Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett az eddig...

Mi történhetett az eddig szuperül alvó kislányommal? Teljesen tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Hosszú lesz,úgyhogy előre köszi,ha elolvasod és próbálsz segíteni!

A kislányomnál 3 hetes korától kezdett kialakulni egy szuper kis napirend: minden nap ugyanakkor aludt és kelt,egyhuzamban 3 órákat aludt,este 6-7 órát. Aztán egyik nap (5 hetes elmúlt),gondolt egyet és kora délutántól csak este aludt már el,ami nálunk 21:00 volt és egész nap csak evett volna,de sokszor evés közben is csak sírt,kidobta a cicimet,ha büfiztettem egyből ettena kis kezét és nagyon nyáladzott. Ez ment 4 napig,ekkor már felhívtam a védőnőt,aki annyit tanácsolt,hogy ezt a pár napot vészeljük át,mert front és növekedési ugrás miatt lehetnek ezek. Hozzáteszem,az estéket ugyanúgy megaludt,csak napközben voltak problémák. Végigcsináltuk a hetet,de semmi változás. Védőnő tanácsára tápszerrel kiegészítettük az étkezéseket,mert úgy gondolta,a tejtermelődéssel lehet probléma,én sem éreztem,hogy úgy telítődnének a melleim,mint korábban. Tanácsára volt csak tápszeres,tápszer+anyatej és csak anyatejes etetés is. Volt 2 szuper esténk,amikor 8 órát aludt,napközben ugyanúgy semmi,és 2, nap után se napközben,se este nem aludt jól. Beszéltünk egy másik védőnővel,aki szerint a fogcsírák kezdtek el mozgolódno,azért eszi a kezét és nyáladzik annyit,ne adjunk neki tápszert is,mert az anyatejjel együtt túleheti magát,ami szintén zavarja az alvást. Délután már csak tejet kapott,hiába éreztem kevésnek és ismét 5-6 órákat aludt este,napközben 2,5-3 órát. Ez a csoda is 2 napig tartott és most este 3 órákat,napközben 20 percet talán néha néha. Most 8 hetes. Mikor tápszert is kapott,először kapta azt,mivel cici után a cumisüveget egyáltalán nem fogadja el,csak fordítva és mivel mértem előtte az evés mennyiségét,ami 2 ciciből kb 60-70 ml volt,így cicizés előtt 50-60 ml tápszert kapott.

Teljesem tanácstalan vagyok,semmit sem csinálok máshogy,mint az elején,egyik védőnő ezt mondja,másik azt,nem tudom mi lenne a megoldás. Aki járt/jár hasonló cipőben,ossza már meg légyszíves a tapasztalatait!



2023. szept. 15. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy. :)

A gyerek 8 hetes. Nincs vele semmi gond. Ennyi idősen, és még nagyon sokáig legfeljebb arra jó a "kialakult napirend", hogy legyen, ami egy-két hét alatt borul. A gyerekek nagyon gyorsan nőnek, mindig más lesz az igényük, és ez annyira gyorsan változik, hogy ember nincs, aki képes lekövetni.

Nekünk nagy segítséget jelentett a hordozókendő, mert abban tudtam a dolgaim nagy részét végezni úgy, hogy közben "békén hagyott". Általában el is aludt, vagy ha nem, akkor is nyugodt volt. Egy ilyen picinek nagyon fontos a testközelség.

Tápszert nem adnék neki, de ez én vagyok.

2023. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már nem kapja ő sem,csak anyatej. Tudom,hogy még kicsike és ne várjak csodát,csak olyan rossz érzés,mikor már mindent megpróbáltam és ennyire változó. Akkor semmit sem csinálok rosszul csak fogadjam el és kész? Ha idôsebb lesz,gondolom javul majd a helyzet.
2023. szept. 15. 11:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elkezdtem olvasni azt gondoltam 2 éves gyerek alvása lesz a téma. Semmi baja nincs, 8 hetes. Ha 2 évesen nem aludna és nem lenne napirendje na az gond lenne, de egy 8 hetestől vársz csodát. Negyedik trimeszter, olvass utána. Valóban 6 hét körül van növekedési ugrás, amikor egész nap cicin szeretne lenni. Ez azért van mert több tejre van szüksége és ha gyakran cicizik felszaporítja magának. Mivel te ezt tápszerrel oldottad meg nem lett több tejed. Pár napot szentelj neki, amikor akár óránként cicizhet. A melled pedig azért nem feszül már, mert megvolt a tejbelövellés ez is teljesen normális. Egy újszülött gyakran alszik napközben 20 perceket, ez is normális. Próbáld meg hogy magadra teszed, hátha úgy alszik több órát is és közben te is tudsz pihenni. Csak adj neki időt, nagyon pici még és magadnak is,mert te is tapasztalatlan vagy még. Csak add meg neki a testközelséget és a sok cicit. Alakulni fog. Mondom ezt 3 gyerekes anyaként
2023. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jaj de jó,hogy írtatok! Sokkal megnyugtatóbb,mint a védőnő,aki szerint ez már "gáz",hogy ennyire változó és teletömi a fejemet hülyeségekkel

Köszönöm nektek!

2023. szept. 15. 11:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Most 5 honapos a kisfiam es katasztrofa a nappali alvasa :D Ejszaka mondjuk legalabb alszik, viszont este 9 elott nem lehet letenni. Es hajnali 4-5-kor kel.

Nem tudom, hogy mikor lesz az a “kesobb konnyebb lesz” dolog, de mar en is varom 🤣

2023. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ó,akkor csak várjunk,nincs mit tenni :) tényleg megnyugtattatok,pedig a védőnő totál káoszt csinált a fejemben,egyik héten mond vmit,pár nap múlva pont az ellenkezőjét -.-

Tényleg köszönöm nektek,utolsó válaszolónak kitartást!!

2023. szept. 15. 12:05
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunm 6 hónaposan lett n9rmális napirend :) és utána is minden fog/mozgásfejlődés beborította


Semmi baj nincs vele! Nálunk 10 hetesen kezdtek mozgolódnina fogcsírák, aztán jött a 4 hónapos alvásborulás. Az tartott 2 hónapig 😑

2023. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Najó,csinálhat a védőnő,amit gondolok,de azt inkább nem írom le :D teljesen idegbe vág a kb semmiért.

Akkor tök normális,nincs semmi baja,ne tömjem felesleges tápszerrel,csak várjunk. Köszi mindenkinek!

2023. szept. 15. 12:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez növekedési ugrás lesz+ front. Ezt most át kell vészelni, hidd el hétről-hétre alakul a kis bioritmusuk. Ami egyik héten így volt, a következőn máskèpp lesz.

Ne aggódj. Csak kitartást kívánok!

2023. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ui: védőnő ebben a helyzetben arra jó, hogy az ideget belénk tegye és tuti baj van a gyerekkel.

Elmondom, hogy nàlunk is volt ilyen kb 7.hét környékén, hogy este órákig szörnyű nehéz volt vele. Éjjel 3x ébredt és nappal sem volt piskóta.

2 hétig ment ez a buli, majd egyszer csak gondolt egyet és átaludta az éjszakát! 5 hónapos koráig. Hátha nálatok is így lesz.

2023. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!