Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok folyton dühös a...

Miért vagyok folyton dühös a férjemre? Más is volt így? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett a baba, folyamatosan veszekszek vele és nagyon-nagyon dühös vagyok rá. Pedig nagyon igyekszik, tudom, hogy igyekszik, a kislányom is szereti, de én meg csak azt látom, hogy nem figyel oda a babára.


Pl. Nem veszi észre, ha fáradt és utána együtt szenvedünk órákat, mire elalszik a baba. Vagy inkább úgy mondom, hogy mikor mondom, hogy fáradt a baba és kéne altatni, akkor “még gyorsan eszik valamit”, mivel a nappali+konyhában altatunk, mert a baba újabban se a gyerekszobában se a mi szobánkban nem akar elaludni, ezért így kb. meghiúsítja az altatást. Vagy mikor remélem, hogy végre belealszik a szopizásba, akkor szintén csinál valamit, amivel zajong és felkelti, és tudom, hogy nem várhatom el, hogy vigyázban álljon, meg rendes tőle, hogy pakol, de annyira idegesít.


Aztán a vége majdnem mindig az, hogy mivel túllendül a baba a holtponton és már nem tűnik fáradtnak, ezért elkezdi szórakoztatni (főleg, ha nem szólok, még kétszer, hogy álmos) és utána tudjátok milyen, mutatod az egyik dolgot, aztán a másikat mikor elkezd sírni, és a végén szegény nem bírja tovább és már torka szakadtából üvölt. A férjem meg nem tudja megnyugtatni, mert nem kapcsol fehérzajt, nem sötétít be, nem járkál úgy, hogy megnyugodjon (kivéve, ha szúrós szemmel nézem a kanapéról, akkor csak miattam igen, amúgy akár kipróbáltam egy órát hurcibálja a vállán aztán pukitornáztatja, aztán beszél hozzá stb., de semmi olyat nem csinál, amivel elcsendesítené a gyereket). A vége ennek általában az, hogy kénytelen vagyok átvenni. Nem tudom ezért-e, de nálam 5-6 perc alatt elalszik (persze ilyenkor letenni már nem tudom, mert folyton megébred), de egy 20 perc után ilyenkor már a férjem is át tudja venni (és át is szokta).


Persze közben folyamatosan megkapom, hogy ha valamit nem úgy csinál, ahogy nekem tetszik, akkor már veszekszek vele, de engem nem érdekel hogyan csinálja, amíg a gyereknek jó. A problémám, hogyha altatni kell, akkor folyton eléri, hogy zokogjon nála a baba.


Volt reflux miatti légzéskimaradása a babának, amire ugye a szokásos trükköket mondták és vártuk, hogy bekerüljünk az orvoshoz. Annyira dühös voltam, mikor hétvégén órákig hurcibáltam a babát nehogy rosszabb legyen a refluxa és este megfulladjon, magamon altattam stb. átadtam a férjemnek egy fél órára és mit látok mikor bejövök a szobába? Az anyjával telefonál, a baba háton a földön. (Ráadásul, mikor emiatt letoltam a férjemet, még anyósom, aki ki volt hangosítva, beszólt, hogy én is épp telefonáltam, milyen jogon kérem számon a férjemen, hogy nem foglalkozik a gyerekkel - igen, de előtte 4 órán át wc-re nem mentem ki).


Meg az öltöztetés is kb. úgy megy, hogy ugye ő fürdet. Ha nem ugyanolyan ruhákat teszek ki a gyereknek, mint előző nap (mert mondjuk melegebb van és ezért nem adok rá valamit), akkor sose kapcsol és mindig kifejti, hogy szerinte nem úgy kéne öltöztetni (de ő nem érzi, hogy hideg vagy meleg van, sétánál is van, hogy minden szomszéd döbbenten nézi miben vitte ki a gyereket, még azok is, akiknek nincsen, mert ránézésre rossz, pl. 24 fokban sapka, aztán 16-ban nem ad rá stb.).


Hiába beszélek vele, mintha a falnak beszélnék. Már lassan normálisan nem is beszélünk egymással emiatt.


Én tolom túl? Hogyan tudnék úgy engedni, hogy a gyereknek ne legyen rossz?


2023. okt. 14. 05:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
95%
Egy kicsit túltolod, igen.
2023. okt. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
92%
Hát baromi türelmes férjed van...
2023. okt. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
96%

Az első ami megüti a szemem.


"igyekszik, a kislányom is szereti"



1, első számú hiba. Nem. Nem a te kislányod, hanem a tiétek.


2. A férjednek egyenrangú szülőnek kellene lennie, gyakorlatilag semmit nem hagysz neki. Teljesen kisajátítod a gyereket, a döntéseket, mindent. Mindent irányítani akarsz.

Semmiben nem támogatod a férjed, helyette folyamatosan ledorgálod. Ne csodálkozz ha besokal egyszer, és semmit nem fog a gyerek körül megcsinálni.

Hidd el nem csak te vagy képes életben tartani a gyereket..

Ne akarj mindent kontroll alatt tartani.

2023. okt. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
95%

Szegény ember...

Egy idegsokkos nőt kapott,aki lenézi őt a sárga földig,mert nem tudja megnyugtatni a babát felora alatt

Elarulom nekem sem ment sokszor,pedig en az anyja vagyok....

2023. okt. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy inkább úgy mondom, hogy mikor mondom, hogy fáradt a baba és kéne altatni, akkor “még gyorsan eszik valamit”, mivel a nappali+konyhában altatunk, mert a baba újabban se a gyerekszobában se a mi szobánkban nem akar elaludni, ezért így kb. meghiúsítja az altatást"


Nos, a megoldás az, hogy a gyereket bizony a gyerekszobában altatod, nem a nappali+konyhaban....


A többi is hasonló hisztispitsa kategória. Neked nincs okod haragudni, de ha így haladsz tovább, hamarosan lesz, mert ha a férjed picit is értelmes ember, ott hagy rövid időn belul

2023. okt. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy normális. Nálunk nem volt ilyen. Nálatok válás lesz a vége.
2023. okt. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

#4 Nem nem tudja, hanem nem próbálja úgy, hogy működjön.


Nálam rögtön megnyugszik, mert benyomom a fehérzajt és nem egyhelyben állva, hanem járkálva és nagyokat rugózva ringatom. (8 hetes a baba).


Ő képes fél órán át azt játszani, hogy jobbra-balra dől és nem csinál semmit, a gyerek egyre jobban üvölt. Egy idő után megunja és lerakja és elkezdi pukitornáztatni, hogy biztos az a baja. Nem használ, akkor ül és nézi és várja, hogy befejezze. Tudod milyen irritáló azt látni, hogy miután 6 órát volt fent a baba, mert valahányszor mondtam, hogy vigyük aludni, mindig eszik/pakol/wc-re megy/megfürdeti már én sem tudom cicin sem bealtatni, mert azalatt is, mikor elaludna pakol, utána ezt csinálja?


És nálam elalszik 3 perc alatt, persze utána szegény kel fél óra múlva, meg mindenre felriad.


Ha a férjem nincs itthon, akkor mikor 7-re hazaér, addig én rendesen altatom nap közben a gyereket, fél 9-kor fürdetjük és utána jön az, hogy a gyerek bealudna, de a férjem nem hagyja, mert még játszik vele, aztán 9-re megunja, akkor megetetem és ha elviszem én altatni, akkor fél 10 - háromnegyed 10 felé alszik.


Ha a férjem altat, akkor fél 11-kor még mindig üvölt a baba. Akkor szoktam megunni és átvenni. De akkor 11-re alszunk.


Ha itthon van nap közben, akkor fél 1-ig azt játszuk, hogy elalszik és aztán felkel.


Ha a férjem csapatépítőzni megy, vagy átmegy vigyázni a demens nagymamájára és nem alszik itthon, akkor negyed 10-kor mi a babával már alszunk.


Utána amúgy enni mindig 2-kor kel függetlenül attól, hogy mikor aludt el.

2023. okt. 14. 07:00
 8/81 anonim ***** válasza:
91%

"Ha a férjem csapatépítőzni megy, vagy átmegy vigyázni a demens nagymamájára és nem alszik itthon, akkor negyed 10-kor mi a babával már alszunk."


Hát akkor válj el és alhatsz minden este negyed 10kor a gyerekkel kettesben.

2023. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon kontrollmániás vagy. Borzasztó volt olvasni.... Kérdező,ugyanúgy nem fogja az apja is csinálja,de ugyanolyan jól igen. Nálunk is a férjemnek más a technikája dolgokban,de marha jól csinálja. Nagyon sok dolgot jobban. És nem a te kislányod,hanem a tiétek,ugyanannyi joga van. Én a helyedben nagyon változtatnék,mert ezt egy férfi sem fogja tűrni..nőként én sem tűrném,el fog válni így. Vagy ilyen voltál mindig is vagy a hormonok kicsináltak.:( De ez nem fog jóra vezetni,pszichológust javasolnék.
2023. okt. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
#5 A babának annyira berögzült, hogy a gyerekszobában és a mi szobánkban sírni kell fürdés után, hogy bevinni sem tudom oda, amíg nincs félálomban. Eleinte jól ment, de aztán volt pár nap, amíg hagytam a férjemet egyedül altatni, hátha tényleg én vagyok a baj, amiért nem tud kibontakozni, akkor üvöltött egy hétig minden este fél órát. Azóta nem tudom bevinni a babát oda altatni fürdés után, mert üvölt (ez a negyedik héten volt).
2023. okt. 14. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!