Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
3.5 hónapos kisfiam 2-3 napja nem igazán eszik. Van egy kis vírusos betegsége, nyilván látta orvos, de eddig nem volt gond az étvágyával. Most, mikor kezd meggyógyulni, meg egyszerűen alig eszik. 90-120ml-t evett eddig 2-2.5 óránként. Most megeszik 50-70ml-t aztán azzal "szórakozik" hogy fel akar ülni az ölemben. Csak erölkodik, húzza magát, bele-beleszív a tápszerbe, de nem eszi meg. Már próbáltam máshol etetni, ahol nehezebben tud próbálkozni az üléssel, de úgysem hajlandó. Aztán 1 óra múlva meg minden baja van, mert persze éhes. Csak így az egész napi rutin, amivel hetekig kínlódtunk, hogy beálljon, egyszerűen odavan, mert óránként etetem. Egyébként jó kedélyű, van bőven pisis pelus stb. Van valakinek ötlete, vagy tippje mitől lehet ez a hirtelen változás?

2023. okt. 4. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

3 honap korul volt nalunk is egy ilyen, betegseg nelkul is, orankent evett 30-60 milit. Talan novekedesi ugras, passz, 4 hos korara rendezodott, azota 2,5-3-4 orankent eszik. Ez is valtozo meg (5 honapos) de legalabb mar nem orankent keri.


De a rutinhoz ilyenkor meg kar ragaszkodni foggal-korommel, csak sodrodj az arral es kovesd a babad, mert sokszor lesz meg ilyen, hogy borul :D

2023. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvos látta, és egyébként jó a kedve, ahogy írod, akkor nincs más teendő, úgy kell etetni, ahogy a baba kéri :)

Igaza van elsőnek, rossz hír: a rutin nem azért állt be, mert kinlódtatok vele, hanem mert a baba úgy akarta, és olyankor ha beáll valami, szinte egyből borul is, mert a baba hirtelen máshogy akarja 🙃

Tényleg engedd el, ez nálunk is úgy volt mindennel (evés, alvás, játék stb.), hogy amikor azt hittem, hogy "Na most beállt!", akkor másnap már egyből teljesen máshogy volt... 🙂

2023. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Félre nyomtam véletlen ne haragudj, hasznos volt a hozzászólásod, nem csak félig.

Megnyugtattál, örülök, hogy nem csak mi vagyunk így ezzel akkor, attól tartottam a betegség miatt lehet valami baj, és azért nem eszik rendesen. Gondoltam a növekedési ugrásra is, csak azt hittem akkor többet fog enni, úgy mint az előzőnél.

A napi rutin meg max egy hétig működik, azért szeretném már annyira, hogy beálljon huzamosabb időre, mert valami miatt mindig felborul.:D

De akkor elengedem azt is, majd alakulnak valahogy a napok.:D

2023. okt. 4. 11:14
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Pontosan ez van nálunk is. Mire azt érzem, hogy na most végre sikerült beállnia, jön egy fogzás, egy betegség, vagy akármi más és oda az egész. Csak ugye néha szeretnék mondjuk kiteregetni, ebédet főzni, stb. aztán így, hogy óránként kér enni, nem túl egyszerű. De egyszer csak elmúlik ez is, addig meg akkor sodródunk az árral.:D

2023. okt. 4. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ha osszeadod a napi mennyiseget, akkor az orankenti evessel tobb is johet ki.

Nalunk legalabbis igy volt, 3 hosan egy nap siman megevett 1100 ml tapszert, meg ejszaka is kelt enni, most 5 honaposan pl max 800 milit eszik egy nap es nem kel mar. Hozzataplalast meg nem kezdtuk, megvarom a 6 honapot vele.


Illetve ha ez segit, egeszen 3 hettel ezelottig pl az esti fektetes is allandoan maskor volt nalunk, nem volt 2 egymast koveto nap, amikor ugyanakkor le tudtam volna tenni. Most meg beallt egy ideje a fel8-as alvasra.

De szamitok a valtozasra, barmikor🤣

2023. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezek után igen, már nem lepődik meg az ember, ha hirtelen meggondolja magát.:D Az estével szerencsére eddig nincs gond, fél 8 körül fürdés, aztán fél 9-9 körül már el szokott aludni. De ugye az éjszaka nekünk is nagyon változó. Van hogy felébred fél 2kor enni, aztán szinte másfél-2 óránként megébred. Máskor meg van hogy 6-8 órát alszik egyhuzamban.

Volt kb egy hét, amikor napkozben olyan 10-11 óra körül elaludt úgy 2 óra hosszára. Megörültem, hogy végre van egy nagy alvása napközben, amikor esetleg gyorsan meg tudok főzni, de persze hamar megunta a dolgot.:D

2023. okt. 4. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A rutin nekün akkor állt be amikor már csak 1x aludt ez 11 hósan volt, addig 1 hétig volt egy rutin, majd jött valami és megint borult.

Volt olyan 1 hét ami nekem pont jó volt, majd olyan ami borzasztó, egy államdó volt az esti fürdés azt nem engedtem borulni

2023. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, és azt kifelejtettem, amit a 7. is írt, hogy viszonylagos állandóság kb. 10 hós kora óta van huzamosabban (most 1 éves múlt) nálunk is, azóta csak napi egyet alszik, de azt viszonylag fixen fél 12 és 3 között. Persze vannak rosszabb napok így is, tegnap pl. vmiért csak 2kor akart elaludni és így 4 körül kelt, de ez havonta 1x fordul elő, és nem is akkora nagy az eltérés.

Viszont az kifejezetten jó volt, mikor valami olyan napirend volt épp aktuálisan, ami szülőként borzasztó kényelmetlen volt és minden más lehetetlenül megoldhatatlan mellette, hogy úgysem tart sokáig ez sem, biztos ez is napok múlva változik (úgy is volt) 😀

2023. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam. Az esti fürdésből én sem engedek. Van, hogy 8 órára csúszik, ha esetleg látom, hogy nagyon fáradt és még egy picit megpróbálom elaltatni, mert ha nem alszik előtte, akkor evés közben beájul és akkor egész éjszaka fent vagyunk, mert enni akar.:D Szóval így még biztosabb, hogy abból ezután sem fogok engedni. Örülök, hogy ennyi fix van a napban.:D
2023. okt. 4. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!