venni a hisztit.
2010. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érti. Egy kétéves már gyakorlatilag mindent ért, akkor is ha ő maga nem beszél.

Próbálgatja a határokat, mit lehet, mit nem. Tiltsd továbbra is, amit eddig, ha hiszti a válasz, az a legjobb, ha simán hagyod, hadd hisztizzen. Nem kell túl nagy cécót csapni körülötte, akkor majd megtanulja, hogy tök értelmetlen a hiszti.

Próbáld meg nyugodtan kezelni, az a legcélravezetőbb. Mivel minden rosszalkodást és hisztit csak azért rendez, hogy te (bárhogy) reagálj rá. Tehát ha látja, hogy téged nem érdekel, majd felhagy vele. Inkább akkor foglalkozz vele, amikor már ő is nyugodt és figyel rád. Akkor szeretgesd meg és akkor beszélhetsz is neki arról, ami miatt előtte vita volt.

Ez a kor sajnos erről szól, így vagy úgy de mindenki átesik rajta. Addig meg kitartás!

2010. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik Dac-korszaknak!

Nagyon jó dolog, főleg, ha még a hiszti is társul hozzá....


Eltart egy ideig, készülj fel rá lelkileg.


A nagyobbikkal már javában benne vagyunk ebben a csodálatos korszakban!

2010. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk 50-50 %-os a nem re való hallgatás.22 hónapos,és van,hogy elsőre szót fogad,és le teszi,vagy elviszi,vagy el megy onnan,de van hogy rám néz,és csak azért is.és igen ilyenkor nagy levegő és jön az ami eddig is,elhozni,elvenni tőle stb.és é ilyenkor mindig le ülök mellé és mondom neki,hogy én mondtam hogy nem!és nem az nem akkor nem veszed el,oké?és nagy lelkesen rá vágja oké!meg lehet zabálni.
2010. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Direkt csinálja az én lányom is, hogy a nem="márcsakazértis". Megcsinálja ugyanazt a rosszaságot többször egymás után, hiába vagyok következetes, türelmes,... Persze egy idő után elfogy a türelem és rácsapok a kezére, vagy elkobozom egy-egy játékát. Az sem hat egyébként, de nincs több ötletem.

Hisztis, akaratos, szófogadatlan. Ez egy ilyen időszak, majd elmúlik ez is.

Ja, 16 nap múlva lesz 2 éves, én meg 25 hetes kismama vagyok, ha ez számít a történet szempontjából.

Mi már hónapok óta küzdünk ezzel a jelenséggel, és még azt sem mondhatnám, hogy nem ért, mert 6 hónapja minimum beszél (sokszor összetett mondatokban). Szóval kizárt, hogy nem érti, amit mondok, de sokszor mintha a falnak beszélnék!

Kitartás!

2010. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

érteni-e kellenne

pff...

2010. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!