Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos kisbabátok mennyi...

8-9 hónapos kisbabátok mennyi főzeléket eszik meg egy alkalommal? Mikortól kell elkezdeni a darabos ételeket?

Figyelt kérdés

Az én lányom mindent megevett, de most alig akarja enni a főzelékeket. Teljesen el vagyok keseredve!

Tápszer, tejpép, gyümölcs jöhet, de a főzelékekkel nincs kibékülve! Vajon miért nem eszi meg?

Előtte 200 grammot simán megevett, most jó ha a felét megeszi.


2010. okt. 15. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a foga zavarja? Olvastam már olyat, hogy ilyenkor étvágytalanabbak lehetnek a babák. Bár ha minden mást megeszik, akkor nem étvágytalan. Adj neki annyit, amennyit kér. Esetleg utána gyümölcsöt adj még neki, ha úgy látod keveset evett. Lehet, hogy ez most egy ilyen időszak. Pár nap múlva próbálj neki megint több főzeléket adni.


Darabos kaja? Az én fiam is 8 hónapos, én pár napja kezdtem el nála, úgy, hogy a tízórai gyümölcshöz a banánt csak villával töröm össze, és nem turmixolom. Így egy kicsit darabosabb marad. Plusz két délután kapott már a kezébe egy babakekszet, és nagyon ügyesen el tudja nyammogni!

2010. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

8,5 hónapos baba, egyedül a tápszerből eszi meg a teljes adagot, a gyümölcsből és a tejpépből is hagyni szokott, de nem annyit, mint a főzelékből.

Lehet a foga, alul kibújt kettő és azóta nem eszi rendesen a főzelékeket! Babakekszet ő is elmajszolja, már régóta, viszont darabosat még nem adtam neki, akkor elkezdem!

2010. okt. 15. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 9 hónapos de már 6 hónapos kora óta eszi a darabos ételt és még a mai napig egy foga sincs. Lassan kezdtük egy kis baba piskotával és mindig mikor ebédelt az ebédből készitettem neki el egy picit úgy hogy darabosra csináltam nem turmixoltam össze. És így szépen fokozatosan megszokta. Most már eszi úgy a tésztát és a rizst is, hogy öröm nézni. Csak simán villával nyomkodok neki össze mindent ahogy éppen sikerül. Mindent képes elrágni kenyér héjat is. Az hogy most a picid kicsit kevesebbet eszik lehet a fogától. Nekünk is szokott ilyen lenni mikor éppen mozognak a fogai ott belül. Sajno az én kisfiamnak vastagabb picit az inye és ézért bújuk elő nehezebben a fogacska. De doktornő meg nyugtatott,hogy kifog az bújni hamarosan... Ja azt még esetleg kipróbálhatod hogy egy pici gyümölcscukrot raksz neki a főzelékbe én ezt a cselt szoktam bevetni mert amint látom a te picidnek is az édes az megy. Lehet picit már izetlen neki a főzelék próbálj változtatni az izvilágon. Keress új recepteket. Vannak nagyon jók itt a neten.
2010. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!