Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha dolgoztatok 6 hónaposnál...

Ha dolgoztatok 6 hónaposnál fiatalabb baba mellett, hogyan oldottátok meg? Mennyire volt nehéz így végigvinni a heteket, hónapokat? Visszagondolva, ma is így döntenétek?

Figyelt kérdés

(Ha te nem dolgoztál, esetleg nem érted, miért foglalkozik egy nő a karrierjével a gyerek 2-4 éves kora előtt is, úgy a kérdésemnek a célközönsége nem te vagy, tehát kérlek, ne írj választ! Köszönöm.)


2 hónapos a babánk, szeptembertől állnék vissza picit a munkába (nem napi 8/heti 40 órában természetesen!).


Örülnék, hogy akik hasonlóan tettek, hogyan élték meg, visszagondolva is ugyanígy tennének-e?

Köszönöm a válaszaitokat! :)


2023. aug. 5. 16:00
 1/8 babyboom567 ***** válasza:
87%
Csed alatt nem végezhetsz kereső tevékenységet(hivatalosan),mert akkor nem jár a CSED.
2023. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jóformán kivitelezhetetlen.

Home Office-ban lehetséges csupán, de az is csak úgy, ha van segítséged vagy kötetlen a munkaidő!

Bölcsibe leghamarabb 6 hónaposan veszik be.


Én nem dolgoztam a babám mellett, de nem is tudtam volna. Hulla voltam. Örültem, hogy a házimunkát el tudtam látni és pihentem amikor csak lehetőségem volt.

2023. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babyboom567 ***** válasza:
97%
Szóval ha részmunkaidőbe mész vissza,jól megsz..opatod magad anyagilag, és mindenhogy.
2023. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kötetlen munkaidő, 90%-ban home office és segítség szerencsére van bőven.

Jól vagyunk, én a császárból hamar regenerálódtam, a picitől sem vagyunk zombik. Amíg a hasa tele van, addig egy kis boldogságbomba, nem egy sírós baba (tudom, ez bármikor változhat).

2023. aug. 5. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülővel, a nagyszülő háztartásában. Az elsőnél home office-ból dolgoztam az alvásidőben, az borzalmas volt. Hiba hiba hátán lett, mert fél füllel a szomszéd szobában voltam és rossz alvó volt a nagy. Most a kicsivel azért könnyebb, mert anyukám otthon van, így délelőtt ő vigyáz a két gyerekre, míg én dolgozom. Máshogy kettő mellett nem menne, csak ha van plusz egy fő. De úgy lehet.
2023. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Egy baratnom a 6 honapos gyereke mellol visszament. 4 eves mar a gyerek es rettenetesen megbanta. Ugyhogy en nem feltetlen ajanlom. Amugy CSED alatt valoban nem dolgozhatsz.
2023. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A CSED a fizetésed 100%-a, csak szja-t fizetsz belőle.


Ha visszamész részmunkaidőben dolgozni, akkor csak a korábbi fizetésed részmunkaidőre eső részét kapod meg, amiből nem csak szja-t, hanem 18,5% járulékot is vonnak, a Csed-et elveszted, a babával pedig nem tudsz annyit foglalkozni amennyire szüksége lenne.


Ez mégis miért érné meg???

2023. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vállalkozó vagyok, nem szeretném elveszíteni a tartós ügyfélkörömet, megbízásaimat. Valamint, az az igazság, hogy engem a 6 hónapnyi nonstop itthonlét, babázás nem is elégítene ki teljesen.

Van a kislányunknak egy szuper apukája is, így amikor éppen nem én foglalkozom vele, akkor ő van a babával (+ van a picinek egy elég kiterjedt nagyszülői gárdája is).

2023. aug. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!