Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hét múlva kell szüljek. A...

2-3 hét múlva kell szüljek. A házimunka és a baba mellett vajon mennyi időm marad olvasásra? Lenne 5-6 könyv a kívánságlistámon, amit ki szeretnék olvasni

Figyelt kérdés

2023. jún. 29. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Újszülött korában nem az fog foglalkoztatni, hogy olvasni szeretnél, hanem hogy aludni. Majd szerintem amikor már alszik egyhuzamban többet, akkor lesz rá idő.
2023. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ezt mi honnan tudjuk?

Nem tudom neked mennyi a házimunka. Mennyire lesz sírós a baba. Mennyi segitséged lesz. Ez annyira sokmindentől függ.


Nekem pl fiam mellett kb mindenre is volt időm. Lányom mellett meg kb semmire.

2023. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Szoptatás közben teljesen jól lehet olvasni, ha lesz rá energiád. 2 gyerekem van, egyiknél sem olyan volt a babázós időszak, hogy végig full zombi mode-ban léteztem, úgyhogy szerintem amit nagyon szeretsz, arra lesz időd.
2023. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

A hàzimunkàt èrdemes az első hònapokban hanyagolni.

Könyvet nehez szoptatas közben tartani, de ha megszerzed e-book formàjàban, akkor maratoni szoptatasok alatt siman ki lehet ennyit olvasni.

2023. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Lutri, babafüggő. Nekem egy csomó olyan időm volt, hogy az ölemben aludt a fiam. Napi több óra. Míg pici volt, tudtam ilyenkor olvasni. Vagy amit éppen. Karácsonyra origamiztam egy csomót például.


Mikor nagyobb lett, akkor is aludt még valamennyit az ölemben, de nehéz volt megszervezni, hogy kéznél legyenek a szükséges cuccok, mikor elalszik. Ugyanis mindent kipakolt, szétszórt, nem tudtam a szoptatós fotel mellett tartani semmit. A telefonomat odavittem, letettem, mielőtt leültem, azon tudtam olvasni.


De van olyan baba is, aki mellett éjjel nem nagyon alszol, és nappal minden szabadidődben inkább pihensz.

2023. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Könyvmoly vagyok, szerintem megoldható.

Attól is függ biztosan, kinek mennyire fontos az olvasás. Nekem az volt. Olvastam a kórházban is, itthon is. Egy baba mellett sokkal könnyebb, mint totyogó mellett. De azért olvastam a második gyerekkel is, mikor baba volt. Most 2,5 a kisebb, és már sokkal nehezebb, de így is tudok szánni rá az alvásidőmből 1-2 órát.

Mondjuk én örülnék, ha 5-6 könyv lenne a kívánságlistámon, az még teljesen tartható.

2023. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
A babádon múlik, az enyém folyton mellen volt és szrrá néztem a sorozatokat, mert mást úgysem tudtam csinálni. Az olvasás egy picivel macerásabb, de meg lehet oldani
2023. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet tudni. Én leraktam a lanyomat a rácsos àgyba és se ringatni, se simogatni nem kellett, egyedül elaludt. Simán volt időm olvasni. De amikor elkezdett mászni, járni, keveset aludni akkor már kevesebb időm volt. Másnál pont fordítva van. Babakor nehéz, utána könnyebb.
2023. jún. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a többiek is írják, babától függ. Ha jó alvó, jó evő, akkor simán lehet. A nagyobbikom mellett aludni sem tudtam, egész éjszaka ment a cirkusz, szerintem a betűket sem láttam volna. A kicsi már barátibb, bár napközben ölben/hordozóban sétálok bele, de mondjuk úgy hogy meg tudnám oldani, ha nem lenne egy hároméves meg egy komplett háztartás is mellette. Tehát nem lehetetlen.
2023. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

*vele


Ja még annyi kiegészítés, hogy ha apa vagy bárki segít, akkor azért nagyobb mennyiségű idő is van.

2023. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!