Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos baba autizmus tunetek?

11 honapos baba autizmus tunetek?

Figyelt kérdés

A kislányom 11 honapos lesz a héten .

Még nem integet ,nem tapsol nem mutogat.

A nevét tudja ha háttal van es szólunk neki nem minden alkalommal de vanhogy megfordul ránk néz mosolyog vagy ilyesmi.

Egész nap mondja a maga módján halandzsázik gagyog kiabál énekel

Szemkontaktust szepen tartja. Egeszen 10 honapos koraig nagyon mosolygos élet vidam szinte mindig mindig nevetett mindenkire mindenhol. Aztan par napja /hete ez megváltozott. Rá nezek es nem nagyon szeretne vissza mosolyogni. Idegenekkel eddig kozvetlen volt mosolygós most ez sem jellemző.

Ha épp jatszik nem akar ránk figyelni elfoglalt módon reagál. Néha azt érzem nem érti amiket mondunk neki. Mozgása fejlett volt minden megvolt 5 hósan kuszás 6 hósan mászás majd felallás. Ma már fél kézzel kapaszkodva jár le gugol ha le ejt valamit stb.

Ami furcsa az utánzás , az hogy nem figyel ha beszélek hozzá pontosabban nem mindig úgy érzem nem érti a dolgokatm apa anya ilyeneket biztosan ért anyát mondja is ha gondja van anaa annaaa .

Nem szeret egyedul lenni. Nagyon akaratos ragaszkodó anyás . Gyerekeket szereti mosolyográjuk menne játszani. Tudom hogy kicsi még és ennyiből nem is lehet el dönteni azis lehet holnap már pápázik nem tudhatom de szeretném ha minden rendben lenne vele csak kissé Néha furcsa .



2023. okt. 17. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

11 hónapos.


Mondjuk hallasvizsgálat nem ártana.


És miért pont autizmusra gyanakszol? Van még sokféle fogyatékkosság, azok nem tetszenek?

2023. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk kissé te is furcsa vagy.
2023. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Azért autizmus mert a csapból is ez folyik ki hogy van rajta a spektrumon.Sok jellemtelen gennylàda pszichológus,pszichàter

,meg jól èl belőle (tisztelet a kivètelnek)

2023. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:)

Szerinted ez vicces ? Szerintem egyáltalán nem :(

Nem nemtetszenek egyik sem sajnos .

A hallása Szerintem jó probalomgam már le tesztelni a kedvenc baba nezéivel ha hallkan szol akkoris hallja / felismeri.

Apro zajokra is meg ébred álmában . Ismeri a hangokat lépteket ha hallja nézi ki jőn be. Ezert ugy gondolom a hallása normális eleggé figyelmes tipus. Aztan igazabol nem tudom hogy a hallás is be zavarhat e még így is

2023. okt. 17. 13:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2 / miért vagyok furcsa?
2023. okt. 17. 13:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs a helyes írásért csak épp szopizik és alszik kozben elfelé így fél kézzel irok
2023. okt. 17. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy kiírtad magadból az aggodalmat, remélem, megnyugszol. Te is tudod, le is írtad, hogy egyrészt korai még, ilyesmi ebben a korban eldönthetetlen, másrészt egyik napról a másikra lehet változás, fejlődés. Korábban olvastam, minden gyerek produkál több-kevesebb autizmusban is meglévő tünetet, teljesen normális fejlődésűek is, ezért sem döntik ezt el egy-két meglévő tünet alapján, illetve ilyen fiatal korban. Szerintem nincs miért aggodalmaskodnod egyelőre, ez inkább tűnik egyfajta fejlődési szakasznak, nem kell ebbe semmi bajt belegondolni még.
2023. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
11 hónaposan ezek nem.furcsák, túl sok tiktok-ot nézel
2023. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!