Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsem az újszülött babát...

Felkeltsem az újszülött babát 3-4 óránként, vagy hagyjam aludni?

Figyelt kérdés

Minden könyvben és védőnői/orvosi tanácsban elhangzik, hogy a kisbabát (egy hetes, két hetes...) fel kell kelteni, nem alhat 4 óránál többet.. Ha éjszaka akár 5 órát is aludna az miért gond, ha anyuka közben lefeji a mellét, tehát a szoptatással nem lehet probléma? Természetesen a baba szépen gyarapodik, sárgaság nem tapasztalható.

Gond, ha egy egyhetes baba napi hatszor-hétszer eszik csak emiatt és nem keltegetem 3 óránként? Hogy csináltátok?



2023. okt. 25. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én nem keltettem és fejni sem fejtem, annyira ritkán fordult elő ilyen. De ha rendszeresen fordult volna sem keltettem volna. Nem csak az etetésnek hanem az altatásnak, alvásnak is igény szerintinek kellene lennie.
2023. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ébreszteni kellett, mert gond volt a szopizással és magától nem kelt egyáltalán:(


Ha ez nem lett volna, akkor nem keltettem volna

2023. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem keltettem, de csak az elso heten volt ilyen szerencsem, hogy ejszaka 5 orat aludt egyben, utana kelt magatol orankent 🤣🤣

Nappal pedig 20-30-60 percenkent kert cicit.


Fejni se fejtem, szoptattam, amikor a baba kerte, bar lehetoseg se lett volna ra.


A napi 6-7 alkalom szopi viszont nekem egy picit kevesnek tunik, elvileg minimum 10 alkalommal kene mellen lennie egy ujszulottnek. Kerdezd meg az orvost, hogy mit mond.

2023. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha a súlya gyarapodik és nem sárgaság miatt aluszékony eszembe nem jutna kelteni. Örülj neki, hogy hagy aludni. 3 gyerekem van, amikor ők éjjel aludtak akkor én is, fejni sem keltem fel. Ha napi 6-7 szopizással is gyarapodik az sem gond.
2023. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szépen gyarapodik, egy evésre 80-90 milit is megeszik…
2023. okt. 25. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kórházban tavaly nyáron 2 óránként mondtak...ejjel is... Kepzelheted, mikor 1-1,5orakat szopizott....majdnem idegosszeroppanast kaptam a faradsagtol...

Most megint babát várok, nem fogom keltegetni, az biztos (hacsak nem lesz koraszülött, besargult vagy ilyesmi)... Örülök, ha alszik majd és jut mellette időm a másfél évesemre, meg tudok majd kaját készíteni.

2023. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sárga ugye? Akkor kell kelteni, amúgy nem.
2023. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem sárga, teljesen rendben van.
2023. okt. 25. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá nem nyúltam. Nekem a védőnő is azt mondta hogy ha nem sárga vagy nagyon kis súlyú, akkor hagyjam csak aludni.
2023. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Beteg ? Koraszulott ? Veszesen besargult ?


Ha nem, akkor dehogyis, nem kell kelteni. 2023 van, ne evtizdes konyveket olvass, a vedonok nagyresze is oskovulet mindenfele tovabbkepzes nelkul.

2023. okt. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!