Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperaktív a hat hónapos a...

Hiperaktív a hat hónapos a kisbabánk?

Figyelt kérdés

Egyetlen másodpercre nem lehet ott hagyni sehol ahol nem lát mert sír, ölben akar lenni egész nap és az udvaron sétálni.

Tisztába is alig tudom tenni,mert azonnal a hasára fordul és kapaszkodik is valamibe vagy izeg-mozog, keze-lába jár.

A figyelmét sem lehet sokáig játékkal sem le kötni. Ezek egyébként minden naposak nálunk. Most jelenleg ezen felül megfázott, fogzik és számomra ezek nagyon nehéz napok. Nagy a nyomás rajtam. Rossz anya vagyok, vagy rosszul fogom fel? Egyik nagyi sem tud segíteni, sem senki csak apa és én vagyunk vele d3 apa délután jön munkából. Igy elég rendetlen a ház, főzni sincs időm tőle. Ez normális vagy én rontottam el Valahol?


2023. szept. 17. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem rontottál el semmit. A te gyereked egyszerűen ilyen. Ameddig nincs más megoldás rendelj ebédet és kérj fizetett segítséged a takarításhoz. Bár ha magadra kötöd a gyereket vagy berakod pihenőszékbe, hogy lásson azért ezt-azt meg lehet csinálni. Egyébként a gyerek sose alszik? Ha más megoldás nincsen, akkor amikor a férjed hazaér a munkából odaadod neki a gyereket és gyorsan összepakolsz. Vagy megcsinálja ő.
2023. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt szoktuk csinálni, ha apa haza ér, át veszi de kész káosz a délelőttünk.

Aludni alszik fél órát kb.

Addig egy gyors pisilés, éves és esetleg beteszek egy mosást és már ébren is van 😅

A lényeg hogy nem marad a pihenő székbe sem, egy pár percig egy üres flakon, és üres törlőkendős zacsi lefoglalja de ez max 10perc.

2023. szept. 17. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szeparációs szorongásnak hívják, életkori sajátosság. Hiperaktivitás ovis korú gyereknél van.
2023. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

5 éves korban elvárás , minimum 20 perce le tudja magát foglalni valamivel.



Javaslom, hogy hónapról hónapra olvasd el, mire kell képesnek lennie a babádnak.

2023. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem hiperaktivitás, ez több emberes gyerek. Teljesen egèszsèges, csak fàrasztó.

Hiperaktivitàs jelei lehetnek ennyi idősen a nagyon gyors mozgàsfejlődès, jellegzetes ,,kiboruló" sìrás. (Jobban leìrni nem tudom, hogy mit csinàlt a gyerekem. Nem fàjdalmas, vagy faradt sìràs, hanem meltdown jellegű. Alig sìrt pici koraban, de ha igen azt kitartòan ès kibillenthetetlenül)

2023. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nincs baj a babáddal es nem hiperaktiv. Minden baba mas, ez jelenleg eletkori sajatossag. Altalaban a szeparacios szorongas 8-10 honaposan kezdodik. Nalatok elobb utott be :)
2023. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!