Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Édeskömény tea és a köménymag...

Édeskömény tea és a köménymag tea ugyanaz?

Figyelt kérdés
Én a babámnak magából a zacskós fűszerből készítettem teát, 2 decibe tettem egy mokkáskanállal. Édesköményt nem lehet kapni sehol. Hülyeséget kérdezek? :)
2010. okt. 18. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
nem ugyan azok
2010. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

két külön növény a köménymag és az édeskömény. az utóbbi egy gumó növény, míg a másik termés, mag.

lehet venni édesköményt a herbáriákban :) de a fűszerosztályokon a tescoban is van, por formájában.

2010. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mind a kettő jó puffadásra, de a sima köménynek kicsit rosszabb az íze!
2010. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanaz bár a köménynek magának is szélhajtó hatása van, rosszat nem tettél vele. Gondolom hasfájós a babád. A dm-ben amúgy lehet kapni "fencheltee" néven keresd sárga zöld doboz amin egy növény képe van. az tuti édeskömény. elöször a gyógyszertárban vettem 2x annyiért, de aztán a drogériában is találtam. amugy sztem ha a füszerböl készíted elég kevesebb is, a tea pedig filteres, ne füvet keress.
2010. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban kapsz édesköményt (ánizs), ebből kell hasfájós babának teát főzni. Fűszerköményt tojáslevesbe tesszük pl.
2010. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és magok.
2010. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. okt. 18. 13:45
 8/8 Phoney ***** válasza:

11:28

Nem, az édesköménynek is van termése (elképesztő), és az hasonlít a köménymagra. Azt szokták teának főzni.


12:07

Nem az édeskömény egyáltalán nem ánizs. Kicsit hasonlít, de nem.



Egyébként általában gyógynövényboltban a legolcsóbb, 100g-t 300 Ft-ért szoktam venni kb.

2011. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!