Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "csak" taknyos a babád,...

Ha "csak" taknyos a babád, elviszed orvoshoz?

Figyelt kérdés
Nincs láza,nem rosszkedvű,eszik is,de naponta vagy 4-5ször szívom az orrát(Sterimar-ral),és jön rendes mennyiség...Ráadásul ma reggel már sűrű váladék jött.Ez jó,tisztul,vagy súlyosbodik?Vasárnap kezdődött.6 hónapos.Te ilyen esetben vinnéd orvoshoz?
2010. okt. 19. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elvittem, és jól tettem, mert a tüdejét meghallgatva zörejt hallott a doki, ezért adott köptetőt. Nem árt, ha látja a doki is.
2010. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen a színe a váladéknak?

Ha zöld, én vinném, ha fehéres-színtelen, akkor nem bacis, "csak" megfázott.

2010. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én csak takonnyal sose viszem orvoshoz.
2010. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem vinném csak takonnyal. szívd az orrát, mást úgysem mond. Ezért még nem "jár" antibiotikum.
2010. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én se viszem csak szívom az orrát plusz orrspray sterimar
2010. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak színtelen takony jön, akkor semmiképp nem viszem dokihoz. Ha már sűrű, zöldes, akkor megfontolnám egy 6 hónapos babánál, csak a biztonság kedvéért. Az babám 2 éves státuszon megnézték, akkor taknyos is volt és azt mondta a dokinéni, hogy csak C vitamint kapjon, amúgy semmi baja. Egyébként én olyan vagyok, hogy inkább küldjön el feleslegesen százszor a doki, mint nagyobb baja legyen. :) A Cebiont lehet adni már neki, azzal nem ártasz (e szerint: [link] Szerintem várj 1-2 napot az orvossal, hogy hogy alakul az orrfolyása, aztán ha úgy látod nem javul, akkor vidd el, az a biztos!
2010. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam sűrű váladék jön,a színe nem zöld,de nem is fehérnek,inkább kicsit sárgásnak mondanám.

Ami miatt dilemmázok az orvos kérdésben az csak az,hogy most valami járvány van,és nem szeretném ,ha épp az orvosnál szedné össze a beteg gyerekek valamelyikétől.. :(

2010. okt. 19. 10:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a váladék sárgás akkor gyógyul. Én nem szoktam megfázással elvinni. Max. ha nem tudom, hogy mit tegyek felhívom telefonon (rendelési idő alatt szoktam). Így én is megnyugszom.
2010. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. okt. 19. 10:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha ezt a kérdést én írtam volna ki.

Ugyanezekkel a "paraméterekkel" rendelkezünk.

Nálunk is vasárnap kezdődött, az én Kislányom is 6 hónapos múlt, és neki is csak az orra folyik.

Jó kedvű, és reggel popsiban mérve, levonás nélkül is csak 36,9 volt a hője.

Felhívtam a védőnőt (nagyon szeretem, mindig jó tanácsokkal lát el) és mondta, hogy figyeljem. Ha lázas, köhög, akkor orvos, de ha csak a taknyosság van, akkor szívjam ezerrel, és kapja a cebiont illetve a d-vitamint, na meg itatom ezerrel.

Mondta, hogy tömve van a váró beteg gyerekekkel, még lehet csak rosszabbat tennénk, ha elmennénk.

Én is pont az előbb szívtam a nóziját.

A jobb orrjárat nagyon el volt dugulva tegnaptól. Na most annyi cucc jött belőle, hogy csak lestem. Most engedte át......nem is tudom, hogy kapott levegőt.

Nekünk teljesen fehér a színe, és most egy lehelletnyit rózsaszínes volt a vége. Bizti megpattant egy pici ér, mert tényleg nagyon sok cucc jött.

Jobbulást Nektek.

2010. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!