Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne mindig...

Mit csináljak, hogy ne mindig ugyanazon az oldalon aludjon?5 hetes baba

Figyelt kérdés
Kisbabám 5hetes, és alvás közben mindig ugyanazon az oldalon tartja a fejecskéjét, picit már be is lapult neki. Nappal fordítgatom mindig, de éjszaka akármit csinálok, mindig visszafordítja. Támasszam ki éjszaka is az összetekert pléddel? Esetleg más ötlet?
nov. 21. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit csinálni, neki így kényelmes. A fejének nem lesz semmi baja, az magától kiegyenlítödik, amikortól nem fekszik egész nap.

Viszont azzal, hogy direkt átforgatod egy neki kényelmetlen helyzetbe, vagy kitámasztgatod, azzal csak megzavarod az izomrendszerét.

nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De több helyen olvastam, hogy pont ezért kell forgatni, hogy ne laposodjon el teljesen.
nov. 21. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség! Egy baba csontjai még igen képlékenyek, amíg valahol nyomódik, addig laposabb lehet, de ahogy megszünik a nyomás - azaz nem fekszik folyamatosan, hanem tartja a fejét, hasal, stb - , a külsö nyomás megszünik, a belsö meg marad, ezért szépen visszakerekedik a feje, nem kell vele semmit tenni.

Ez éppen olyan babona, mint amikor régen azt is mondták, a babát jó szorosan be kell tekerni a pólyába egyenesre igazított lábakkal, hogy egyenes legyen a lába meg a gerince. Idöközben szerencsére már mindenki tudja, hogy ez nagyon káros az izületekre, gerincre, a fejforgatás meg még mindig tartja magát.

nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amikor még pici volt a kisfiam szinte csak evett és aludt, akkor én úgy csináltam, hogy minden etetés után fordítottam, egyszer egyik oldalára, aztán a másikra. Összecsavart törölközővel támasztottam ki. De aztán gyorsan megunta ezt, és addig izgett mozgott, míg a hátára nem sikerült küszködnie magàt. Én hagytam, hisz igy volt kényelmes neki. Neki is az egyik oldalán laposabb volt a feje, de igaza van az előttem szólóknak, amikor már sokat hasal, ül, visszaformálódik a feje. Ma már 8 hós a fiam és teljesen visszakerekedett a feje 😊
nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!