Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az első gyermekemet várom és kíváncsi vagyok, hogy ti melyik megoldást mellett álltok jobban.

Szerintetek melyik a takarékosabb alternatíva?

Illetve, ha a mosható pelenka mellett döntök, mennyit érdemes venni belőle?



2023. okt. 12. 08:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A mosható takarékosabb (már ha nem vagy vásárlásmániás, mert akkor vagyonokat lehet költeni a szebbnél szebb pelenkakülsőkre), de ugyanakkor az elején macerásabb is, amíg bele nem jössz. Lehet rendelni több helyről próbacsomagot, hogy a babád alkatára melyik passzol legjobban, és akkor az alapján tudsz vásárolni. Mi anno elmentünk tanácsadásra, ott felpróbáltam rá mindenfélét, és segítettek hogy mekkora alapkészletet vegyek.
2023. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki mindkettőt és dönts az alapján. Az elsővel eldobhatóztam kizárólag, a másodikkal kipróbáltam a moshatót.


Megvan az előnye a moshatónak, de nekünk nem jött be. Iszonyat türelem kell a próbálgatáshoz, anyagilag közel sem annyira előnyös (rövid távon), mint mondják. Az elején sokat el lehet költeni a próbálgatásra, és töredék áron lehet tovább adni. Használtan vettem, egy részét eladtam már, de még mindig van a nyakamon, pedig áron alul adom. A gyerek ráadásul nem tűrte magán egy-másfél órán túl, és a két vízi erőművem még az eldobhatót is képes átpisilni, hát még a moshatót. Volt hogy egy nap hatszor öltözött a gyerek, akármit hajtogattam a pelusba.


A mai napig tetszenek a moshatók és kompatibilis szülő, gyerek biztos hogy spórolósabban és tudatosabban végigviszi, én ezt feladtam.

2023. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Eldobható! A fene se szórakozik a másikkal!
2023. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor a gyerrk a háta közepéig szarik, nem vacakoltam sokáig a moshatóval. Nekem nem jött be.
2023. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Eldobható
2023. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyira szigorunak lenni magadhoz, probald ki es meglatod.

En pl az elso honapban csak eldobhatot hasznaltam, alig eltem, egyszerubb volt.


Azota pedig mosiban van nappal a kisfiam, ejszakara es ha megyunk valahova, eldobosban van.

Nem kotelezo 0-24 mosizni, kinek mi valik be. Nekunk ez igy bejott egyelore, de meg csak 6 honapos, kesobb nem tudom mi lesz.

Barki barmit mond, a mosi akkor is sokkal vastagabb, mint a sima pelus,meg ugy is, ha direkt olyan tipust veszel, ami kisebb “popsit” csinal.

El tudom kepzelni, hogy kesobb kenyelmetlen lesz a kisfiamnak, hiszen ahogy no, egyre tobbet pisil, vastagabb betetek is kellenek.


A kakira en kakifogo kendot hasznalok, ez a nagy reszet megfogja, max csak picike foltot kell kiszedni a betetbol, semmi extra. Bar nem anyatejes, hanem tapszeres, talan surubb a kaki, szoval nem tudom egyebkent milyen lenne.

2023. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most kaptam egy adag moshatót, de az elején tuti eldobhatót fogok venni... aztan, mikor úgy érzem, kipróbaljuk a moshatót. Egyébként 4. gyermekünket várjuk. A tobbieknel eldobhatót használtunk, de amilyen pelenkaárak vannak, lehet, még úgy is megéri, ha részben veszek eldobhatót.
2023. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, lehet kolcsonozni moshato pelenkakat es akkor konnyen, viszonylag kis anyagi befektetessel meg tudod talalni azt, ami nektek jo es akkor “mar csak” celiranyosan kell vasarolni, ezzel lehet sporolni.


De persze azt tudni kell, hogy ami jo egy ujszulottnek fazonban, betetek szempontjabol, az mar egy nagyobb babanak nem lesz jo altalaban. Szoval szettek szempontjabol ugy kell gondolkozni, hogy az elso idokben kb 6-kiloig tok mas fog kelleni, mint utana.

2023. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Eldobható
2023. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
En eldobhatozok, nekem az egesz moshato pelenka dolog nem jon be, de minden tiszteletem azoke, akik hasznaljak.
2023. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!