Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kalóriadús ételt...

Milyen kalóriadús ételt ajánlanátok 8 hós babának? Jól csinálom? Vagy mit javasolnátok, hogy jobban csináljam?

Figyelt kérdés

Az az érzésem, hogy nem adok neki elég kalóriát. Hízni hízik de lehetne ducibb is a doki szerint.

Éjszaka már nem eszik de hajnalban már nagyon éhes és nem bírja ki reggelig így megszoptatom.

Egy pár napja hányt így este 11-kor adtam neki a szokásos vacsit, és aludt mint a bunda reggelig. Szóval ezért gondolom, hogy tényleg éhes nem csak hiszti vagy megszokásból ébred.

Még nem túl sok mindent kap, répa krumpli, brokkoli, gesztenye, paszernák, cékla, cukkini, paradicsom, sütőtök, zeller. Körte. alma, barack, banán, mangó. Husit most mindennap kap, pont azért mert úgy érzem a zöldség és gyümölcs nem elég neki. Különben még szopizik de nem tudom mennyit. Reggel 10-ig el van vele. Uzsonnára és vacsira is kap tejcit, de már szerintem nem túl sok.

A gyümölcsöket úgy adom neki, hogy különböző pelyhekkel keverem (rizs, köles, gríz) illetve vacsorára szintén valamelyik pelyhet kapja egy banánnal és keverek hozzá 2-3 EK sincalot.

Régen adtam neki tejpépet de azt abbahagytuk, mivel nagyon hasmenéses lett. Persze lehet, hogy a foga miatt, mivel pont akkor bújt ki kettő egyszerre, de azóta még nem próbálkoztam más tejtermékkel.

Mit ajánlotok? Köszönöm előre is!


2010. okt. 15. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány centi és hány kiló?
2010. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 hós lehet az ételek alapján
2010. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
75cm és 8900g. Kisfiú. Különben jól van, vidám, mosolygós, mászik, gagyog :)
2010. okt. 15. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó bár én akkor se adnék húst minden nap legyen tojás sajt máj stb.

hús meg kb. 4x egy héten.


Jól csinálod..

2010. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért kellenne hízlalni??

Az enyém -lány-8 hónaposan volt 8 kiló és 76 cm, eszmbe sem juott, hogy sovány, nem is volt az.

Ráadásul sokat is evett illetve eszik

Sőt most meg már soknak találom a 19 hónapos korához a 13 kg-ot és 86 centit.


ja és az ébredésnek szerintem smmi köze az evéshez.

2010. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy a napközbeni kalóriabevitel nagy szerepet jászik abban, hogy éjszaka megéhezik-e vagy sem.

Illetve a mindennapi húst sem tartom jónak és szívesen kiváltanám valamivel, aminek tudom, hogy nagy tápértéke van.

2010. okt. 15. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, az én lányom csak bőven 1 éves kora után aludta át az éjszakát, pedig akkor már akkor is emberes mennyiségeket evett, sőt még most sem mondanám rá, hogy jól alszik éjjel van, hogy reggelig (7 körül) alszik, de van, hogy felébred 4-5 körül


utolsó voltam


ja én pl. 2,5 éves koromig felkeltem éjszaka

2010. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

segíteni nem tudok sajnos, de gondoltam leírom, hogy nálunk is ez van. egyidősek a fiaink, kb. ugyanezeket eszi ő is, bár a főzelékből keveset eszik csak, inkább gyümölcs. én sem tudom jóllakatni, és jóformán egész éjjel szopik, 2-3 óránként biztos felébred. nekem annyit mondott a doktornő, hogy majd ha ehet már sajtot, túrót, tésztát is 10 hónapos kortól, akkor talán többet eszik, és jobban bírja. vagy megszereti a főzit, mert gyümölccsel nem tud jóllakni...

az én fiam egyébként 78 cm és 8300 gramm, szóval ti még jobban álltok!

2010. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!