Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudjon egy 5 hónapos...

Mit kell tudjon egy 5 hónapos baba? Mikor kell reagáljon a nevére? Mikor kezdi érteni amit mondok neki? Mennyire tudatos a viselkedése?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 13:32
1 2
 1/16 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de hangosan felröhögtem.
2023. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első szavakat úgy 9 hónaposan kezdi érteni. A nevükre hónaposan kezdenek reagálni. Tudatos viselkedés - nem tudom mire gondolsz, de pl ilyen korban tudatosan nyúl a játéka után, kivalasztja a neki szimpatikusat, de kB ennyi.
2023. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Elmegy a boltba,bekötő a cipőjét,stb...

De most komolyan.

Mit is vársz el egy 5 hónapostol?

Ha a néven szolitod akkor odanezzen?nekem a fiam 15 hónaposan nézett rám először amikor a nevét mondtam.

2023. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem autista.
2023. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos?

A tudat kb. 2 éves kor után fejlődik ki.

2023. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 hónapos baba már tartja a fejét, hason alkartámaszban hosszú percekig is elvan, egyre jobban eltolja magát a földtől. Irányt vált, hasról hátra - hátrol hasra fordul (nem minden baba csinálja meg). Nyúl a játékaiért, valószínűleg a lábát is felfedezte már. Sokat gagyog, hangos nevetése kialakulóban van. 9 hónapos kortól már egész interaktív, integethet, tapsolhat és a nevére is felfigyelhet. 10 hónapos baba már visszatud jelelni, tehát érti a szavak jelentését. Ilyen lehet a "cici/tej" vagy a "még" jele. (De persze nincs két egyforma baba)
2023. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 6 éves, és néha még én is úgy érzem, hogy a falnak beszélek!:D


Mosolyog ha tetszik, bömböl ha nem, a kis kezével, szemeivel mindent vizsgálgat. Tudatossàgnak ezt még nem hívnám, de ugye mindent érdeklődve figyel. Tanul!

2023. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6 éves?

Egy kicsit akkor már lehetne előrébb!

2023. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 8.!


Viccből írtam! Azt is írhattam volna, hogy amit mondok az "falrahányt borsó"! Hiába beszélek, visszapattog. Rám se hederít, egyik fülén be a másikon ki. Stb. Néha bizony ez van! Dacos kis figura. :)

Persze ha neki is fontos valami, mint egy kis kadét!


A 7.

2023. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 percig hason elvan ,gagyog sikítozik a lábát fogja eszi :D

Gurul ,hason támasztja magát ,nevetgél mosolyog hátról hasara és hasról hátra fordul,

5 hónapos a fiam ezeket csinálja kb egész nap

Eszik iszik kakil pukizik ;D

2023. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!