Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt fogyasztottato...

Szoptatás alatt fogyasztottatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Úgy láttam, eléggé megoszlanak a vélemények arról, hogy szoptatás alatt milyen mennyiségben fér bele alkohol az étkezésbe, vagy egyáltalán belefér-e. (Nyilván ez nem a lerészegedésre vonatkozik, csak arra, hogy egy-egy esti baráti összejövetelen vagy vacsora mellett pl. mi az elfogadható). Ti a kisbabátok születése után mikor ittatok először alkoholt, és aztán mihez tartottátok magatokat?
2023. szept. 27. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Szoptatás alatt egyáltalán nem. Mikor már nem szoptattam, akkor egyet-egyet meg szoktam inni ritkán.
2023. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem, dehogy.
2023. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem
2023. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
Persze. Egy héten többször jártunk étterembe vacsorázni, ilyenkor a bor alap.
2023. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem ittam egyáltalán ez nem is kerdes. Szerintem ki lehet bírni, hogy ne igyon az ember.
2023. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem, de egyébként sem
2023. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Én egyébként sem iszom, szóval nem. De úgy tudom, hogy az alkohol csak nagyon kicsi mennyiségben kerül át az anyatejbe. Egy alkoholos ital több százalékos alkohol tartalmú, az anyatejben pedig annyi jelenik meg, mint az anya vérében, néhány ezrelék. Ez nem veszélyes a babára. Összehasonlításképp, a kenyér alkoholtartalma kb. 1% (az élesztő termeli a kelesztés során).


Nyilván ki lehet bírni, de ha valaki szeretne inni egy keveset, akkor nem indokolt a tiltás. Ilyen kis mennyiségben nem árt a babának.

2023. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem. Miután tápszeres lett egy egy felest megittam vagy egy sommersbyt szülinapon. De akkor sem többet.
2023. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Elmeletben 1 pohar ital elfogyasztasa utan ha az anyuka var 2 orat akkor az belefer. Szemely szerint en nem tennem.

Egyebkent lehet kapni (legalabbis külföldön) anyatej alkohol szint mero teszt csikot. Sokan a pump and dump modszert hasznaljak. (Lefejik es kiontik)

2023. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1-2 doboz sör vagy pohár bor nekem belefér. Az LLL honlapján írják, hogy amíg az anya nem érzi, addig az anyatejbe sem kerül át veszélyes mennyiség. Mert hát az anyatej a vérből lesz, ha a májad le tudja bontani az alkoholt annyira, hogy a véráramba nem kerül be nagy mennyiségben (ergo: nem érzed még), akkor az az anyatejben sem lesz sok (ugyanakkora a tej alkoholszintje, mint a véré), plusz a baba mája is még lebontja, ami esetleg bekerülne. Részeg nem szoktam lenni, de egy baráti összejövetelen, egy randis estén mértékkel lecsúszik valamennyi. Lehet ezért elítélni.

Amúgy ha már inni, akkor azt mondják, érdemes úgy időzíteni, hogy közvetlenül szoptatás előtt, vagy kifejezetten szopizás alatt idd meg az alkoholtartalmú akármit, mert akkor pont véget ér a szoptatás, mire egyáltalán a véráramba belekerül (nem vonatkozik ez természetesen az újszülöttek maratoni többórás szoptatásaira), és akkor a következő előtt már ki is megy belőled az a kevés mennyiség is, szóval a legjobban így lehet az időzítésekkel trükközni. Én amúgy altatásidő után szoktam meginni egy keveset, amikor tudom, hogy van pár órám a következő szopiig.

2023. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!