Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhatja, hogy a kislányom...

Mi okozhatja, hogy a kislányom szopi közben sírni kezd?

Figyelt kérdés
3 hetes a baba, és két napja ritkán előfordul, hogy szoptatás közben sírni kezd, ilyenkor a mellbimbót sem fogadja el.Aztán kicsit megnyugszik, szív egy párat, és megint sír.Nagyon nyugtalanít ez, egyelőre hasfájásra gyanakszom. És az normális, hogy óránként követeli a cicit? (Nagyon étkes, és mondta a védőnő, hogy a 3. hét a súlyugrás hete, ne lepődjek meg, de ez azért mégiscsak túlzás..)Szerintetek?
2010. okt. 15. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

enyém is csinál ilyeneket. lehet hogy tényleg megfájdul közben a hasa, de akkor is csinálnak ilyet, mikor nem jön könnyen a tej, és türelmetlenek. az enyém is inkább a szopi vége felé szokta csinálni mikor már alig jön.

én azért soknak találom hogy óránként szopizik. elvileg az anyatej emésztése az evés után 1-1,5 órával a legintenzívebb, utána pedig nem ártana kicsit pihenni a gyomrának. ezért mondják hogy 2 óránál előbb ne etessük újra a babát, ha lehetséges. nem lehet hogy kevés a tejed? azért sír és azért kéri hamar megint a cicit?

2010. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Próbáld meg elaltatni, mert ennyiszer nem lehet éhes. Amikor jóllakot és egy óra múlva megint sír, akkor szerintem inkább álmos. Tudom, hogy ilyenkor még a jeleket könnyű összekeverni, de legalább 2 óra kihagyás legyen két cici között. Nem gonoszság ez, de ha több kajcsira lesz/van szüksége, akkor ugyanannyiszor fog többet szopizni és nem többször pár kortyot.
2010. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki óránként cicit, mert ez is lehet a hasfájás okozója. Még meg sem emésztette a pocija az előző adagot, máris újat kap. Ha jól emlékszem 2 órát legalább várni kell a szoptatások között. Én cumit adtam a lányomnak,(tudom sokan ellenzik),de az megnyugtatta. Inkább egy nyugodt cumis baba, mint egy síró baba és egy kimerült anyuka.
2010. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem nem kevés a tejem, mert hetente 180-200 g-ot hízott eddig, és folyik, szó szerint.Az viszont lehet, hogy nem elég tápláló.Nem adok neki óránként, próbálok szigorú lenni, mert egyszer adtam, és hányás lett a vége.A cumi jó ötlet, használjuk is, csak nem mindig fogadja el.
2010. okt. 15. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. az én babám is sokszor csinálta ezt ( evés vége felé sír aztán szünet és megint sír) és nem csak cicin, hanem cumissal is. mindamellett, hogy nagyon hasfájós volt (5 és fél hósan múlt el nála de néha még most is sír a pukinak )szerintem ezt azért csinálta, mert már tele volt a pocakja. Elvettem tőle a cicit/üveget és semmi baj nem volt utánna.

figyelgesd, ha erőlködik és úgy látod nem tud pukizni vagy feszíti magát akkor nézz valami jó görcsoldót. legjobb a gyógyszertári amit a doki ír föl de az infacol sem utolsó.

minden jót nektek!

2010. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ilyen sok tejed van akkor ne aggódj amiatt sem, hogy nem elég tápláló. Ha így lenne, akkor sem hízna ilyen szépen, ahogy leírtad. Ő is még csak tanulja, hogy mikor mi történik itt a nagyvilágban. Egyelőre jórészt csak eszik és alszik, de az nem jelenti azt, hogy állandóan ezeket kellene csinálnia. :-)

2010. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!
2010. okt. 16. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!