Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kék szemszínű embernek...

Két kék szemszínű embernek barna szemű gyerek lehetséges?

Figyelt kérdés
Anya és apa is kék szemű, a nagyobbik gyerek szintén, a kicsi meg barna. A testvérek a szemszín ellenére teljesen hasonlítanak egymásra, plusz a kicsi az apai nagymama kiköpött mása. A vércsoportja is ugyanaz, mint az apáé. Az apai nagymama és az anyai nagyapa szemszíne barna amúgy. Sok bántó megjegyzést kaptak egyébként. (Én az apa nővére vagyok)
2023. szept. 20. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Lehetséges, ugyanis a nagyszülők, dédszülők génjei is befolyásolhatják.
2023. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg azért kapják a bántó megjegyzéseket, mert a középsulis genetikában annyi van, hogy ha valaki hordozza a domináns színt (barna), akkor olyan színű a szeme. Ha valakinek kék a szeme, akkor elméletileg nem hordozhatja a barnát, mert a barna a domináns. A barna szemű ember pedig hordozhatja simán a kéket, csak a gyerekein fog látszódni (ha kéket hordozóval kereszteződik).

Na de ez nem merül ki ennyiben természetesen. A kicsi esete ritka, de nem kell egyből tejesemberre gondolni.

2023. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 hollófernyiges ***** válasza:
76%
Nem lehetetlen, de elég kicsi az esélye. Egy genetikai teszttel el lehet dönteni.
2023. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 harebell ***** válasza:
72%
Biosz tankönyvek szerint erre 0% az esély, valójában csak nagyon-nagyon ritka, de nem lehetetlen.
2023. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, de ritka


[link]

2023. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem bioszon azt tanították, hogy 2 kék szemű embernek csak kék szemű gyerekük lehet. Úgy tűnik rendesen félre lettem tájékoztatva.
2023. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy írták, alapból nem, de extrém ritkán előfordul.

Egy kék szemű férfit ismertem kék szemű feleséggel. Az első gyerekük barna szemű lett. A férfi biológus és nem kezdett el gyanakodni, szóval...🤣

Egyik nagyapám szülei is kék szeműek voltak, de 4 gyerekek közül csak nagyapám lett barna. Na, ott azért már nem vennék rá mérget, hogy a puszta véletlen.

2023. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Kb. 1 szazalek az esely. 100 bol egy azert annyira nem ritka.
2023. szept. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Azért kötve hiszem hogy a hetedikben megtanult alap genetika lefedné az egész öröklődést. Azt is lehet, hogy nem tiszta kék a szeme, hanem kevert, csak első ránézésre az, akkor hordoz valami mást is? Simán lehet. Hajszínnél is sokszor találkoztam full vörös emberekkel, akiknek egyik szülőjük se vol az, mégis kiderült, hogy valamelyik ük-ősüknek pont olyan volt. Ismerek olyan családot is ahol az 5 gyerekből 4 ilyen. Nyilván ritka, de ha kiköpött apja a gyerek, akkor kár ezen fennakadni, ezt osztották neki.
2023. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

9-es, az egyetemi szinten tanított genetikában is ezt tanuljuk ;)


És gyakorlatilag 0% az esélye.

2023. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!