Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babátok milyen...

Egy hónapos babátok milyen súlyú volt és mennyit evett?

Figyelt kérdés

Az én babám 3450grammal született és egy hónaposan 4800gramm. 160ml tápot eszik egy evésre, kap anyatejet is, de nagyon kevés tejem van sajnos.

Orvos szerint dupla annyit gyarapodott mint kellett volna. Kicsit ideges vagyok, hogy mit rontok el? Viszont mindig éhes a babám és a 160ml meg se kottyan neki.



nov. 8. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Hát ez rengeteg.
nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A tápszeren van egy adagolás hogy adott korba kb mennyit kellene kapnia napra lebontva. Kb a dupláját adod és még anyatejet is. Persze hogy nem kottyan meg mert már kitágitottad a gyomrát.
nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3700 grammal született. Egy hónaposan 100-120 ml körül evett 2,5-3-4 óránként kért enni.

Szerintem is kicsit sokat eszik a babád, de lehet most ez csak egy átmeneti időszak. Nálunk is volt, hogy éhesebb volt a baba pl.: 3 hetes növekedési ugrásnál.

nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3500 grammmal született

4150 volt. Anyatejet kapott fejve első pár hónapban. Max 90-110 milit evett meg. (Applikációban vezettem ezért tudom)


Azóta is karcsú kiscsaj. Most 15 hós, 9.6 kg

Sose ette meg az előírt adagokat. Látod minden baba más

nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Sokat adsz neki...
nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam anyatejes, az első hónapban 1 kilót hízott, a másodikban kettőt, utána másfelet. Utána lassult és összehangolódott a súlya a hosszával. Felteszem, ha nincs tejem, ugyanolyan étvágyú lett volna attól még. Nálunk ez családi trend, gondolom genetika van mögötte.
nov. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Október 4-én született, 3620 g volt. Egy hónaposan 4050 g. Tegnap 5 hetesen 4250 g. Csak anyatejes, nem tudom mennyit eszik egyszerre. A védőnő és a gyerekorvos azt mondta, hogy tökéletes ez a súly neki.
nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim minden hónapba híztak 1 kilót egészen 4 hós korukig. Utána abba maradt és márcsak 40-50 dekákat híztak. Kisfiam olyan pufi volt hogy az hihetetlen. Tápszeres volt mindig azt a mennyiséget itta ami a dobozon volt. Mostmár 5 éves és 17kg. Hiába eszik egész nap alig hízik.de nagyon fürge mozgényok. A kislányom 5hós 120ml iszik 4 órànként. Pedig ha a tápszeres dobozt nézzük már ihatna 180at de a 120 bőven elég neki. Ő is minden hónapba 1 kilót hízott most az utolsó méresen márcsak 30dekát. Elkezdett többet mozgolódni,próbál kúszni. Az én véleményem az hogy először széltébe majd hosszába nyúlnak a gyerekek. Kislányomnál az elején hallgattam a védőnőre.nem adtam neki tápszert. Sokat fenn volt éjjel sírt. Tudtam hogy éhes. Másnap mentünk védőnőhöz kiderült nem hízott.azóta nem hagyom hogy befolyásoljanak. Látom éhes akkor kap.
nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!