Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babapaplan és hálózsák együtt?

Babapaplan és hálózsák együtt?

Figyelt kérdés
Elegge lehult a lakas, ezert jelenleg a negy honapos babam ejjel ket reteg ruhaban (body+kezeslabas) es egy h&mes halozsakban, plusz ket vekonyabb ikeas takaroval alszik. Ha ejszaka lekaratezza magarol a takarokat, nyoszorog, amig vissza nem takarom, ezert megfordult a fejemben, hogy vennek egy babapaplant, azert az megiscsak melegebb. Viszont az ikea azt irja, tilos halozsakkal hasznalni, es amugy is egy eves kortol ajanlott. Ez miert van? Jelenleg is takaroval hasznaljuk a halozsakot, termeszetesen van legzesfigyelonk, de akkor rosszul csinalok valamit? Bocsi ha hulye kerdes, elso baba. Halasan megkoszonok sajat tapasztalatokat :)

2023. okt. 6. 12:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Okok:

- A túlöltöztetés növeli a bölcsőhalál kockázatát

- 4 hónapos baba pont abban a korban ban, hogy màr meg tudja fogni a takarót és könnyen a fejére húzhatja. Persze kiszabadulni még nem feltétlenül tud, ezért nagy a fulladás veszélye. Pláne ha ilyen sok réteg van rajta, nehezebben mocorog. Könnyebben belegabalyodik.

2023. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Inkább vegyél egy vastagabb hálózsákot, ha már ennyire hozzászoktattad a túl meleghez.


(Az én babám februári, esténként 18 fokos volt a lakás, és csak egy réteg hosszú ruha volt rajta és egy takaró.


Most, hogy kúszik utánam mindenhová, napközben kap egy atléta bodyt mint plusz réteg, mert a konyha meg a fürdő köve hideg.)

2023. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A két kisebbik gyerekemnek olyan hálózsákja volt, ami vastag, mint egy paplan, ezért az bőven elég volt.

Nem pont ilyen (mert már régen volt), de hasonló volt: [link]

2023. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Hogy nem gyullad meg szegény? Ha csak éjjel nincs 15 fok ez rengeteg réteg neki!

Elég lenne egy body+vastagabb hálózsák. Egy ilyen picinek még a sok takaró veszélyes.

2023. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Jézusom

Telen meg majd ráadod a radiátort?


5 hónapis a lányom, hosszu body és leggingsben alszik. Se takaró, se hálózsák.

21-2 fok van a lakásban este.


Iszonyu sok ami rajta van. Na meg ennyit takargatni?!

2023. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Eten az oldalon van sok info arról, hogy hány fokban milyen hálóruha a megfelelő a babáknak, akik még nem tudnak egyedül takarózni:

[link]

Tescoban vannak most jó árban vastag (2,5 TOG) hálózsákok, és nagyon aranyosak is szerintem, én édes kis macisat vettem (igaz, hogy pont elcsíptem egy 25% akciót, de teljes áron is megérte volna nekem, nem láttam jobbat máshol).

Azok ujjatlanok, de szerintem egy hosszú ujjú bodyval vagy rugival teljesen jó így is.

A C&A-ban pedig lezipzárazható ujjú vastag hálózsákok vannak, azok sem drágák annyira (10e Ft körül).

2023. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem minden gyerek egyforma, hiába írja itt bárki, hogy neki így meg úgy.

Én mai napig vékony pokróccal takarózom, azt is csak egy hete kb, nyáron semmi, férjem meg nyáron is paplan...


Figyelni kell a gyereket, nem izzadt-e, hideg vagy meleg a nyaka, nyűgös-e.

2023. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez igy borzalmasan veszelyes, kerlek ne csinald.


Vegyel akkor vastagabb halozsakot es/vagy ha a baba fazosabb tipus, akkor adhatsz ala polar rugdalozot, az jo vastag.


De azert tuloltoztetni se kene.

2023. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi mindenkinek a hasznos valaszt! Valoszinu egy vastagabb halozsakot nezek inkabb, fo a biztonsag, a 6-osnak pedig hala, tudom is, merre induljak erte.


A tamado edesanyaknak pedig azert a tanitasert mondok koszonetet, amellyel ujra es ujra emlekeztetnek ezen az oldalon, hogy milyen szulot nem erdemel egy gyermek sem.

2023. okt. 6. 12:56
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

milyen szulot nem erdemel egy gyermek sem...


Ne tulozz vazze

2023. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!