Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyermek megszületése...

Második gyermek megszületése utáni érzelmi hullámvölgy normális, illetve meddig tart?

Figyelt kérdés
Egy hetes a kisbabám, szóval még friss az élmény, de olyan érzések vannak bennem, amikre csak részben számítottam. Másfél éves az idősebbik. Azt hittem, azonnal egyformán fogom tudni őket szeretni, de nem így van. 5 nap kórház után úgy érzem, hogy a nagyobbik gyerekemet elvesztettem, alig tudok visszaemlékezni, hogy milyen volt, amikor 1 hete még ő volt a mindenem, és minden percet együtt töltöttünk. Úgy érzem, mintha "megcsalnám" őt. Amikor meg a picire fókuszálok, zavar a nagy, és amiatt van bűntudatom, hogy vele soha nem fogok tudni annyi időt együtt tölteni, meg annyira figyelni rá, mint a másikra. Kicsit nehéz megfogalmazni az érzést, de olyan, mintha egyszerre csak egy gyerek férne el a szívemben. Tudom, hogy amúgy is baby blues meg hormonok, kialvatlanság, stb..., de elég rosszul érzem magam emiatt, és már alig várom, hogy a helyükre kerüljenek az érzéseim.
nov. 10. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem született meg a kicsi. 3.5 éves a "nagy". Viszont múlt héten elég beteg lett a "nagy", és pont aznap kellett a gyerekorvoshoz vinni, mikor én mentem uh-ra. A férjem vitte őt, míg én az uh-n voltam. Látta az orvosom hogy tiszta ideg vagyok, meséltem milyen beteg a fiunk, kb remegtem az idegtől még akkor is mikor már néztük a picit uh-al. És kérdezte az orvosom, hogy nem örülök a picinek?? Mert hiába mondta hogy szépen fejlődik, minden oké, nekem csak a fiamon járt az eszem, még csak mosolyogni sem tudtam látva a picit. Utána nekem is borzalmas lelkiismeret furdaláson lett, hogy ennyire "érdektelen"vagyok, pedig nem. Mert nagyon akartuk a babát, nagyon sokára is jött össze, csak valahogy a "nagyfiam" már olyan másabb, kézzel foghatóbb, meg össze vagyunk nőve évek óta, teljesen más a kötődés, mint egy pici babához, aki még nekem ráadásul "csak" a hasamban van.
nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tök normális, amit érzel. Pláne, hogy kicsi a korkülönbség. De ugyanakkor kicsit próbáld meg racionalizálni, hogy ezek csak olyan irreális elvárások, amiket te állítasz magad elé és nem a gyerekeid. A szeretet nem lesz kevesebb, ha több embert szeretsz és a gyerekeidnek nagyon is jó, hogy testvért adtál. Biztos lesz, amikor versengeni fognak a figyelmedért vagy féltékenyek lesznek, de ez mind nem tragédia, hozzá fog járulni a személyiségük fejlődéséhez és a szocializációjukhoz, így nem kell ettől megvédened őket. Ne aggodalmaskodj, mert elrontod ezt a szép időszakot vele magadnak. Elég, ha jó anya akarsz lenni, és empatizálsz velük meg gondoskodsz róluk, ahogy erődből telik majd, de nem kell olyan magasra rakni a lécet, hogy inkább a kardodba dőlj, ha felnézel rá :)
nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!