Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának gyógytorna...

Újszülött babának gyógytorna nyakizom miatt?

Figyelt kérdés
1 hónapos státuszon voltunk, és a doktornő azt javasolta, hogy járjunk gyógytornára, mert a babám egyik oldalra jobban fordítja a fejét mint a másikra. A doktornő szerint meghúzódott a nyakizma. Volt így ezzel más is? Rendbejött aztán?
nov. 24. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Az egy hónapos baba már nem újszülött...
nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Gyógytornászként írom, hogy ez nem olyan ritka jelenség. Nagyon klassz, és alapos gyermekorvosotok van, hogy erre is így odafigyel, és nem intézi el azzal, hogy 'majd kinövi'.

Mivel nagyon korán vagytok, ez egy nagyon könnyen megoldható, apró probléma lesz számotokra. Menjetek tornára, ahol Te is tanuld meg, hogy mit kell csinálni, és minél többször, 1-2 mozdulattal nyújts rá Te is a nyakára otthon. Nem fogja szeretni, sírni fog az elején, de ahogy lazul, úgy már neki sem lesz kényelmetlen. Ez nem fájdalmas, de húzódó érzés Neki, mint pl. amikor Te is nyújtod pl. a combizmodat egy futás után.

nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Én csak egy laikus anyuka vagyok, de azt kívánom bárcsak mi is vittük volna már az elején.

Az én kislányomnak is le voltak tapadva az izmai, ennek az lett a következménye hogy elég későn csinálta a mozgásokat amiket már kellett volna. Bár jeleztem az orvosnak is, a védőnőnek is, csak annyit mondtak hogy majd kimozogja és majd térjünk vissza rá ha még fél évesen sem forog.

Hát fél évesen nem forgott. Elvittem gyógytornászhoz, aki átmasszírozta, átmozgatta, mutatott gyakorlatokat is amit otthon csinálhatok vele. De még aznap délután elkezdett forogni és utána meg sem lehetett állítani.

Ha még egy gyerekem lesz, 2-3 hónaposan vinni fogom a gyógytornászhoz.

Nem fogom megvárni az utolsó pillanatot.

nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi Dévényeshez vittük a picit 6 hetesen, mert amikor hason emelte a fejét, mindig eldőlt jobbra, néha a hátára is átfordult. Ő ott tornáztatta, mi itthon, pár alkalom után rendbe is jött. :)
nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🥰🥰 megnyugtattatok, már nagyon aggódtam a kicsi drága miatt 🥰🥰


Kedves első, én is csodálkoztam mikor rákerestem neten, hogy meddig újszülött, és az egy hónapos baba bizony még az 🤷🏻‍♀️

nov. 24. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is ez volt, de a gyerekorvos nem vett komolyan, paramaminak hívott, mikor említettem. Végül fél évig jártunk gyógytornára, mert mire elvittem, addigra a letapadás már komolyabb féloldalasságot is okozott.
nov. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is az 1 hónapos státusz után kezdtünk járni.

Szépen rendbejött 3 hónapos korára. Persze napi otthoni tornáztatás mellett. Utána még néha ránézett a gyógytornászunk, de alapból rendben mentek a dolgok.

nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Én 6 hetesen vittem Dévényeshez feszes arcizom és gyenge nyak/hátizom miatt, már egy alkalommal is látványos volt a kezelés. A következő babámat tünet nélkül is vinni fogom egy általános felmérésre, varázsló ez a Dévényes.
nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem is már mondott egy-két dolgot a doktornő,amit már most tudok vele csinálni (hogy tartsam stb).

Jövő hétre van időpontunk a gyógytornászhoz:)

nov. 24. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Dévény tornára kellett járnunk, mert nálunk meg az volt, hogy a fiam teljesen jobb oldalra döntötte a fejét. Pár alkalomtól teljesen rendbe jött.
nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!