Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen dolgokat mondanatok...

Milyen dolgokat mondanatok tok feleslegesnek a baba szamara, ma mar meg sem vennetek?

Figyelt kérdés
Pl sokan mondtak hogy a baby monitor tok felesleges dolog,bar en hasznosnak tartom/gondolom.Segitsetek,h ne vegyek hulyesegeket,csak penzpazarlas...Vasarlas elott allo 29hetes km.
2010. okt. 15. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

11.46-os vagyok.

Nekünk egyébként bérelt mérlegünk volt, nagy hasznát vettem, mert tápszert is kapott a tej mellé a kisfiam. Mindig lemértem szopi után, így tudtam, még mennyi tápit kell csinálnom. Sajnos össze-vissza szopizott, nagyon hullámzó volt a "teljesítménye".

Ágyneműt mi nem vettünk, hála az égnek, mert kispárnát is csak nemrég kapott, kb. 10 hónapos kora óta használja, viszont takarót még mindig nem, hálózsákban alszik, pedig már 1 éves elmúlt. Ja, és olyan lepedőt vettem a kókuszmatracra, aminek a hátulja vízhatlan légáteresztő anyag, így soha nem volt gond azzal, hogy eláztatná pisivel vagy bukással a matracát.

Ami nagy szolgálatot tett még nálunk: légzésfigyelő-bébiőr - már csak a bébiőr részét használjuk.

Cumisüveg-melegítőt mi használjuk, mivel tápszert is kap, és autóban is el tudtam készíteni neki, vagy olyan helyen, ahol nincs mikró. És mivel kezdettől fogva tápit is kapott, nekünk jól jött az alap cumisüvegkészlet (Avent), és bimbóvédő!!!

2010. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hagyományos kisollóval vágjuk. Hozzáteszem mákom van, mert nagyon nyugisan tűrte, nálunk nem igaz az állítás, hogy a "baba körmének vágását altatásban kellene elvégezni". Most is tök nyugodtan végignézi érdeklődve, ahogy levágom a körmeit. Éppenhogy be nem szól, hogy itt-ott még nem tökéletes. :)
2010. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
babyőr-tök felesleges, egyszer sem használtam.Az a sok ruha-a fele is elég lett volna ,ki sem tudtuk használni. Kenguru- kétszer használtam, majd le szakadt a hátam vele(pedig nem volt olcsó). Más nem nagyon van.
2010. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A bébiőrre reagálva annyit, hogy aki kertes házban lakik, annak nagyon jól jöhet. Nálunk ezért tett nagy szolgálatot. Ha leteszem a kisfiamat aludni, mi kint a kertben tudunk addig dolgozni, amíg alszik, a bébiőrből meghalljuk, ha be kell menni hozzá.

Elhiszem, hogy pici lakásban, panelben mondjuk fölösleges.

2010. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Játékot max 1-2db-ot vennék előre, inkább menetközben, akkor látod, hogy mi érekli a babádat, mit tartasz akkor és ott jónak. (mondjuk egy rágókát, és egy babahidat)

februári a babám, vettünk téli ovarallt, 1x volt rajta, mikor hazajöttünk a kórházból, meg tudtuk volna máshogy is oldani.

frottír türcsik, ott állnak a szekrényben, nagy pelust használunk.


Amit mindenképpen megint megvennék:

- bébi őr (mi sokat járunk a telekre, és amíg a baba bent alszik addig én tudok kint kertészkedni, anélkül, hogy szaladgálnom kellene be, hogy felébredt-e már)

- nekünk is bejött a körömolló, de csak akkor működik, ha felőlem vágom a körmét. ha a baba az ölemben ül, tehát a körmét a baba felől vágom, úgy tényleg nem működik)

-babahíd

-hordozókendő

- zene CD-k

-vízhőmérő

-nagy alakú pelenka (mi ezt használjuk törülköző helyett, sokkal egyszerűbb, mint a nagy frotírral, szinte nem is kell törölni mert olyan puha és pici, hogy minden hajlatban rögtön fölszívja a vizet)

-cumi jól jött, hogy volt (akkor még volt időm válogatni, hogy milyen adnék neki ha kellene így nem csak egyet vetttünk kapkodva. Noha nem akartam neki cumit adni , de sajna nem ment műáshogy.

-lázmérő, popsikrém, viburcul, lázcsillapító. Ennyit a babapatikába először.

2010. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Légzésfigyelő: nem mondanám haszontalannak, akit megnyugtat, vegyen, nekünk nem volt.

Bébiőr: kis lakásba teljesen felesleges, többszintes vagy kertes házban nagyon jó szolgálatot tehet. Nekünk az sem volt (panel).

56-62-es méretű pólók: a szívem szakadt meg értük, mert a férjem vette őket nagy szeretettel, de egyszer sem voltak rajta, bodyt hordott.

Babaolló: nekünk jó szolgálatot tesz, bár hozzá kell tennem, hogy béna vagyok ahhoz, hogy rendes ollóval vágjam a körmét.

Cumisüveg: Nem használjuk, de nem tudhattuk előre. A játszócumi nem kell neki.

Babakocsi: Nagy szívfájdalmam, de utálja, ordít benne. Feladtam, most hordozom. Talán ha már fog ülni, visszatérünk rá.


Hirtelen ennyi. :)

2010. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kenguru volt teljesen felesleges.

Légzésfigyelős bébiőrünk volt én imádtam az egyik legjobb találmány. Mi imádtuk a hálózsákot 2 éves koráig abban aludt. Nem tudott belőle kitakarózni nem kellett állandóan takargatnom tökéletesen meg tudott fordulni benne.És attól se kellett rettegnem hogy a fejére húzza. A Tescosok nagyon jók. És a baba ruháival is megvoltam elégedve.Most is már azért hagytuk el mert már nehéz neki átjönni hozzánk benne.

Játszószőnyeg is felesleges volt.

A bébi hintát viszont imádta.

Kisméretű kifogók. Csak a nagyobb volt neki jó már egész pici korban is. Azt egyszer a kínaiban vettem neki és még most is azt a nagyobb méretűt használom a kicsiket eladtam.

Baldahin az a legfeleslegesebb dolog és még veszélyes is másodiknál biztos nem adnék érte pénzt.

2010. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk egy csomó kisnadrágot zoknival. Sietve tovább is adtam, ugyanis utáltam, hogy örökké lecsúszott a lábáról a zokni.
2010. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kengurut mi kölcsön kaptunk, és tényleg nem jó, viszont nagyon örülök, hogy kipróbáltam a hordozókendőt, mert az viszont sokkal kényelmesebb, most egy babaerszényt használunk, ami pár ezer Ft volt, és az egyik legjobb befektetés (mondom ezt 14 kilós baba mellett, porckorongsérvvel!!)

Nekünk bejött a kifogó és a kiságy fölötti forgó is, pedig szkeptikus voltam.

Játék nálunk is túl sok volt, és bár nem bánom, hogy sok ruhánk van, de tényleg kevesebb is elég lenne.

Mit gondoltok erről a listáról? [link]

Jut eszembe, még a baba-mama könyvek is mind!! feleslegesek voltak, talán az egy szem Vekerdyt leszámítva.

2010. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

-Újszülöttnek való felnőttes ruhák (farmernadrág, bebújós pulcsi, pólók, kiscipők). Fél éves koráig szinte csak rugdalózóban volt.

-Babaolló és babának való körömcsipeszünk is van, egyiket se tudtam használni, csak a felnőtt körömollót.

-Gumilepedő, egyszer se kellett (habár még nem szobatiszta, lehet az még jól jön).

-Tetra kifogó, nekem nem vált be. Sok textilpelus is van, igaz, mindet kaptam, de elég lett volna kb. 15 darab.

-Csípőpárna, oldalfekvésben tartja a babát, egyszer se használtam (ezt is kaptam).

-Cumisüveg-termosz, sose kellett, pedig téli baba.

-Cumisüveg-melegítő (egyszer-kétszer használtam, de ha nem lett volna, egyáltalán nem hiányzott volna).

-Sok cumisüveg, eleinte elég egy, max. kettő, lehet, nem is fog kelleni.

-Vízhőmérő (használtam volna, de összevissza mért, maradt az "egyetlen-legjobb" könyököm).


Amit nem vettem, mert feleslegesnek tartottam:

-Mérleg (nem is béreltem)

-Bébiőr (panelban lakom, de kertesházban tényleg hasznos)

-Kókuszmatrac (helyette szivacs)

-Baldachin

-Kádba csúszásgátló

-Babavíz

-Párásító (gép nélkül is lehet párásítani a levegőt)

2010. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!