Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye, más is nagyon belefárad...

Ugye, más is nagyon belefárad néha az otthonlétbe, gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 gyerekkel vagyok itthon 2,5 éve, a nagyobb 2 éves, a kicsi 3 hónapos, elég sírós.

Úgy érzem, belefáradtam a gyereknevelésbe, csak várom a napok végét, hogy apa hazaérjen. Már reggel azt számolom, még hány óra van hátra estig.

Pedig régebben harmadikat is szerettünk volna, de azt már lehet nem bírnám lelkileg.

Volt más is így? Lesz ez jobb?



2015. okt. 6. 20:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tarts néha 1-1- óra "szünetet" Hazajön apuka - és te elmész csavarogni 1 órát. "Semmit tenni" csak úgy menni és személődni. Kell az néha, feltöltődsz, és elmúlik ez, amit most érzel. Egyedül lenni néha 1-1- órát - ez kell ! ! !
2015. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek. A nagyobb 2 éves, a kisebb maholnap születik. Nagyon szeretem a családom, de egyre gyakrabban van "elegem". Fáradt vagyok, biztos a várandósság miatt is, de türelmetlen vagyok, szeretnék nyugodt csendben lenni, és nagyban hozzájárul a magányhoz, hogy nincs körülöttem sem család, sem barátok. Mindenki messze van. A férjem egy angyal, iszonyú sokat segít délután, és így este ki tudok kapcsolódni, de nem várom a reggeleket, mert megint kezdődik egy új nap, és megint jön a mókuskerék. Mi is háromról beszéltünk, egyelőre győzködöm magam, hogy a kettő sem volt túlzás. Néha érzek erőt, néha szabadnapot vennék ki az életemből, főleg, mióta a "nagy" dacolni és hisztizni kezdett. Néha magamra sem ismerek. Én veled reménykedem, hogy lesz ez jobb!
2015. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: tapasztalatból tudom milyen és hogy gyógyír egy kis csavargás! (ingyen is van) azt úgy kell csinálni: csak jó tempóban mész, mintha valami dolgod lenne- de nincs!:D:D fogadjátok meg egy héten 1-1 óra bele kell hogy férjen. És még valami: a 2. után érzetem ezt én is és a 3. után egész más lett... akkor már a 2 nagyobb is "neveli" a kicsit és annyira vidám lett az életünk, minden (főleg anyagi) nehézség ellenére!
2015. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Én is kezdtem már becsavarodni az ingerszegény környezettől, pedig nagyon jó gyereket dobott a gép.

A férjemmel is viták voltak - hiába tette magát oda, azt a részét mégsem értette meg, hogy a napi monotonitás a számomra gyilkos rész. Illetve az állandó készenlétben állás.


Most bölcsődés lett, én vizsgára készülök, ezért az egész család ugrott segíteni, a beszoktatást is felváltva csináltuk, hol én, hol az apja, hol a nagyszülők. (Mivel nagyon rugalmas a gyerek, tudtuk, hogy ez nem lesz gond neki, nem is lett.)

Nekem most nagy fellélegzés, hogy akkor ehetek, amikor akarok, csend van, magam osztom be az időmet. Délután így már a gyerekkel töltött időt is jobban élvezem.

Neki pedig már láthatóan hiányzott a nyüzsgés, új emberek, gyerektársaság, ezért is döntöttünk a bölcsőde mellett.


Jó döntés volt, mert vidáman érkezik, vidáman jön haza - aztán felborul aludni - és alvás után ugyanolyan jókedvű. Ráadásul pár hét alatt már robbanásszerű értelmi fejlődést látok rajta.

A gondozónők visszajelzései alapján mozgékony, de könnyen kezelhető, vigyorgó gyerek. Ha esés miatt sír, akkor fél perc alatt ki tudják billenteni a sírásból ők is, nem kellünk hozzá mi.


Mi eleve egy gyereket terveztünk, így a második/harmadik témához nem tudok érdemben hozzászólni.

Ha a nagyobb rugalmas, nyugodt (érzelmileg, nem mozgékonyság szempontjából), akkor érdemes lenne bölcsődébe íratni. Nekünk nagyon bejött, mindenki profitált belőle.

2015. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még eggyel is éreztem magam így! De elmúlnak ezek az időszakok, hidd el. Tényleg az kell, hogy szakadj ki, hallgass a többiekre.
2015. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű mondani, hogy szakadj ki, csak ha nincs ki vigyázzon a gyerekre, gyerekekre, akkor hogyan? Szitterre nem mindenkinek van pénze. Én együtt érzek veled Kérdező. Ha apa este 6-ra ér haza, akkor hogy menjen el az ember 1 órára? Fontos, hogy apa is partner legyen ebben, mert ő az, akire a gyerekeket hagyni lehet. HA LEHET, ugye. Párod mit szólna hozzá, hogy néha 1-1 órát ő lenne a gyerekekkel?
2015. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak egy van, és szoktam érezni. Én is csak azt tudom ajánlani, hogy lopj egy-egy órát.
2015. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha apa este 6-ra ér haza, akkor hogy menjen el az ember 1 órára? "

Igen, az apával ezt meg kell beszélni (nekünk sem volt senki egyéb segítség- nagyszülők sajnos nem éltek már ekkor) Mindent előkészítettem, ami kellhet és este egy kis csavargás - vagy hétvégén 1-2 óra... de fontos, hogy egyedül - ez hiányzik ugyanis. Otthon nem lehet így "csak úgy lenni"- akármerre néz az ember, csak azt látja ezt is azt is kell tenni.

2015. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

én inkább a gondokba fáradok bele


el sem tudom képzeni milyen lehetne, ha csak úgy ellenék a gyerekkel és ne kellene mindig rohangálni elintézni valami égetőt. komolyan még a ház is összedőlne, ha leülnék nyugodtan és végre csak én meg a gyerek lenne.

2015. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
*ellennék(csak úgy lenni)
2015. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!