Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes kisbaba mennyit és...

Egy hetes kisbaba mennyit és hogyan jó, ha eszik?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes kisfiunk 3400 grammal született, a kórházból természetesen mi is kicsit kevesebbel tértünk haza. A hazatérés napján extra durván belövelltek a melleim, azt hittük, hogy rengeteg tejem lesz. Mostanra viszont a jobb mellbimbóm annyira kisebesedett, hogy abból csak fejve tudok neki tejet adni. Ma reggel 40 milit sikerült fejni, ez természetesen nem volt elég, így a bal ciciből is kért még. Aggódom, hogy így a következő evésnél, amikor a bal kerül sorra már nem lesz elég abból sem.


Ha jól lakik simán alszik 3-3,5 és akár 4 órát is, éjjel a több is menne. Visszatelik ennyi idő alatt a cici, vagy érdemes lenne közbe is fejéseket beiktatni (ebben az esetben mindig aggódom, hogy mikor valóban cicire kerülne nem lesz elég)?


A kisebesedett mellbimbót ti mivel kezeltétek? Illetve nektek mennyit evett az ennyi idős kisbaba? Mikor hagytátok végigaludni az éjszakát az újszülöttnek (4 óránál többet nem engednek a védőnénik)?



2023. okt. 24. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Krémezd a melled Lasinoh-val, de igenis szoptasd mellből, mert leszívni nem tudsz annyit, mint a baba. Plusz így nem áll be a kereset-kínálat.

A mellbimbó megszokja a terhelést, a baba is ügyesedik.

Így jó eséllyel tápszeres lesz a babád, vagy idő lesz, mire visszaállítod a dolgot.

Miből adod a lefejt tejet? A cumizavar is befigyelhet.

2023. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ott kezdődik,hogy az anyatej nagyrésze szoptatás közben termelődik,tehát az,hogy lefejni mennyit tudsz,az nem ad pontos képet arról,hogy mennyi tejed van.Itt akkor meg is válaszoltam egy másik kérdést is,visszatelik-e a melledbe a tej.A mell ugyanis termelő,és nem raktározó szerv.Ne adj cumit,cumisüveget ha a célod a szoptatás,mert cumizavar léphet fel.Ha van tejed,akkor semmiből nem kell odaadni a lefejt tejet,esetleg elteheted tartalékba a fagyasztóba,de legjobb,ha mindig mellre kerül,és onnan szívja ki a tejet.Ezzel tud beállni a kereslet-kínálat,másképpen nem.Ennyi idős baba pedig általában nonstop cicin van,és ez természetes.Így állítja be magának a tejet,és a szoptatás nem csak táplálkozás,igényli a közelséget,megnyugvást talál benne,fájdalom csillapító hatása is van.Kisebesedett mellbimbóra én a Garmastant ajánlanám.
2023. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A tej nagy része szoptatas KÖZBEN termelődik. A mell nem tejtároló, hanem tejtermelő szerv. A baba ingerli tejtermelésre. Előfordul, hogy a fejés nem ad elég ingert, így csak keveset tudsz kinyerni vele. Ez normális.

A mellbimbóra nekem a garmastan kenőcs jobban bevált, mint a lansinoh.


Beszélj szoptatási tanácsadóval, lehet, hogy nem árt javítani a technikátokon, vagy esetleg a babád nyelve le van nőve, ez is okozhat fájdalmat.


A lányomnak le volt nővea nyelve, a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, nincs vele gond, végül fül-orr-gégészhezvittem, aki csak rápillantott, és mondta, hogy fel kell csípni, ez okozta a fájdalmas szoptatást.

Hármas típusú nyelvfék volt, amit elvileg nehezebb felismerni. Azóta 23 hónapos, még mindig szoptatom időnként

2023. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira kisebesedett, hogy az első jó pár mili eléggé véres, ezért a védőnő javaslatára fejem. Cumisüvegből kapja.
2023. okt. 24. 11:51
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok ősanya-típus, de én összeszorítottam a fogam és szoptattam tovább (már a kórházban sebesre rágta mindkét mellbimbóm). Igazából nem tudom, hogy másnál is így van-e, de csak az első egy-két szívás fájt igazán, utána már bírható volt.

Én is állandóan kentem Lansinoh krémmel két szoptatás közt, de tényleg nagyon jót tett, mikor szoptatás után egy pici tejet kentem szét rajta. (Pár hónappal azután is kidörzsölte valahogy, hogy már egyszer meggyógyult, akkor csak az anyatejes módszert vetettem be -a krémet mindig elfelejtettem 🙃 - és kb. másfél nap alatt enyhült is.

Ne add fel!

U.i.: én váltott mellből szoptattam, azaz egy evés egy cici, hagytam, hogy egyet szívjon ki jól, ne szokjon rá, hogy csak a könnyű munkával elérhető híg tejet kéri, viszont miután jóllakott, általában rá is fejtem, így látszott, hogy mennyi "maradt".

Ezzel a módszerrel fél éves koráig kihúztuk pótlás nélkül, és volt a fagyasztóban is egy kis vésztartalék :)

2023. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"ezért a védőnő javaslatára fejem. Cumisüvegből kapja."


Rossz tanácsot kaptál. A cumisüveg főleg butaság. Akkor már svéd itatópohár.

Én is eltoltam az elején, csak hosszú kínlódás után tudtam visszacsinálni.

Nem fog így majd rákapni a babád rendesen a mellbimbóra, mert a cumiból teljesen máshogy jön a tej.

2023. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívj szoptatási tanácsadót. A védőnőd ezek szerint nincs jól informálva szoptatas terén.
2023. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
vegyél káposztát és melegíts fel 2 levelet és tedd rá a melledre, elvileg megnyugtatja. illetve egy használt régi póló legyen rajtad és annak vágd ki cicinél 3 lyukat és úgy legyél egész nap, hogy szellőzzön mikor nincs rajta a baba. Az eleje brutál nehéz de ne add fel, ezt mondom úgy hogy nekem tápszeres lett végül sajnos, és szerintem a szoptatás sokkal könnyebb, ha már ugye belejöttetek! Amúgy ügyes vagy csak így tovább
2023. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2 lyukat csak, felre nyomtam bocsi
2023. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, a legtöbb anya csak egy mellből szoptatva is elegendő tejet tud termelni. Esetleg gyakrabban kell szoptatni.


Tehát az is járható út, ha szeretnéd így inkább, hogy a sebeset fejed, ezzel valamennyi tejtermelést fenntartasz, és csak a másikból szoptatsz, amilyen gyakran a baba kéri. A lefejt tejet nem muszáj odaadnod. Jó taktika lehet este odaadni pluszban, miután a balból már evett a kicsi, amennyit akart, hátha többet alszik.


Vagy azt a részt adhatja neki az apja pl. éjjel az egyik kelésnél (lehetőleg fix időpontban, hogy a melled "rátanuljon", mikor nem kell tej). Ne cumisüvegből, kispohár, kiskanál, fecskendő, ujjetető (keress rá) jobb.


Ha begyógyul a seb, akkor pár napig az érintett mellből szoptass először, utána, ha kell, add a másikat is. Így gyorsan visszaszaporodik a tej abban is. Utána szoptathatsz felváltva vagy ahogy tetszik.


Ha teljesen elapadna a sebes melled, és ezért a baba nem akarja szívni, így nem is indul újra a termelés, akkor egy szoptanít készülék segíthet (szintén keress rá).


De amúgy a véres tej sem ártalmas. Annyi, hogy ha emésztett vér van a baba székletében, nem kell megijedni, hiszen tudod, honnan jött. Akkor sem, ha rózsaszínűt bukik.

2023. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!