Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábíznád a gyereked olyanra...

Rábíznád a gyereked olyanra aki másnál 'hibázott'?

Figyelt kérdés
A kérdésem szempontjából mindegy, hogy a testvéred, anyukád, anyósod, bébiszittered. Ha valaki vigyázott egy kisgyerekre, és baleset történt amiatt mert nem figyelt a gyerekre, rábíznád a gyerekedet utána? A baleset nem az én gyerekemmel történt, forró víz ömlött a totyogóra, mert olyan helyen volt ahol elérhette míg a felnőtt főzött. Viszont bizalmatlan vagyok már rábízni az enyémet. Tudom, hogy sajnálja és elismeri a hibáját, viszont nagyon sokszor felelőtlen amikor látom a gyerekekkel. Kicsit bizalmatlan vagyok az eset után. Normális? Ti utána megengednétek hogy vigyázzon a ti gyereketekre? Kicsit félek, hogyha konkrétan ez nem is fog előfordulni, attól még bármi más igen, mert mikor a gyerekekre vigyáz közben ezt-azt csinál és nem figyel rájuk eléggé
2023. szept. 19. 12:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Én nem.
2023. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem érzed biztonságban a gyereked vele, akkor egyértelmű, hogy nem bízod rá. Ezt nem idegeneknek kell eldönteni, akik nem ismerek a szóban forgó " bébiszittert", főleg, hogy a véleményed szubjektív, lehet csak te érzed felelőtlennek. Amúgy ilyen baleset bárki felügyelete mellett megeshet.
2023. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbizok benne igen, ha nem, nem.
2023. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

A körülményektől függ. Mindenki hibázik, kár magunkat áltatni hogy mi mindig figyelünk és minden balesetet megakadályozunk.


A lányomat a két legnagyobb baleset velem érte úgy, hogy ott voltam mellette és figyeltem rá. Egyszer beesett a kanapéról az asztal mellé, másik alkalommal meg lecsapta az állát az ágy szélén.


Ha hibázik valaki, de alapvetően figyel, akkor igen. Ha szenilis vagy rendszeresen nem figyel az illető, akkor baleset nélkül sem.

2023. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom hogy mindenkivel megeshet. Viszont a legjobb szándékot nem látom hogy a teljes figyelmét megadja a gyereknek. Vagy a szeme sarkából figyeli mit csinál. Vannak balesetek amiket az ember nem tud megakadályozni de ez nem olyan volt, mert láthatta volna hogy a gyerek felmászik a székre nyúl a teáért és magára önti. Nem lépett közbe mert nem figyelte, ez a legnagyobb bajom. Persze elismeri hogy nem kellett volna a poharat odatenni, de azt már nem hogy nem figyelt oda eléggé. Tudom hogy mindenkivel megeshetnek balesetek, nem vagyok álszent, viszont ha nem tudok a gyerekre figyelni akkor biztonságos helyre rakom addig. Ez a problémám és ettől félek. De igazgatók van, ha nem érzem biztosnágban a gyerekem nem fogom rábízni
2023. szept. 19. 12:29
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Én nem bíznám. Mi is kaptuk az ígéretet, hogy minden rendben lesz. Oké, kb egy órára ott hagytuk a kicsit 3 évesen, figyelmeztetve őket, hogy kreatív és megoldja a feljutást bárhová, ha akarja. Oké, nem lesz gond, mondták. Aztán mikor visszaértünk, kiderült, hogy kétszer lépett meg és mászott fel 2 emelettel feljebb, mire észrevették. Siettek utána, de ha elindul, elkapni nem tudják. Akkor megmondtam, hogy ezért nem marad ott többet. Éjjel felkel, járkál és szó nélkül tudna menni bárhová, fel ae kelnek rá.
2023. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Ha iszonyúan bánja, teljesen kivan tőle, kb sírt otthon az eset után, akkor lehet h pont ő az, akire rábíznám.

Mert egy ilyen baleset után úgy vigyázna minden gyerekre, mintha porcelánból lenne és konkrétan jobban odafigyelne, mint más, akivel még nem történt nagyobb baleset.

De ha csak rángatná a vállát, meg "ilyen előfordul" stílusban gondolkozna az esetről, akkor nem.

2023. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nagyon sok dolog van amiben nem egyezik a véleményünk amúgy sem a nevelést illetően, viszont nem tudom elvenni tőle hogy a gyerekek nagyon szeretik, és emiatt nem akarom az én gyerekemet sem büntetni hogy nem lehet vele, viszont így hogy félelem van bennem nem lenne jó mégsem. Úgy együtt lehetnek ha én is ott vagyok, talán ez a legjobb megoldás mindenkinek
2023. szept. 19. 12:39
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
Én a másik oldalt is megkérdezném. Ha nem része a mindennapjainak a kisgyerek, akkor nem fog rutinszerűen elpakolni előle, hanem megszokásból leteszi a teás poharat, elöl hagyja a kést vagy nyitva a bejárati ajtót szellőztetni a kicsi jelenlétében is. Neked kell jelezned, akár többször is, hogy szokásán kell változtatnia, amikor a kicsire vigyáz. Ez nem rossz szándék, csak a reflexszerű gondolkodás nem az ő dolga, hanem a tiéd anyaként és addig eszébe se jut, hogy valami bajt okozhat, amíg meg nem történik.
2023. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem egyezik a nevelési elvetek. A kérdés, hogy tiszteletben tartja a kéréseidet? Pl ha én vigyázok más gyerekére, de a szülő nem akarja, hogy palacsintát egyen a gyerek, mert nem egészséges, de én szoktam adni a sajátomnak, akkor nyilván annak a gyereknek nem adok, vagyis inkább mást készítek alapból. Most csak mondtam egy hülye példát. Nálam ettől is függne, hogy ráhagyjam-e a gyereket.
2023. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!