Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám elérni, hogy ne...

Hogyan tudnám elérni, hogy ne fulladjon minden öltöztetés drámába? Bármilyen tippet szívesen kipróbálok már. Szörnyű érzés hogy a legvidámabb hangulatát is tönkreteszem az öltöztetéses macerával, pont én aki a legjobbat szeretném neki.

Figyelt kérdés

A fiam 15 hónapos jelenleg.Újszülött korától utálja ha öltözetem. Akkor azt gondoltam, hogy még kicsi és amúgy is mindentől sírt. Egy időben 5-6 hónapos kora körül javult a helyzet, de azóta is egyre rosszabb.

Ahogy öltöztetésre kerül a sor, kiabál, sír, hisztizik, van, hogy annyira, hogy visszahányja a vacsorát pl.

Már próbáltam lassan, próbáltam tempósan de mindenképp drámába fordul.

Eszembe jut mindig,hogy milyen örömmel vásároltam még terhesen a ruhácskáit, hogy milyen jó lesz öltöztetni a szép holmikba,de mostmár legszívesebben kihagynám.(

Ha a férjem öltözteti, még rosszabb a helyzet, mivel ő gyakorlatlanabb és még hosszabb ideig "kínozza".

Próbáltam már,hogy esetleg ülni, vagy állni szeretne közben, de úgy is elmenekül,ahogy teheti.

Most hogy itt a tél, még rosszabb a helyzet, mire az összes réteg meg overál, sál, sapka stb.rákerül már tök vörös, sőt lila az üvöltéstől.


2008. dec. 31. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
csorikam:) nalunk is asonlo a helyzet a lanyommal utal oltozkodni egyszeruen akkorakat hisztizik mar kiprobaltam mindent egyszeruen addig uvolt mig fel nem oltoztetem, utanna meg azert mert nem allja magan a sok ruhat!
2008. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmmm...hát legalább nem csak nálunk van így..Azért várom a megoldásokat hátha segítene vmi.:( Vagy csak az idő fog?
2008. dec. 31. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Probald minel gyorsabban oltoztetni, es beszelj hozza, tereld a figyelmet, beszelj masrol neki, mondjal mondokat, vagy utanozd pl. az allatok hangjat amig oltozteted.

En mondjuk most is van ugy, hogy a sapkat nem akarja felvenni, de rateszem, es gyorsan elterelem a figyelmet. Erdekes, elfelejti a sapka dolgot.

2008. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igaz, m i még csak 4 hónaposak vagyunk, de én a forgó zenélőt húzom mindig fel öltöztetés előtt, a pelenkázó a kiságy mellett van, az leköti. A ti esetetekben szerintem is csak az idő segít majd, amikor már el tudod neki mondani, hogy miért kell felvenni a ruhát és meg is érti, kb olyan 2 és fél évesen... :( közben majd jön a nyár, nem kell annyi cucc. Kitartás!
2008. dec. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor tudom megnyugtatni,ha a Vukot éneklem neki.Mióta megszületett az a kedvence.
2008. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy pár napig nekünk is működött a felhúzós zenélő,de megunta.

Énekelek, mondókázok,de ezek amúgy se nagyon érdeklik, nem értem miért.:( Járunk ilyen mondókázós foglalkozásra is, más gyerekek nagy áhítattal figyelik a mondókákat stb.(nálunk sokkal kisebbek is) ő meg vhogy nem vevő erre.

Azért köszönöm a válaszokat.

Csak ezt nem tudom magamban hova tenni hogy addig is míg nagyobb lesz,így sír közben.

2009. jan. 1. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár még az enyém is pici (4,5), nem tudom 15 hónaposan mennyire érdeklik a macik, plüssök. De próbáljátok meg azt felöltöztetni, vagy add a kezébe a pulóvert-sapkát-stb.. próbálja meg felvenni. Lehet, hogy még kicsi hozzá, de hátha megbarátkozik vele. JObb ötletem nincs sajnos. :(
2009. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nálunk is ez van ....most azon agyalok hogy türöt teszek oda neki hátha a baba lenyűgözi...:P de nálunk is minden csoda 3 napig tart....énekelhetek én neki bármit nem számit annál hangosabban üvölt...szőrnyű!Ha a tükrös dolg bejön irok:)

puszi

2009. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok. nállunk is ez a helyzet, 8,5hós kisfiu. kezdetektől fogva üvölt öltözésnél. amint végeztünk nyugi van.

amire meg szokott nyugodni közben: éneklem a Kertész leszek fát nevelek c. dalt, bohockodok neki (autó zúgás, lovacska utánzás pl.), van hogy lassan öltözünk és közben a talpát cirogatom néha - szereti - , van hogy odaadok neki játszani pl. a zokniját, nadrágját, törölközöjét, pancsijátékot, pelust.

Nállunk van tükör a pelenkázónál - csak néha köti le, de akkor is bohockodni kell neki a tükrön keresztül.

Nállunk a pláne az hogy a peluscserénél is orditás van, pedig ott nem vetkőzik le teljesen.

Hát ez szerintem is türelemjáték, és csak remélem hogy idővel nem fog ordítani ha öltözni kell.

Jaj, mostanában azt is csinálom, hogy megpróbálom állva öltöztetni és vetkőztetni - ez is bejön néha.

2009. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!