Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor kezdett el tapsoln...

Kinek mikor kezdett el tapsolni és integetni a babája?

Figyelt kérdés

Ma lett 10 hónapos a fiam, de még nem tapsol csak összeteszi a kezét, integetni se integet, ha mondom pápá akkor imitálja a pápát a szájával, de hangot nem add ki.


Mozgásfejlődésben mindig mindent hamarabb csinált pl 9,5 hónapos kora óta már totyog. Picit aggódom pedig énekelve próbálom a tapsolást megtanítani vagy ha valamit jól csinál akkor tapsolva dicsérem.


Attól tartok, hogy mivel mindent sokkal, de sokkal hamarabb csinált ezért most lesz az, hogy valami elcsúszik, de lehet csak én festem a falra az ördögöt.



2023. aug. 23. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
9-12 hónapos kora között “kell” megtanulnia, a státuszon majd úgyis nézik, és ha esetleg 12 hósan sem csinálja, akkor a 15 hós státuszon “visszatérnek” rá. Ne aggódj, majd fogja csinálni.
2023. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezek miért olyan fontosak?

10 hónapos a fiam, tárgyakat képes összeütögetni, ha olyan kedve van. Utánoz sok dologban , ha olyan kedve van. De az integetésre, pápázásra meg a tapsikolásra egyszerűen sehogy nem tudom rávenni. Amúgy nekem sem természetes, mert nem tapsikolunk és integetünk idehaza.

Helyette dobol az asztalon pl, mikor elkezdem én is, imitálja a porszívózást, rázza a fejét a nem szó hallatán, tárgyakat megmutat, átnyújt nekem, nevére hallgat.

2023. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12 hónapos státuszon volt kérdés,még teljesen ráér. Nekünk amúgy az integetést olyan 10 hónap után kezdte pár nappal,a tapsolást meg 12 hónap után egy héttel nagyjából.
2023. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10 hósan kezdte mindkettőt, pont szülinapom hetén, így megmaradt.
2023. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1.5 éves bőven elmúlt a lányom, mire megtanulta ezeket. Most lesz 2 éves.
2023. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1 éves státuszon még az enyém se csinálta, valamivel utána kezdte.
2023. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!