Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 5. hete beteg a kislányom....

Már 5. hete beteg a kislányom.8 hónapos, sajna nem tud kikeveredni a megfázásból. Érdemes lenne sószobába vinni? Vagy otthonra sólámpa, párologtató?

Figyelt kérdés
Első héten köhögött, begyulladt a szeme, második héten hörgött, utána pedig egyfolytában be van dugulva az orra, és tüsszög. Persze evett gyógyszereket, de nem használt.
2010. okt. 20. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van a közelben sószoba szerintem mindenképpen vidd el. Bár nálunk általában be van dugva a sólámpa. Minden szempontból praktikus, mert nem ad erős fényt, és nagyon kellemes lesz tőle a levegő. Próbáld ki.
2010. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk van az oviban, minden nap mennek a gyerekek, ennek ellenére 7 hete jár a gyerekem és negyedszer beteg éppen most. Nem tudom, van-e értelme. Talán inkább hosszú távon derül ki, nem rögtön lesz hatása.
2010. okt. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel szenvedünk 5. hete. Azt mondta a doki, hogy sajnos ezek a vírusok nem olyanok, mint korábban, ezért húzódik el ennyire a gyógyulás. Amíg nem lázasodik be, csak a köptetőt, cebiont, kalcium kidet, orr cseppet adjam neki, mást ne. És várjak türelemmel, amíg a szervezete leküzdi. A sólámpa nekünk nem használ, sóbarlanggal nem próbálkoztunk.
2010. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Inhalálás, nálunk ez vált be, füll-orr gégész javasolta. Ilyen készülékem van:

[link]

Alkalmanként 1 ml Ambrobene nevű folyadék (recept nélkül kapható), és 1 ml sóoldat a javasolt adag a dokink által. Sóoldatnak vehetsz NaCl injekciót gyógyszertárban (feltöröd, és kész), vagy oldj fel sót meleg vízben.

Mióta megvan, kislányom legenyhébb náthája esetén is használom, 2-3 nap alatt teljesen eltűnik a nátha, és azóta nem fajult tovább betegséggé (köhögéssé, lázzá stb.). Pedig bölcsis. Drága, de megéri a befektetés.

Én napi egyszer használom, mert enyhe nátháról van szó esetünkben most már régóta, ahogy írtam, nem fajul tovább, de, erősebb tüneteknél (mint amikor elkezdtük használni még tavasszal először) napi 3 inhalálást javasolt a dokink. Inhalálás után pedig orrszívás.

2010. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!