Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet még következménye az...

Lehet még következménye az oxigénhiánynak vagy megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam nem lélegzett miután megszületett, igy enyhe oxigénhiánnyal született. Utána szerencsére minden rendben volt vele. A szülés körülményei miatt 3x voltunk fejultrahangon, mindháromszor rendben volt minden, nem találtak nála semmiféle rendellenességet. Gyógytornászhoz is elvittem, ott is azt mondták, hogy teljesen egészséges. De persze egy anya soha nem nyugszik meg. Szerintetek lehetséges, hogy lesz így is problémánk? Most 5,5 hónapos.

2023. aug. 24. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos lehetséges, még nagyon kicsi, hogy kiderüljön, hogy mit okozhatott. Hátha semmit!
2023. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem lélegzett, 3/8 apgarral született. Hála az égnek egészséges, korának megfelelően fejlődő kisgyerek, most lesz 2 éves. Hogy tanulási nehézségei lesznek-e emiatt, az a jövő zenéje még. Neki kellett dévénytorna és gyógytorna is 1 éves koráig.
2023. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre azon mérhető le, hogy rendben van-e a mozgásfejlődése. Se nem túl gyors, se nem lassú.

Később a beszédfejlődés, szociális érés...

De nem érdemes túlaggódni, csak figyelni.

2023. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon aggódom 😭😭😭 az én fiam 4/7 apgarral született.
2023. aug. 24. 18:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam 0-as apgarral szuletett, utana lett 3 vagy 4, majd 9.

Teljesen egeszseges, egy evig jartunk fejlodes neurologiara, hogy nyomon kovessek a fejlodeset, soha nem volt semmifele problema, most 2 eves.

2023. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Garantálni senki nem tudja, hogy nem lesz semmi baja, de azért az eddigi vizsgálatok bíztatóak.

Egy barátom babája járt hasonlóan, ráadásul utána epilepszia szerű rohamot kapott, hetekig voltak kórházban, ezer vizsgálata volt, és nála se tudják kizárni a mai napig, hogy nem okozott valami gondot, DE a kislány tökéletesen jól fejlődik és eddig semmiféle problémát nem tapasztaltak nála (3 éves). Szóval nem kell legyinteni rá, de előre ne izgulj, figyeld és ha bármit tapasztalsz, vizsgáltasd ki. Viszont addig szerintem nyugodtan maradhatsz optimista.

2023. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Aggódással nem mész semmire. Ha fejlődésneurológus azt mondja rendben van, akkor rendben van. Gyógytornász/Dévényes nem orvos.

Lányom 7/10/10 Apgar érték mellett se volt jól, 8 éve konstans fejlesztés az életünk.

2023. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Iskoláig nem fogod tudni. Az én lányom 9/10-zel született és van tanulási nehézsége. 5 évesen szóltak az óvónők, hogy annyira nem oké, nekem fel se tűnt, de igazuk van.
2023. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5#


Én is 1 évig jártam a legidősebb lányommal fejlődésneurológiára..neki egyedül a járás volt ami a felállashoz képest csúszott. 8 hónaposan állt fel és csak 18 hónaposan indult el.. 8 éves és sni-s



Ezt nem azért írom, hogy bárkit ijesztgessek, de igazából úgy is majd iskolában bukik ki legkésőbb, ha probléma van.

2023. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, hogy snis lesz...
2023. aug. 24. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!