Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba 27. hétre...

Krafcsikné Gyöngyi kérdése:

Koraszülött baba 27. hétre született 970grammal, életesélyek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mint már írtam sajnos korábban jött a kisfiam engem hazaengedtek a kórházból és itthon van a nagyobbik gyerkőcöm akinek gondját kell viselnem minden nap még most egyszer de mostmár kétszer kell bejárnom 40km-re lakom Debrecentől és nagyon húzós anyagilag a legjobb az lenne ha ideiglenesen be tudnék a családommal költözni Debrecenbe ha valaki tudna segíteni vagy alapítvány vagy olcsó albérlet kérem segítsen!Ezenkívűl aki átélte ugyan ezt az kérem írjon mi a tapasztalat!Nagyon félek!
2010. okt. 16. 13:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnállak, nagyon együtt érzek Veletek! Kívánom a legjobbakat!! Próbálj meg minél több anyatejet adni neki és a babamasszázst is ajánlják. Amikor csak lehet, tedd magadra (még biztos 1-2 hónap múlva lehet csak), a bőrkontaktus nagyon fontos nekik!

Kitartást kívánok Nektek és mielőbbi nyugodt életet!

2010. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
85%

Személyes tapasztalatom szerencsére nincsen de itt a városunkban lakik egy kisfiú,Debrecenben született 25 hétre 650g-l.Már elmúlt 1 éves,testalkatra még pici de makk egészséges,vidám kis srác:)))Tornára járnak,szépen fejlődik!

Amúgy anya otthonba nem tudsz beköltözni a nagyobb gyermekkel együtt?

2010. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó barátom 700grammal,egy barátnőm 1500grammal született 85ben illetve 86ban.Igaz mindkettő 50kg körül van de élnek s minden oké velük:)Nem nagyon tudnak/lehet szerencsér/hizni de egészségesek s minden rendben van velük.Lány együttesben énekel,ovónő szeretne lenni,srác főiskolára jár.

Albi ügyben nem tudok sajnos segiteni mert pestiek vagyunk. S ne idegeskedj,mert azt a nagy tesó is megérzi.

Megkérdezhetem hogy mi történt? Mert nekem is megvolt az esély h hamarabb jön,de a dokim észrevette ezért napi 3szor gyógyszert kellett ennem.Pont 8 óránként..(Igy is kis súllyal született ő is)

2010. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Ne félj rendben lesz minden! Az én nagyobbik lányom 29. hétre született 1450 gr-al. 9 hétig voltunk a korán, nekem szerencsém volt mivel a kórház kb. 15 percre van tőlünk. Ő azért volt ilyen sokáig bent, mivel nehezen tudott enni majd két hónapig volt szondán. Nagyon nehéz volt lelkileg az két hónap, pedig nálunk akkor még nem tesó sem. Én is kétszer jártam be hozzá naponta, aztán az utolsó két hétben pedig reggeltől estig voltam bent. Tejem is volt bőven, mivel itthon is fejtem 3 óránként.

Szerencsénkre teljesen egészséges kislány lett belőle. Annyi gond volt vele, hogy hypotón volt és emiatt dévény tornára hordtuk 8 hónapig.

Sok szerencsét és kitartást kívánok nektek! Niki

2010. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőmnek 900g-al született a kislánya. Egyszerre voltak bent a gyerekeink a koraszülött osztályon, mi pedig a mamaszállón. Az én lányom Hála az égnek nagyobb volt, 33 hétre született.

Most mind a két gyerek másfél éves. Semmi bajuk, sőt a barátnőm lánya már egy csomó mindent beszél, az enyém meg semmit.

A barátnőm 2 hónapig lakott a mamaszállón aztán minden nap 40km-ert ingázott 3 hétig. Neki is van nagyobb gyereke. 2 hónapig bírta bent.

Nagyon drukkolok nektek!

2010. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A húgon 1993-ban született 1100 gr-mal, és ő is Debrecenbe. Már akkor is nagyon jó volt a köraszülött intenzív.

Minden jót, és kívánom, hogy mihamarabb otthon legyetek.

2010. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat,csak egyszerűen nem látom az alagút végén a fényt,nagyon elvagyok keseredve azt nem tudom,h a nagyobbik gyereket engedik e kismamaszállóra de a férjem is velünk akar lenni ami természetes,még csak október 11-én született de úgy érzem nem birom lelkileg tovább....
2010. okt. 16. 13:45
 8/54 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Keresd meg a debreceni anyaotthont, lenne-e valami lehetőségetek a nagyobbikkal beköltözni oda amíg a pici kórházban van. Minden rendben lesz, ne aggódj!

2010. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
34%
Olyan márpedig nincsen,hogy nem bírod tovább!!!Most van a legnagyobb szükség Rád!!!!Biztosan nehéz lesz ez a pár hónap de tessék pozitívabban gondolkodni!A kicsi is a nagy is érzi a negatív hangulatot!a férjed szerintem nem mehet de ez legyen a legnagyobb gondod!Tessék mosolyogni,tessék terveket szőni és elérni azokat!!
2010. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak jókat tudok mondani,mi is voltunk a koraszülött osztályon,mert ikertranszfúzió miatt az egyik babám csak 1800 gr-mal született,de időre.Sok koraszülött pindur babát láttam ott,és sok ismerősöm is van,akik így jártal,pl. ikrek szintén,26. hétre születtek,600 gr körül.Járunk rendszeresen utógondozásra(tök feleslegesen,hatalmas baba lett belőle),és látjuk h kiemelten figyelnek ezekre a gyerekekre.Előfordulhatnak problémák,pl. kötött izomzat,ekkor gyógytorna kell majd,esetleges későbbi gyengeség,szopizásban is(lehet nem is fog majd tudni,gondolom most még nem szopik),picike,vékonyka testalkat,szemészeti problémák(hajlamos begyulladni),de ezek olyan dolgok,amik gyógyíthatóak,kiküszöbölhetőek.Debrecenről különösen jókat hallottam,meg egyáltalán,ma mág a legfejletlenebb babákat is meg tudják menteni.A rekord,úgy tudom Ceizel Endre könyvéből egy Karina nevű lengyel kislány,aki 450 gm-mal született,ezután pedig leesett a súlya 360 gr-ra.Lényegében élő "abortumként" "vetélődött",ahogyan az orvos fogalmaz a könyvében,mégis él,azóta erős,egészséges nagylány lett belőle.Fel a fejjel,nehéz lesz mire végigcsinálod,idegőrlőek a szabályok a korán,de csak a célt nézd!
2010. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!