Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukáknak tényleg annyira...

Az anyukáknak tényleg annyira rossz az otthonlét az első (pár) évben? Ti szerettetek otthon lenni a babával?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a cikket olvastam az imént, és hát az anyuka, aki benne szerepel, nem igazán van elragadtatva a kisfiával való együttléttől, oda is van írva, hogy: "Egy ponton azt éreztem, elvesztettem a szabadságomat. Hiába jártunk rengeteget sétálni, bezárva éreztem magam. És magányosan."


De ő nem tudta, hogy a gyerekvállalás ezzel jár?

Persze, egyrészt megértem az álláspontját, hiszen egy anyukának kell a kikapcsolódás, de azért egy pici babával nem az van, hogy gondolsz egyet és beülsz a színházba előadásra.


2023. szept. 6. 16:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%
Utáltam itthon lenni, főleg hogy a Covid alatt kellett itthon lennem. De amúgy se lett volna jobb. Sokan ígérnek fűt fát aztán le se xarnak, a kutya ránk se nézett soha, gyötrelem volt.
2023. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
2,5éve vagyok itthon. Köszönöm, én imádom. Sokkal jobban élvezem minden nehézségével együtt, mint a melóba járást. Nem színházba vágyok hanem olyan programokra amit a gyerek is élvez. Néha elmegyünk a férjemmel kettesben valahova, a hétköznapokon is mindig van mit csinálni, nem mókuskerék, mint a hétfőtől péntekig 8-16ig tartó munka.
2023. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
60%
Imádtam azt a3 évet, főleg kettesben vele lenni. Mentünk mindenfele, tanitgattam mindenre, "beszélgettünk". Másfél évesen beszélt is érthetően mar, 2 evesen pedig mondatokban. Imadok vele dumalni. Megnevettetni. Kozben 2 tanfolyamot végeztem és egyetemet kezdtem. Elképzelni se tudom miért hiányzik sokaknak a "felnőtt társaság" ami valljuk be, nem egy magas roptu beszélgetés, hanem alt. megáll a pletykalkodasnal. Kinek jobb a saját gyereke tarsasaganal a sok felnőtt barom. Lehet az ember eleget velük nyugdíjig, de a gyerek csak most ilyen kicsi, a legfogekonyabb, ezt az időt kár elvesztegetni.
2023. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%

Összesen 4,5 évet voltam otthon a két gyerekkel. Imádtam. Nyilván nem volt minden pillanata egy rózsaszínű álom, de egyetlen percre sem vágytam vissza az egyébként is utált munkahelyemre. Szerettem gondoskodni róluk, nézni, ahogy felnőnek, és még új barátokat is szereztem abban az időben a helyi anyukák közül.

A kicsi 2 éves korában visszamentem dolgozni. Onnantól alig láttam őket, jó, ha napi egy óra minőségi időt tudtunk együtt tölteni a vacsi-fürdetés-fektetés kombó előtt. Ráadásul olyan fáradt voltam, hogy abban az egy órában is sokszor inkább levágtam őket a tévé elé, én meg néztem ki bambán a fejemből.

Ez egy évig ment így, utána történt mindenféle, lettek családbarátabb munkahelyeim is, úgyhogy szerencsére azért nem így nőttek fel. (Már kamaszok.) De az az egy év kegyetlen volt, és őszintén nem értem, más mit élvez azon, ha napi egy órát lát a gyerekeiből.

2023. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
En szerettem es szeretem, az elsővel 1,5 evet voltam itthon, a 2.al 2 évet, bár részmunkaidőben voltam 3 eves koráig szóval felig itthon voltam, most a kicsivel is így tervezem. Az első és a 2. Mellett is tanultam az egyikkel diplomát csinaltam a másikkal szakmát,nekem nem volt unalmas. Mindenre volt időm nem úgy,mi ta munka mellett.
2023. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem emberfüggő. Van, akinek beválik, van, akinek nem. Gond akkor van, ha valaki azt gondolta, élvezni fogja, és kiderül, hogy nem. A másik meg hogy ha egy anya nem akar otthon maradni, és viszonylag korán bölcsibe adják a babát, vagy sokat vigyáz rá a nagyszülő, azt sokan elítélik (pedig szerintem semmi közük hozzá).
2023. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%

Utsó ez az, sajnos a legtöbb anya ítelkezik,legyen az bármilyen témakör,milyen érdekes,hogy pont azok akik szintén anyák.

5#

2023. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy akartad azt a gyereket, attól, hogy tudtad, hogy komoly lemondásokkal jár, még érezheted szarul magad időnként, mi ebben olyan felfoghatatlan a gyerekteleknek?
2023. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
47%

Én nem szerettem. Nem, addig nem tudod ameddig nem vagy benne. Én is bedőltem annak, hogy milyen csoda jó és majd a gyerek mosolya kárpótol. De nem, mert nem úgy osztotta a sors, nehezek voltak az éjszakák, férjem sokat távol volt, a tévé meg a négy fal és a babakocsival rótt üres utcák voltak. A második most kicsit könnyebb, mert a baba is felhasználóbarát és anyukám és egy másik nőrokon itthon van, és van hol bandázni.


De várom hogy legyen más. Most kezdi az ovit a nagy, és megkönnyebbülés hogy lassan túl leszek ezen az időszakon. Én akkor tudom értékelni a gyerekeimet, ha van felnőtt programom is.

2023. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

Én imádom. Heti öt nap megyünk valahova(babaúszás, ringató, Margitsziget, Millenáris, Normafa stb) ilyenkor együtt ebédelünk valahol vagy nagyszülőkkel, vagy barátokkal. heti egy nap a tipikus házimunka, egy nap pedig hármasban megyünk a férjemmel és kicsivel.


Sosem voltam ennyire szabad és nyugodt.

2023. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!