Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az etetést, altatást, baba...

Az etetést, altatást, baba ellátását nem számítva mennyit játszotok a gyereketekkel naponta? (Hány percet). Mennyi idős a gyerek?

Figyelt kérdés

Én nagyjából egy olyan 180-220 percet bírok neki gagyogni, 4 hónapos.


Persze ezen kívül szoptatom meg elmegyünk sétálni, de itt nem szokás séta közben gagyogni a babának.


Ti mennyit játszotok vele aktívan?


2023. nov. 3. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sosem gagyogtam, hisz nem értelmi fogyatékos, hanem egy baba.

És időben sem mértem soha.

2023. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Ok, más játékot játszottál vele vagy ahhoz sem értelmi fogyatékos?


Én sem mérem, de azért kb. tudom, mert én sem vagyok értelmi fogyatékos.


Az ilyen válasznak szerinted mi értelme? 😗

2023. nov. 3. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én se álltam stopperel fölötte, hogy mennyi időt gagyogok. 180 perc? Az 3 óra. Ne haragudj ez nem normális dolog, hogy 3 órát magyarazol, gagyogsz neki, ez neki is inkább idegesítő, mint kellemes, csak még nem tud elküldeni. Amúgy meg inkább beszélj hozzá és ne gagyogj. Egyre több dolgot lehet vele majd játszani, de még kicsi hozzá.
2023. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem szamolom ossze. Sokat. Mondjuk meg csak 6,5 hos, biztosan mas jelenleg, mint pl egy 2 evessel, kivancsi leszek majd azokra a valaszokra is, ahol nagyobb gyerkoc van😊

Annyit szorakoztatom, amennyit igenyel es csak akkor, ha igenyel. Ha elvan egyedul, akkor nem ulok felette. Mondjuk ez maximum egyszerre 5-10 perc, de parszor azert elofordul szerencsere a nap folyaman, hogy ennyit elvan. De sokat igenyli jelenleg azt is, hogy cipeljem. Szoval cipelem, hordozom is.


Szoktam neki mondokazni, enekelni, sokat beszelek hozza, hetkoznapi dolgokrol, kommentalom a pelenkacseret, etetest, mikor mi kovetkezik, mit csinalok epp, mit fogunk, stb.

Picit le van maradva a mozgasfejlodesben, ezert tornaztatom is. Ezen kivul most a kedvenc jateka egy kisebb muanyag kosar, amibe 2 db jatekot rakok, ezt kipakolja, felboritja, utogeti. Szoval en bepakolom, o meg ki.

Amit meg nagyon szeret, az egy allathangos konyv, van rajta 5 nagyobb, puha gomb, ezt mar tudja “nyomogatni” (inkabb csapkodni 😂) es elvezi, ahogy hangot ad. Plusz szereti a konyveket is lapozgatni.


Nincs sok jatek elotte, mindig cserelgetem es ha valami “ujat” kap, amit mar regen latott, azzal picit tobb ideig elvan, mert erdekesebb.


4 hosan egyebkent nagyon elvezte azt, amikor fellogattam neki a babatornaztatora egy puha, csorgos labdat. Azt ezerrel rugdosta, utogette, elkapta, elengedte. Ezzel elvolt vagy 30 percet is, persze csak ha jo passzban volt, nehezebb napokon nyilvan nem.

De mar nincs ilyen szerencsem, semmi nem koti le jelenleg 30 percre 😂

2023. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Igen én is ilyen max 30 perces etapokban csinálom. Meg nem csak gagyogok, de kb. úgy hívom azt is, mikor viszem körbe a lakásban és csak neki magyarázom, hogy “és ez a lámpa” meg azt is, ha mondókázok. Vagy azzal szórakoztatom, hogy a kezébe adok valamit és dicsérgetem, hogy milyen ügyi.


Az én kislányom mondjuk ezt igényli, ő max napi 2-3x fél órát van el egyedül, amúgy wc-re is úgy megyek ki, hogy sír.


Ha pl. csak cikkeket olvasok fel neki, hogy tudja nincs egyedül és legyen alapzaj, azt nem számolom.

2023. nov. 3. 14:13
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Köszi! A tied az első normális válasz!!! :). Jó volt olvasni, hogy milyen szépen írsz a babádról! :)
2023. nov. 3. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én első perctől beszélek hozzá. 2 hónapos korában raktam le hosszabb időkre a földre, s amig vasaltam, takarítottam, főztem, bármi addig magyaráztam neki, hogy mit csinálok.


Amikor énekeltem, mondókáztam neki az volt úgy efektive a játék, mert közben gyúrtam, emelgettem, hintáztattam.

Sokat olvastam neki, képes könyveket nézegettünk, zenéltem, zenét hallgattunk, táncoltam vele :)

Számára ez mind mind játék volt.


Később már élvezte, ha tornyot építettem neki színes kockákból, labdát gurigattam neki, lufit pöcköltem előtte, buborékot fújtam.


De ezek mindig úgy történtek, hogy oda raktam főni az ételt, amíg a kaja elvolt magának, én letelepedtem a picihez és valamit csináltam vele.

Vagy amíg aprítottam valamit azt ütemre csináltam, hol hangosabban, hol hallkabban, ezt is élvezte.


De az első 3-4 hónapban többet aludt napközben.


5 hónaposan kezdett kúszni próbálni, akkor eljutott a játékaihoz és elvolt azokkal hosszú percekig.

2023. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!