Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt hullámvölgyben a kapcsola...

Volt hullámvölgyben a kapcsolatotok a hosszú, sikertelen próbálkozás alatt?

Figyelt kérdés
Mi volt ennek az oka? Sikerült kimászni belőle vagy elváltak útjaitok? Meséljétek el a történeteteket.
2014. márc. 27. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt, párom lépni akart, de végül maradt. Ez 4 éve volt. AZóta van egy gyönyörű majd 3 éves fiunk.
2014. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos rányomja a bélyeget egy kapcsolatra a sikertelenség... Mi is 1,5 éve próbálkozunk, nekem minden gondolatom e körül forog... Nagyon mély nyomot még nem hagyott a sikertelenség max csak inkább a negatív teszteknél viselt meg engem jobban... Mióta próbálkoztok?
2014. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi számít hosszú sikertelenségnek?

Eleinte nagyon nehéz volt elfogadnom, hogy már megint nem sikerült, kegyetlenül megviselt. Úgy gondolom, hogy ez az időszak a páromnak is nehéz volt. Rossz lehetett engem összetörve látni. Szerencsére a kapcsolatunkat nem viselte/viseli meg ez az egész. Ráadásul ő jóval pozitívabban fogja fel az egészet, mint én.

Ismerek olyat a közvetlen közelemben, ahol elváltak útjaik, mert nem sikerült a baba. Ott azért mentek szét, mert a férfi már nagyon szerette volna.

Egyébként mi éppen 2 éve próbálkozunk, következő héten lesz HSG-m.

2014. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk már 6 éve, hogy babával próbálkoztunk. Egyet megfogadtam, hogy soha de soha nem fogom a háttérbe szorítani a férjem a gyerek utáni vágyam miatt. Vele akarok gyerek és nem nélküle.

Ezalatt a 6 év alatt találkoztam olyan "elvetemült" nőkkel, akiknek már semmi más gondolatuk nem volt, csak a gyerek. A szexuális életük is csak arról szól. Na ezt neeeem! El kell tudni engedni a dolgokat, mert:


1. magát is tönkretesz az ember

2. a kapcsolata is tönkremegy


Senki ne mondja, hogy a gyerek ezt megéri!


Persze voltak nehéz időszakok, de az inkább nekem, hogy úgy éreztem, hogy megszakad a szívem és ezt a fájdalmat nem lehet túlélni, hogy nem lehet gyerekem. De aztán elmúlt...mint ahogy minden elmúlik.

Ami nekem bejött, hogy elindítottuk az örökbefogadást (azt azért hozzáteszem, hogy eléggé félünk mindketten, de lekötötte az időnket, figyelmünket és biztos vagyok benne, ha elénk raknak egy újszülöttet, hogy na itt van, a Tiétek...hááát biztos, hogy ott fogok bőgni egy napig :))) Illetve vettünk egy kutyát. Nála hálásabb dolog nincs is az életünkben és sok figyelmet igényel.


Sok sikert és kitartást!!!

2014. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2O12 október óta próbálkozunk,sikerült is rögtön,de 6 hetesen elment a baba,azóta semmi,csak telnek a hónapok,elmentem kivizsgálásra,kiderült,h PCOS-ám van,5 hónapja kezelve is van,de továbbra se semmi. Egy pár hete érzem azt,h elegem van ebből,belefáradtam,hőmérőzést is abbahagytam,nem birok ránézni se reggelente,mármint a hőmérőre. Ez a pár hét alatt a kapcsolatunk is kicsit megváltozott úgy érzem,ingerültebbek vagyunk,ha próbáljuk megbeszélni akkor csak veszekedés a vége. Nálunk is ez van,h a férjem nagyon szeretne,kértem,h egy rövid időre felejtsük el ezt a témát,ne beszéljünk róla,ne kérdezgesse már 1 héttel előtte,h na mikor is kell,h megjöjjön,m igy nem lesz jó vége,érzem,h csúszok lefelé.erre ő jött avval,h akkor majd pár hónap múlva kezdem előlröl az orvoshoz szaladgálást?! Nagyon rosszul esett,úgy érzem,h nem érti ezt meg,h én mit érezhetek. Én elhiszem,h neki is rossz és neki is csalódás volt minden hónap,de én sose hibáztattam ezért őt,viszont kicsit úgy érzem,h ő belül engem hibáztat,nem mondja ki,de néha azt látom rajta. Az is lehet,h csak túlreagálom,m már az elkeseredettség ezt hozza ki belőlem. Odáig nem süllyedtünk,h csak erről szóljon minden,mármint a szexre gondolok,persze együtt voltunk peteérés körül mindig,m végülis azért kellett hőmérőznöm,meg uh-gal is követve volt a peteérés,de előtte is,utána is ugyan úgy szexeltünk,szal nem érzem azt,h minden erről szólt volna,viszont azért lehet,h kicsit többet foglalkoztunk vele,mint kellett volna. Sajnos bennem van a félelem az előző vetélés miatt is,ami tudom,h nem jó dolog,de nem tudok nem gondolni rá. Talán túl leszünk ezen és ez most csak egy kis hullámvölgy,amiből kimászhatunk még. Ti hogy látjátok? Van igy még közös jövőnk vagy ti mit csinálnátok azért,h jobb legyen?
2014. márc. 28. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Igen, nálunk, ahogy így téged olvaslak, tényleg könnyebb, hogy a férjem nincs rákattanva erre a dologra. Nehezen viselném, ha úgy érezném, hogy engem hibáztat. Nálunk is nálam van probléma, Ő rendben van :)


Én biztos leülnék vele és megkérdezném, hogy hogy szeretnél gyereket velem vagy nélkülem? Bármi áron legyen, még úgy is, hogy én már nem is vagyok melletted? Soha nem értettem azt, ha két ember annyira szereti egymást, hogy összeházasodnak, együtt élnek, és családot terveznek, akkor hogy "dobhatja el" egyik a másikat azért mert nem jön a baba. Hisz nem az a lényeg, hogy együtt vannak, mert egymást szeretik?? Ez az első nem?


Persze a Ti esetetekben erről szó sincs, és szerintem olyan fázisban vagytok, amiből simán mehettek jó irányba, csak mindenképp meg kéne beszélni és utána pedig terelni róla a gondolatot. Itt a tavasz, jön a nyár, tervezzétek a nyaralást, kiránduljatok vagy foglaljátok le magatokat olyan dolgokkal, ami leköti az időtöket és a kikapcsol.

2014. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok!

Én is leülnék megbeszélni vele azt, hogy te mit érzel, ő mit érez. Szerintem sokat számít az, hogy a párod támogasson, ne pedig úgymond idegesítsen ezzel az egésszel. Mondd el neki, hogy aranyos, hogy ennyire szeretné, és te is így vagy ezzel, de úgy érzed, hogy a viselkedésével túllép egy egészséges határt, és ez téged nagyon stresszel. Ahhoz, hogy sikerüljön pedig pont nem kellene a stressz.

Nálunk pl. a párommal tudjuk, hogy gond van, (nem olyan vészes) de sosem jutna eszembe őt hibáztatni a sikertelenségünkért. Szerintem ez intelligencia kérdése is.

Én azt tanácsolom, hogy mindenképp beszéljétek meg, én biztos ezt tenném. :)

Sok sikert, és a babához is, tényleg nagyon nehéz, bár ennyi idő után már szerintem az ember nem is reménykedik a spontán teherbeesésen. Én legalábbis nem várom, hogy hááátha most nem jön meg, mert tudom, hogy megint meg fog. Lehet, hogy ez rossz hozzáállás, de pozitívan már nem megy.

2014. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi történetünk a következő. Mindketten nagyon szerettünk volna babát, és mindketten olyan kapcsolatból jöttünk, ahol az előző párjaink nem akartak gyereket. Így szinte az elejétől már próbálkoztunk is (a férjem általános iskolai osztálytársam, tehát ismertük egymást régóta, ezt csak azért írom, hogy nem vadidegenként kezdtük el rögtön). Ekkor 33 évesek voltunk. Össze is házasodtunk, de nem jött a baba. Rengeteg kivizsgálás, mindenféle csodaszer kipróbálása után végül kikötöttünk a lombiknál. Két sikertelen lombik, második biokémiai terhesség. Utána kiderült, hogy IR-es vagyok. Mire helyrejöttem eltelt 2 év. És akkor ott volt a kérdés, hogy menjünk-e újabb lombikra? A házasságunk addigra nagyon megromlott, nem fognám ezt konkrétan a sikertelenségre, de hogy szerepet játszott benne, az szinte biztos (volt párjainknak, akik egyáltalán nem akartak gyereket, lett). Kérdeztem a férjemet, mi legyen a lombikkal? Neki fussunk újra? Ő azt mondta, nem bírná ki a kapcsolatunk. És belül bizony én is így éreztem. A házasságunk pedig tovább romlott. Veszekedtünk, martuk egymást.

Tavaly ősszel válni készültünk már. És akkor spontán terhes lettem 6 év után. Olyan hormonokkal, olyan értékekkel, hogy már azok közül egy is kizárta volna a terhességet, nemhogy így együtt az összes. 8 hónapos vagyok most, a férjem pedig egy hónappal ezelőtt külön költözött. Hogy hogyan tovább, még nem tudom. Természetesen tartjuk a kapcsolatot, de mindkettőnk bizonytalan, hogy hogyan tovább. Együtt? Külön? Vajon csak a gyerekhez ragaszkodunk? Vagy igazából egymáshoz is? Most keressük a régi önmagunkat, ahol még a házasságunk felhőtlen volt... közben meg lassan megszületik a kisfiunk. Nagyon nehéz... de egyenlőre nem válunk. Időt adunk egymásnak, a házasságunknak. Minket nagyon megviselt a sikeretlenség. És hiszem, hogyha hamarabb sikerült volna a babánk, most nem így lennénk...

2014. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!