Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A vetődve közlekedés az...

A vetődve közlekedés az kúszásnak minősül?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hónaposan elkezdett vetődve közlekedni. Kúszni, mint olyan csak hátrafelé kúszott.

Aztán a kutyázásból ez a vicces fókázás lett.


Most 8 hónapos, pár napja elkezdett rajtunk kapaszkodva felállni, ma pedig lépegetett a kanapé mentén.


Tudom, hogy van még ideje mászni, annak a hiánya egyelőre nem zavar, csak ez a jelenlegi mozgása ez beillik a kúszás kategóriájába?


2023. okt. 14. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem
2023. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem, és - bár nem akarlak megijeszteni, de - ha lépeget, akkor komoly esély van rá hogy kihagyja mindkettőt. Unokaöcsém csinálta ugyanezt, valami furcsa békaügetést végzett, felállt és lépegetett, aztán elindult.
2023. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem. És hátrafelé sincs kúszás. Nem minősül annak.

Neurológusnak kellene látnia.

2023. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Hát bennem ez nem fel sem merült hogy nem normális.

Az én kislányom is 5 hónapos kora körül elkezdte húzni magát, mármint két kézzel előre. Aztán jött az amit te írsz. Megyünk védőnőhöz megkérdezem.😅

2023. okt. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként a párom is sokáig hátrafelé közlekedett kiskorában.
2023. okt. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem, de semmi gond, ha nem kúszik. Egyik gyerekem se kúszott, meg én sem.

Az egyikük csinált olyasmit, amit írsz, meg másztak.

2023. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem kúszás. Lehet kihagyja, nem a világ vége.

Én nem kúsztam, nem másztam, mégis évekig sportoltam tiniként.

Kislányom sem kúszott, ő még csak 1.5 éves de nem látott semmi gondot nála sem a gyógytornász, aki felmérte.

2023. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

nem minősül se kúszásnak, se mászásnak, viszont a hátrafelé kúszás az akkor is kúszás... ugyanúgy dolgozik a jobb-bal agyfélteke, a kezek-lábak, csak az irány más kicsit :)

nekem a konduktor azt mondta, hogy ha korán feláll, próbáljam minél inkább elbarikádozni azokat a helyeket, ahol feláll. kiságyban keveset legyen, kanapénál ha felállna, tegyek elé nagy párnákat, hogy legalább kelljen kicsit dolgoznia vele :D

2023. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2023. okt. 15. 07:15
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvasná a kérdésem a jövőben, a mai napon elkezdett szabályosan mászni a kisfiam.


Illetve felvettem a kapcsolatot egy mozgásfejlődési szakértővel aki megnézte a kisfiamat szabadmozgásban és azt mondta, hogy az ég egy adta világon semmi baj a mozgásával.

A kúszást minden baba úgy csinálja ahogy neki jól esik, a lényeg, hogy előre tudjon haladni.

Ha előre mozgást, helyváltoztatást csinál, tök mindegy, hogy páros kézzel vetődik, húzza magát, vagy váltott kéz-láb koordinációval csinalja, az kúszásnak minősül.


Kiemelte, hogy a kúszásnak nem a milyensége, hanem a minősége fontos, azaz mindegy hogyan teszi a baba, az sokkal fontosabb, hogy minél többet legyen kemény talajon.

Minél többet, minél nagyobb testfelülettel tapasztalja a környezetét. Nálunk ezzel sosem volt gond.


Remélem tudtam segíteni bárkinek is aki hasonló kérdéssel erre vetődik majd a jövőben.

2023. okt. 22. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!