Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázás, fürdés: hogy...

Pelenkázás, fürdés: hogy szoktátok kislánynál?

Figyelt kérdés

- A nagyajkakat is bekenitek vagy csak a hajlekokat és a popsit?


- és ha bekerül bármi a szemérem test belső részébe, popsitorlővel ott is kiszeditek: szét nyitjatok és belenyultok? Illetve ezt minden alkalommal vagy pl naponta töröltek ki belülről ha igen?


- Bónusz kérdés: ez is egyedi tudom, de újszülöttet naponta vagy 2-3 naponta furdettétek?


Köszi.


2023. szept. 1. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Újszülöttet,sőt 6 hónapos korig 2-3 naponta kell fürdetni.Egy felnöttnek is ennyiszer kellene mert káros naponta 1x meg van aki 2x mosakszik, csak ez nem kivitelezhető, muszály fürödnünk kosz, izzadtság stb.


Lány baba nemiszervét kivülröl mossuk kezeljük, belül sosem.

2023. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Csak a hajlatokat kenem, ha fèlremegy a krém, kitörlöm, mert néhány krém elősegítheti a kisajkak összetapasását.

Az első hónapokban 2 naponta fürdettünk, később naponta, nyáron meg akár napi többször is pancsol a kádban.

2023. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Minden nap fürdetek. Nálunk ez az esti rutinhoz kell (ha borul a fürdés, rosszul alszanak)

Nem krémezek csak akkor ha ki van pirosodva.

Akkor viszont mindenhol ahol piros.

Minden pelenkázásnál széthúzom kitörlöm neki (ha nem krémes akkor is)

2023. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Naponta fürdetjük mindkét gyereket, születésüktől kezdve. Ez apa feladata velük, nulladik naptól kezdve (vagy hát, amikortól hazahoztuk a kórházból).

Krémet csak akkor, ha piros, és igyekszem csak oda. Rutinszerűen nem krémeztem sosem.

Kakinál a nagyajkak között is törlök, illetve töröltem amíg olyan állagú volt, hogy befolyhatott.

2023. szept. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Nemi szerv környékére TILOS krémet kenni,mert összenőnek a kisajkak!

Hosszadalmas és bonyolult szétszedni,és összenő újra.

2023. szept. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a popsit kentem. Nemi szervet nem szabad. Minden nal fürdött.
2023. szept. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha bekerül valami a hüvelybe,természetesen óvatosan ki kell tisztítani. A termelődő fehér zsíros smegmát is. Már újszülötteknek is van. Lányomé születés után nagyon "koszos" volt. Talán 1 napos volt,mikor szólt a nővér, hogy tisztítsam ki neki. Alig mertem odanyúlni,olyan pici volt a lányom. De muszáj volt.
2023. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Miért fürdetitek mindennap? a kórház meg a védőnő aztmondja hogy fürdesd mindennap? 2 naponta kell.
2023. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

“Miért fürdetitek minden nap?”

Mert az esti rutin része, mert jól esik neki a meleg/langyos víz, mert szeret pancsolni, mert a hordozókendőben több órát rajtam van és megizzad..

Értem hogy érzékeny a babák bőre, de egy kis víztől nem lesz semmi bajuk (meg egy bőrbarát babatusfürdőtől sem).

2023. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Mert ezt szeretném rögzíteni a gyerekben.

Vacsi-fürdés-alvás.

Ha van rendszer, tudja hogy mikor mi jön, sokkal könnyebb az altatás pl.


Mert az én gyerekeim bizony olyanokat buktak hogy a nyakuk is olyan volt.

Ha meg áttörölgetem lefekvés előtt, egy kicsit több energiával ugyan de már meg is fürdethetem.

2023. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!