Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szült itt valaki 2010. január...

Szült itt valaki 2010. január 28-án? Van kedved megosztani velem, hogy mekkora a babád, kisfiú vagy kislány, hogy alakul a napirendetek, hol tart a mozgásfejlődésben a babád, mit, mennyit esztek?

Figyelt kérdés
Tudom sok a kérdés, csak kíváncsi vagyok másoknál mi a helyzet.
2010. okt. 19. 14:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nekem jan. 19-én született a második lányom 3620g-al és 56cm-vel. Most 70-72cm hosszú és 8400g. Már Ő is autósülésben utazik, mert ki nem állhatja a hordozót. Mászik, egyedül felül, feláll, még nem lépeget. Sok mindent mond. A héten nőtt ki az első foga, na ezt meg is szenvedtük. Reggel 6 körül kel (szopik) utána 9 kor alszik vissza. Majd 10órai kis gyümölcs. Ha sikerül akkor a nagyobbal egyidőben alszanak megint ebéd után, de van hogy már fél 12kor bealszik. (délben is szopi van még, most kezdem néha (amikor eszembe jut)zöldséget adni neki) majd délután séta, utána vacsi-uzsi mikor mi, egy kis zöldségpüré sinlaccal. (húst ritkán kap mert mi is ritkán eszünk) Este 7kor fürdés, utána szopi és alvás 8 körül. Éjszaka 1-2x kel a foga miatt, de volt már hogy végig aludt.
2010. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

jo hosszu a babad, es ugyes, hogy mar felall. Az enyem meg csak kuszik-maszik, de amit eler leramol. Magatol nem fel, de ha leultetem,szepen tud ulni.

Elozo hozzaszolonak: nekem nem mesz az idegeimre.

Orulok mindenkinek, hogy irtatok!

2010. okt. 19. 17:39
 13/24 anonim ***** válasza:

Én január 28-án szültem a kisfiamat.

Mi is eszünk mindenféle főzeléket, gyümölcsöt. Tízóraira gyümit kap, ebédre főzeléket és uzsira is főzeléket, de minden étkezés után megkínálom tejjel, és ha kér még, akkor azt is iszik.

Sajnos a házi kosztot és a darabosabb ételt még nem szereti, így bébiételt eszik, bár neki még nincs foga, lehet, hogy emiatt nem eszi a darabosat.

Már 1 hónapja mászik, jön utánam mindenhova a lakásban, még takarítani is "segít", nagyon édi. Önállóan fel tud ülni. Állni még nem tud, csak feltérdel, ha valami magasabban lévő tárgy érdekli, de nem állt még fel.

Folyamatosan mondogatja, hogy baba, de Ő sem tudatosan.

Állandóan sikítozik, ha tetszik neki valami, nagyon édes, amikor ezt csinálja. Amikor jön utánam a lakásban, akkor is sikít örömében, tudja, hogy nagyon huncut, mert ugyebár olyan helyre is jön, ahová nem szeretem, ha követ, mert hideg a kő, és félek, hogy felfázik..

Utoljára 3 hete mérték, akkor volt 8,31 kg, és 72 cm, azóta nem mértem, így nem tudom, hogy most pontosan mekkora, bár az utóbbi hónapokban kicsit megtorpant a gyarapodásban. A védőnő szerint azért, mert sokat mozog azáltal, hogy mászkál.

2010. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtál. :-)

Nálunk is nagyon beindult a mászás, sajnos a kíváncsiskodása miatt gyakran beveri a buksiját. Most próbál felállni, húzza magát felfele. Önállóan nem ül, de ha leültetem, szépen tartja magát.

Holnap tanácsadás, kiderül mennyit hízott, illetve nőtt.

Ha van kedved nyugodtan írhatsz, akár e-mailben is.

2010. okt. 21. 15:50
 15/24 anonim ***** válasza:

Mi vagyunk az abszolút sereghajtók! A dátum 2010.02.06. Sajna még nem kúszik, nem ül, csak a forgás megy, meg ha hason van, hátrafelé csúszik, de ez nem igazán tudatos. Fogacskák száma nulla :-( Bezzeg a popsija sebesedésig kipirosodott múlt héten, a fogzás miatt.


Pozitívumok: nagyon jó húsban van, pedig egy kis bőregér volt az elején, kis súllyal született, de 3 hónapos korára megduplázta. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, nagyon ritkán ébred fel, de ilyenkor elég egy kis összebújás és megnyugszik, visszaalszik. Be nem áll a szája, nem mond értelmes szavakat, de magyaráz. Ma egész nap valami Edé-t emlegetett ... :-) Ede, ede, ede

2010. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Jan 23, kislány


1 hónapja ül, mászik és feláll, és mindezeket szinte egyidőben pár napos eltéréssel. már lépked a bútorok mentén, és talpon, nem lábujjhegyen.lassan megvesszük az első cipőjét.

2 foga van.

szopizik és csak délben kap húsos főzeléket és gyümiket. nasinak bulátát kap. tejterméket még nem, mert van allergiás a családban. nem fűszerezem az ételeit, nem kap cukrot. ezeket majd egy évesen bevezetem. próbálok adni neki teát 2 szopi közt több-kevesebb sikerrel. a cumisüveget végre egyedül fogja 3 napja:)

integet, állandóan mosolyog idegenekre is, viszont nagyon akaratos, olyan lesz mint én....

rámutat dolgokra, amiket már megtanítottam neki (pl lámpa, hajó, cica, kutya stb)

szereti a vizet, mármint fürdeni, járunk babaúszásra is, odáig van a víztől:)

ha más gyerekkel vagyunk, nem foglalkozik vele, és szep. szorongásos ideje van, ha nem lát, mászik utánam, húzgálja a nacimat, vegyem fel, vagy fel akar állni, vagy csak vele legyek, ettől egy kicsit nehéz.

amúgy sötétbarna hajú, barna szemű, kreol bőrű és gyönyörű hosszú sötétbarna szempillája van, karakteres szemöldökkel - nem tudom, hogy hoztuk össze, de imádom:)

utálja a körömvágást, ha mosom a fülét (a fogmosást szereti), ha megtörlöm az arcát, ha nem adok abból,amit eszek, ha nem azt csinálhatja amit akar (pl virág gyepálás, konnektorba nyúlkálás stb....), a tv nem érdekli, plüssök nem érdeklik, játszószőnyege nem érdekli.

2010. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2010.02.02.-án született. 8200 gramm és 70 cm.

Általában reggel 7-8 között kel fel, a reggeli tápszer (200ml).

10:00-Tízórai: gyümölcspüré kekeszel vagy túróval, joghurttal (150ml).

14:00-Ebéd: főzelék hússal (150ml)és baba desszert.

17:00-Uzsonna: főzelék, tejpép vagy gyümölcs (150ml).

20:00-Vacsora: tápszer (270ml).

Már nem teljesen pürésítem az ételét, darabosan eszi.

Jana baba vizet iszik.

Ül egyedül, kúszik, mászni próbál, feláll, nagyon erős kislány. Minden érdekli, egyedül csak rövid ideig van el, nagyon akaratos, néha hisztis is. Közvetlen, de van akitől megijed. Egész nap "beszél", bababa, mamama, keh, pá....

Az éjszakát átalussza, már 5 hetes kora óta. 7-kor van a fürdetés, most már nagyon pancsol és ülve fürdik.

2 foga van alul, nem válogatós, megeszik mindent. A miénkből is kéreget, de csak picit adunk még neki.

2010. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom 2010.02.05.-én született 3200g-mal és 49cm-rel. Most 7700g, és 71cm. Mászik, felül, feláll, lépeget. Az ágynál körbemegy. Örökmozgó. Minden érdekli amit nem szabad megfogni.

Reggel 5kor szopizik, utána visszaalszik, és kb fél9-9körül kel. Tízóraira gyümölcsöt eszik sinlac-cal. Minden gyümölcsöt szeret. Én inkább azt írom amit még nem evett: szőlő, szilva, és persze az apró magvas gyümik. 11körül alszik kb 1-1,5 órát. 1óra- fél2körül ebédel főzeléket husival, általában én főzök neki, de az üveges bébiételt is megeszi. kb 200-240ml egy adagja. De ez csak délben. Nem szereti a borsót és brokkolit. Déután gyümölcs-husival (általában ez mindig bolti)vagy a déli főzelék. Délután is szokott kb 3-4körül aludni 1 órát. De nem mindig. Közvetlen ebéd után megyünk sétálni ha jó idő van. Este 8körül fürcsi, aztán sinlac, vagy tejpép, aztán szopi.(gluténmentes tejpépet eszik,eddig teljesen tej-és gluténmentesen étkezett, mert én sajnos tej, és lisztérzékeny voltam. De marad is így, csak este adok neki tejpépet, mert sinlac-ra nagyon sokat iszik.) Sajnos éjszaka elég sokszor felkel, azt mondják a foga miatt, illetve a szeparációs szorongás miatt. 2 foga van alul. Fölül készülőben van 1. Ő is állandóan beszél, tudatosan csak a tátá szó megy, hozzá az integetéssel. Ő még hordozóban utazik, egyenlőre imádja ha kocsikázhat.

Körülbelül ennyi.

2010. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

21:14-es vagyok!


Délelőtt és délután is alszik 45-45 percet.

Ő is, még a hordozóban utazik, de már vennünk kell neki gyerekülést, mert kicsi neki a hordozó.

Mi is ebéd után megyünk sétálni, általában.

2010. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

2010. 01. 24. Kislány. 1 hete mérték, 72,5 cm, 8300gramm.

2 foga van. 1,5 hónapja felállt, felült. Mászni nagyon tud, mire lehajolok érte nincs is ott. Bútorok mellett lépked, egyedül pár másodpercre megáll.Beszélni nem nagyon beszél, énekel meg dalolászik, de semmi érthető.

6-7 között kell, tápszert eszik.

10 körül tízórai, valamilyen tejtermék.

12kor főzelék hússal

16 körül uzsi, ez változó hogy mi.

20 körül vacsi, szintén tápszer.

Nagyon rossz evő, tápszerből 220 körü eszik, de minden másból csak olyan 100grammokat:(

2010. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!