Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdett egyedül enni a...

Hogyan kezdett egyedül enni a babátok? Miket főztetek neki? Hogyan tudnám rábírni, hogy igyon többet, ha csak darabokat eszik főzelék helyett? Hogyan segítsek neki, hogy minél kevesebb kaja kerüljön a járólapra?

Figyelt kérdés
13 hónapos, többnyire levest és főzeléket kap. Inni nem nagyon hajlandó, ezért a levelekkel, főzelékekkel volt folyadékbevitel is legalább. Ezeket kanállal, de közben mindig kell neki játék vagy valami a kezébe. 1-2 hónapja egyedül is eszeget, pl alma kockákat ügyesen kivesz a tálkából és teszi a szájába. Csak pár darab után elkezdi dobálni.

2023. okt. 28. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak a neurotipikus gyerekemmel példálózok, mert a masik mindenben atipikus volt. Ő sehogy nem evett. Sehogy nem ivott.

Az egészségesnek nem pürésítettem semmit, darabosan ment az első perctől (de nem blw-ztünk, mert -saját- sorrend szerint kínaltam neki az ételt, nem egyszerre komplex módon).

2023. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem teljesen így értettem a kérdést. Csak olykor már kiidegel az, ahogy kanalazunk. Nem akarja nagyon elfogadni játék nélkül. Ezzel nem is lenne bajom, csak már lassan az összes konyhában található veszélytelen tárgyat a kezébe adtam,mert egy idő után természetesen minden unalmas evés közben.

Egész darab ételt is ehet (pl főtt zöldségeket kockázva), csak akkor a folyadékbevitel a probléma, illetve alig eszik egészben ételt. Pár falat, majd dobálja. Nem tudom, hogy mit tegyek. Védőnőnk nem tud mit mondani, plusz gyereke sincs, így tapasztalata sincs a kérdésben.

2023. okt. 28. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki játékot, mert a szórakozással fogja összekötni az evést. Eszik amennyit eszik. majd ha megéhezik kér még. Inni is iszik majd ha szomjas.
2023. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel az "eszik amennyit eszik, iszik amennyit iszik" módszerrel. Plusz szoptattam is, 2 éves kora után is még nagyjából igény szerint. Nem idegesítettem magam rajta. Amit csináltunk, az leginkább a blw-re hasonlított, mert nagyrészt megfogható dolgokat adtam neki, pürénél a kezébe adtam a kanalat vagy a tányérjára tettem, ritkán etettem én kanállal. És egy-két dolognál figyeltem, hogy külön legyen bevezetve, de nem követtem semmilyen táblázatot, csak számon tartottam, hogy ne egyszerre kapjon először mogyorót és tojásfehérjét.


Az ivásnál a pohár volt a kulcs. Miután szinte soha nem volt hajlandó inni, a fürdővizéből viszont vígan iszogatni kezdett. A fürdőjátékai között volt egy tejszínhabsré-kupak és abból. Utána olyat használtunk pohárnak, és sokkal szívesebben ivott belőle. De azóta is többször előfordult, hogy fürdés közben akar inni a fürdővízből (és hiába adok neki egy pohár vizet, beleönti a kádba, majd merít és azt issza).

2023. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokkal korábban kezdtük. Akkor evett mikor mi is és azt, amit mi. Tészta bármilyen ízesítéssel nagy favorit volt. A kedvenc a brokkolis, halas tészta volt - emlékszem 9 hónaposan ezt kapta karácsonyra is és így ettük együtt a karácsonyi menüt. Kézzel evett eleinte, de ott volt a kanál is. 14 hónaposan kezdte el használni. Inni nálunk is pohárból ivott mennyiségeket.

Hagyjad enni, kísérletezni, tapasztalni, fogdosni és engedd el mennyi landol a földön! Ne etesd, hanem egyetek együtt! A játékot felejtsd el!

2023. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tegnap már el is kezdtünk. Azóta nincs játék. Azért eszegetett. Igaz inkább az alma és a banán, babapalacsinta volt a nyerő, mint a spenótos tészta (pedig szereti a spenótot).

Köszi még egyszer. Remélem azért beáll majd és javul az evés. Annyira nem is volt szörnyű, mint vártam, igaz minden evés után takarítás kellett, de nem baj. :) Jó volt nézni őt.

2023. okt. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!