Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyi kérdés. Kell húzni vagy...

Fütyi kérdés. Kell húzni vagy nem kell húzni a kisbabáknak?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam. Valaki húzza ? Mennyi idő mire feljön? Nekem a doktornő 6 hónaposan rántott rajta egyet azt mondta mostmár mindig igazítja. Mivel én láttam hogy fájt a fiamnak ezért nem fogom neki megengedni. Gondolom ezt meg tehet hogy nemet mondok neki rá.? Én szépen szoktam neki csinálni, mivel első baba így nem vagyok tapasztalt benne. Mennyi idő mire szépen hátra jön? Neki csak egy kicsivel lett nagyobb a lyuk és "Előbukkan" a makk rész. 1 hónap alatt én ezt vettem észre hogy nagyon lassan de haladunk.

2023. aug. 30. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

NEM!!!

Ne rángasd és a doktornőnek se engedd!

Valami szadista állat lehet, aki alaposan lemaradt, mert már sok éve mondják, hogy 3 éves korig nem kell húzkodni. Pont ezzel lehet sérülést, ebből adódóan hegesedést csinálni, amivel később foglalkoznia kell a szerencsétlen fiúnak.

2023. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
5 honapos, nem piszkalom neki. Nekem azt mondtak, hogy nem kell.
2023. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

5 hónapos korától húzzuk,de csak addig amígegy,tovább nem erőltetjuk(doktornő javaslatára,és nem MO)

17 hónapos,és szépen feljon neki,nincs letapadva,semmi probléma vele

2023. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves utolsó (3.) Akiket ismerek mindenkinek húzva volt de nem feszegetve. Úgy ahogy te is írtad. Nem tudom miért lettél lepontozva. Nálunk a gyerekorvos vagy 90 éves és igen ő szadista. Nem fogom neki hagyni hogy hozzá nyúljon. A másik van egy nem olyan közeli ismerősöm . Neki is azt mondták nem kell húzni a fütyit. 5 éves a fia és már nem is lehet neki vagyis azt mondták hogy műteni kell. Én ezt szeretném elkerülni. Olvastam már többet se valahol azt is írták hogy 12-15 évesen majd megoldják maguknak a fiúk. Hát nem tudom. Olvasnèk még tanácsot vagy tapasztalatokat. Előre is köszönöm.
2023. aug. 30. 11:53
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

4 nekünk a doktornő szépen óvatosan húzta hátra.eloszor csak épphogy hatrahuzodott,de aztán mindig jobban ment,fájdalom mentesen.

Rángatni én sem hagynám,de ahogy én csinálom,az nem fáj.

2023. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4, azért lett lepontozva, mert káros, amit javasol.

Egy pelenkás gyereknek az jelenti a védelmet, HA NEM JÖN TELJESEN HÁTRA!

Az védi.

2023. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Novák Hunornak van egy fütyi kisokos nevű online tudásanyaga. Baratnőm kisfiát a műtéttől mentette meg. Azt mondta, már az első fiánál is jó lett volna, ha van ilyen, mert megkímélte volna a gyereket sok kellemetlen orvosi beavatkozástól. Fizetős, de szerinte minden pénzt megért
2023. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Hat nem tudom,inkább hallgatok a mi gyerekorvosunkra akiar az első fiamnal is így mutatta mint összevissza ismeretlen orvosokra meg netes tanácsokra.

Az első fiamnak sem volt probléma sosem.

Ahogy most a kisfiamnak sem.


És én nem javasoltam semmit,csak elmondtam mi hogy csináljuk.

Én sem pontoztam le senkit azért mert nem mozgatják a futyit.


3

2023. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én úgy látom jónak ha mi csináljuk neki úgy hogy ne fájjon. Az orvosnak már nem fogom engedni pláne mert hogy a gyerekemet szeretné ha le is fognám hozzá. Még annyit kérdeznék a 3as válaszolótól hogy akkor 1 hónap alatt nagy változás nincs csak minimális ez gondolom egyre nagyobb és észrevehetőbb lesz. Kb mennyi idő? Ne pontozzonble senki senkit mindenki maga dönti el csinálja e vagy sem.
2023. aug. 30. 15:44
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Fhu így időt nem nagyon tudok mondani 😅

Fokozatosan húzzuk,ahogy írtam lassan,fogalmam sincs mennyi idő amíg feljon

Ahogy írtam 5 hónapos korában kezdtük,és most 17 hónapos.

3

2023. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!