Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett tanulni? Hogyan?

Baba mellett tanulni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, melyik lenne a jobb megoldás. Két verzió van, vagy befejezem az utolsó évemet egyéni tanrenden (már ha van ilyen lehetőség) pici baba mellett, vagy passzívon leszek egy évet és egy éves gyerek mellett fejezem be. Levelező nincs, nem tudok nappaliról átmenni.


Volt aki baba vagy kisgyerek mellett tanult egyetemen? Hogyan?


2023. jún. 1. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy éves lesz, sokkal kevesebbet fog aludni, és éber állapotban sokkal inkább igényelni fogja, hogy foglalkozz vele. Aztán másfél éves kora körül megindul, fel akarja fedezni a világot, és egy pillanatra sem tévesztheted szem elől.

Pici babaként talán többet alszik, ill. tudsz úgy tanulni, hogy közben a melleden van és szopik.

Egyik sem könnyű, de talán pici baba mellett kevésbé nehéz.

2023. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha van lehetőség nem nagyon bejárni, akkor én is a pici baba kort mondanám. De ez függ a baba habitusától is. Nekem egy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekem van, de ez nem jelenti azt, hogy reggeltől estig nem kell szinte non stop vele foglalkoznom. Annyi a könnyebbség, hogy nem kell hozzá éjszaka felkelnem, és ha úgy van, akkor este 9-től tudok tanulni.
2023. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyéni tanrenden voltam baba mellett, a fősuli 2.Év elején lettem terhes, miután meg lett a baba csak vizsgázni mentem be,mikor 1,5 lett megcsináltam a kötelező gyakorlatot, Ő pedig ment bölcsibe, akkor végeztem mikor 3 lett a fiam, de akkor már mellette dolgoztam is. Megoldható szerintem és nem büfé szakon voltam mert közgazdásznak tanultam. Szerintem folytasd egyéni tanrenddel, könnyebb amíg kisebb hidd el Nekem.
2023. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ. Ha nyugodt gyerek, akkor ameddig el nem indul, szerintem sokkal jobban elvan melletted. Én dolgoztam kicsi gyerek mellett, 8 hónapis korig lehetett megoldani, utána márcsak akkor tudtam, ha az apja volt épp vele, és neki is nagyon nehéz volt, hiába voltam a szmszéd szobában. Mivel őt nem lehetett letenni, különben felébredt, így az alvásidejét nem tudtam nappal munkára használni. A tesója sokkal nyugodtabb baba volt, sokat aludt, de ő meg csak kb. 6 hetes koráig. Utána 3x 20 perceket 7-8 hónapos koráig, onnantól lassan javult a helyzet, és időnként lett 1-1 órám. Én az első 6 hétben elvégeztem egy kurzust akkor annó, az ment gond nélkül, illetve 1,5 éves koráig jó volt, mert emászkálgatott-pakolatott-játszogatott mellettem, míg én cikkeket írtam, és időnként telefonáltam. Az sem volt mindig könnyű, mert persze ígyis sokszor meg kellett szakítani a munkát.


Szóval én a gyereked habitusától tenném függővé. Igazából mindkét verzióban lesz olyan időszak, amit ki tudsz majd használni, de mindkettő egyben agyrém is lesz így vagy úgy, ha nincs segítséged. Talán a babakor olyan szempontból jobb, hogy akkor jobban bírják még, ha kicsit ingerszegényebb a környezet, és nem mentek ki annyit napközben. Cserébe viszont nagyobb eséllyel ébred éjjel sokszor. Szóval attól is függ, hogy te mit bírsz.

2023. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 6 hónapos volt februárban, amikor beiratkoztam egy suliba. Áprilisban volt az első vizsga. Hát nem mondom, hogy hülyére tanultam magam. Akkor volt 11 hónapos, amikor vizsga volt. És szeparációs szorongása volt elég durván. Ha el is aludt nap közben, akkor is kis idő múlva már rajtam aludt. És akkor már nem pici baba volt, nem volt túl kényelmes. Nehéz volt úgy lapozni a jegyzetet pl. Még nem volt 11 hónapos, amikor elindult. Na azóta folyamatosan menni kell valahova.

Akár bent, akár kint. Folyamatosan igényli, hogy figyeljek rá. Ha nem is együtt játszunk éppen, de hozza a könyveit, az autókat, mindent meg kell néznem, mindenhez hozzá kell szólnom. Nappal még szerencsémre 2x alszik, így akkor tudom visszanézni az előadásokat, vagy olvasni a jegyzetet. Vagy este. De mivel éjszaka nem alszik túl jól, így este hamar kidőlök én is.

A férjemen kívül más segítségem nincs. Ő meg 7-17-ig dolgozik. Plusz szombat délelőtt. Vasárnap délután meg focizik. Szóval nem sokat van itthon.

Őszinte leszek, nem könnyű így tanulni. De azért nem lehetetlen. :)

2023. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Nem 6 hónapos volt, hanem 9, amikor beiratkoztam.
2023. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem mi alapján van az ember lepontozva, nem hasznos hogy végeztem el a főiskolát??
2023. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!