Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba mennyit fog...

8 hónapos baba mennyit fog majd fel a karácsonyból?

Figyelt kérdés
Már elkezdtem nézelődni,tervezgetni hogy mit kéne venni,hogy kéne csinálni a karácsonyt,elvégre ez lesz az első neki,akkor lesz 8 hónapos:-)))Érdemes nagy felhajtást(sok sok égőre,ajándékra értem),vagy még felesleges?Nálatok hogy volt az első karácsony?
2010. okt. 15. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még az első szülinapot sem fogja nagyon felfogni, nemhogy 8 hónaposan a karácsonyt...

Ne készülj nagyon, mert max. picit csodálkozni fog a karácsonyfára, aztán ennyi. :)

2010. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen,felfogni semmit nem fog belőle,a fények,a díszek a nyüzsi,az mind tetszeni fog neki,de az sem olyan jaj de nagyon csodálkozó lesz.még az első szülinap is a csak a szülőknek,rokonoknak szól igazán.
2010. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Egy 8 hós gyerek?:D Az ég világon semmit nem fog ebből felfogni, azt sem tudja mi történik. :) Viszont biztos tetszeni fognak neki a színes fények, a családi nyüzsgés, meg hogy kap vmit. De leginkább sztem a fa fog neki tetszeni, ahogy csillog villog és esetleg zenél. :D Inkább sztem 3-4 évesen tudatosul bennük az, hogy na van egy olyan nap, hogy karácsony. :D

Ne csinálj túl nagy felhajtást, csak akkorát kb. mint szoktatok, neki ez úgy sem fog megmaradni emléknek, mert még kicsi, majd pár év múlva.. :)

2010. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10 hónapos volt tavaly karácsonykor. Már àllt, bútorok mellett sétált, hiába asztalra tettük a karácsonyfát, a szaloncukrokat mindig le akarta szedni, majd ölbe kellett venni hogy levegye vissza rakJa a cukorkàkat az ágak közé. Az égők nem érdekelték, meg a díszek sem.

Az ajándékozást élvezte, tépte le mindentől a szalagokat, papírt.

Ugráló zebrát, járássegítőt kapott, tetszett neki!

2010. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%

Én még 7 évesen mikor suliba járta, én még akkor se fogtam fel hogy mit jelent az hogy nyári szünet, muther ugyanúgy tanult velem. :)


20/F

2010. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én most az én fiamból indulok ki,aki most múlt 8 hónapos,tehát karácsonykor már 10 hónapos lesz...Szerintem marhára fogja élvezni a dolgot.A sok színes izzót,a díszeket,az illatokat.meg persze A HANGULATOT!És ha sütsz babakekszből csillag vagy bármilyen alakú sütit és felteszed a fára,akkor majd ők ketten Apával lelopják,amikor te nem figyelsz.És egy kis szaloncukortól sem lesz baja...Szerintem izgi,de mondom,én a saját kicsinyemből indulok ki.Ő nagyon nyitott,nagyon imádja az ilyesmit.
2010. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja,mi lehet,hogy ajándékot nem is veszünk neki,vagy csak valami apróságot,amit szépen becsomagolunk,mert a díszes csomagolópapírt ezek a picik még jobban értékelik,mint azt,ami benne van :-)
2010. okt. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi 9 hónaposak leszünk!

Amúgy nem szoktam nagy felhajtást csinálni, de szerintem - még ha nem is tudja tudatosan, hogy konkrétan mit jelent az, hogy karácson - érdemes készülni... attól, hogy nem érti még a mesét, azért már olvasol neki. Nem érti még pontosan miről beszélsz, de azért folyamatosan kommunikálsz vele. Nem tudná még visszaadni, vagy megfogalmazni, hogy miért fontos az érintés, de azért megöleled, megpuszilod, masszírozod. Ezzekkel mind előkészíted a nagybetűs életre. Ugyanígy van szerintem a karácsony, szülinap, stb. Olyan társas események ezek, amiket most kell elkezdenie megtanulni. Lehet, hogy 5 évesen nem emlékszik, vagy nem tudja a saját kis szavaival elmesélni, hogy mi volt az első karácsonykor, de szerintem 2-3 évesen viszont fog emlékezni és élvezni fogja, hogy újra elérkezett a csillogó-villogó fa, meg hogy kicsit más a hangulat...

Sok-sok ajándékkal nem készülnék, de az biztos, hogy most sok idő után először igazi karácsonyi hangulat lesz nálunk! Díszekkel, kellemes - gyenge - illatú gyertyával, karácsonyi dalokkal!

2010. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én sem voltam eddig nagy karácsonyozós,de úgy érzem, ez most más lesz:-)Az én lányom is szereti a zenélős,villogós dolgokat.Lehet rosszul is kérdeztem,nem felfogni hanem élvezni hogy fogja a karácsonyt?:-))Tudom hogy még nagyon kicsi,de ugye nekünk Ő a kincsünk,neki szeretnénk a legszebbet:-)
2010. okt. 15. 08:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 8 hónapos lesz karácsonykor,és csak miatta lesz csillogó-villogó az egész egyébként tényleg nem fog fel semmit,maximum fotózunk majd:-))))))
2010. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!